Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Kojenie a umelé mlieko - pre skusene mamicky.:-)

pre skusene mamicky.:-)

od samiblanka » Ned Apr 05, 2009 1:48 pm

krasny den vam tu prajem.. :D ..len sa chcem opytat..,a prezistit..,moj maly synator ma 15 mesiacov, ako casto by mal pit mliecko.??...pije umele mliecko Humana,ale len rano, po prebudeni..pocas dna spapa dost tuhej stravy, takze vecer na mliecko uz nama chut..,neviem ci mu mam davat aj pocas dna.?? alebo to ranajsie mu staci.??...ake mate skusenosti vy.???dakujem.. :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Apr 04, 2009 11:57 pm

od martinka74 » Ned Apr 05, 2009 1:51 pm

Ahoj moj maly ma zajtra 14 mesiacov,papame BEBU a tiez len raz rano okolo 200 ml.Na veceru mu este davam mliecne kase,ale viac mliecka tiez nepijeme.Niekedy maly nechce mliecko moc ani rano,ale aspon tu jednu davku za den do troch rokov by mali vypit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od eminga » Ned Apr 05, 2009 2:24 pm

ahoj, moja mala pila Humanu do cca 27 mesiacov a tiež len rano, ked sme presli na kravske tak pije 500-750ml, teraz ma 3roky a 3mesiace. Bud rada, ze sa ti napapa poriadnej stravy, ved tam ma dost mliecnych vyrobkov- syry, jogurty, pudingy, kysle polievky...mne praveze neje iba pije to mliecisko a ked jej poviem, ze jej nedam mlieko, vydrzi vrieskat dokedy ho nedostane :evil:
a pri prvom dietati som nedavala mlieko od 4-och mesiacov, odmietala mi tak som ho nahradzovala kasami od vymyslu sveta, jogurtami, polievkami a jedina zo 4-och deti nema alergiu :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Uto Nov 13, 2007 1:00 am

od swedulka » Ned Apr 05, 2009 4:03 pm

Moja ma 2,5 roka a tiež aj 4x do dna pýta mlieko... :wink: Pije obyčajne kravske 3,2%
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od ellanoir » Pon Apr 06, 2009 9:13 am

dieta by v takomto veku malo prijat aspon 500 ml mlieka za den- a moze byt aj ako kasa, jogurt. Citala som to v nejakej knihe o vyzive batoliat- tak sa snazim dodrziavat:
dcerka ma 18 mes. a pije asi 400 ml Nutrilonu ( vecer jej do jednej davky pridam trochu kase) + nejaky jogurt cez den
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od sandras » Pon Apr 06, 2009 9:33 am

ako písala Ellanoir, pol litra mlieka denne, ale može byť aj vo forme mliečnych vyrobkov (jogurt, syr, tvaroh, kaša, mliečna polievka...)
Pričom tvaroh, syr sa ráta za dvojnásobné množstvo - 100g tvarohu je ako 200 ml mlieka :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od samiblanka » Pon Apr 06, 2009 10:54 am

baby velmi pekne vam dakujem, je to moje prve dieta a nema mi kto poradit..,mohla by som sa pytat nasej lekarky, ale chodime ke nej len na ockovania..,predsa len skusenosti su skusenosti.:-) :) dakujem Vam vsetkym...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Apr 04, 2009 11:57 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť