Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Očkovanie - očkovanie

od adinka33 » Ned Mar 08, 2009 2:01 pm

ahojte maminky, tak ja mam dvoch certikov: starsi bude mat teraz v marci 3 rocky a mensi bude mat 20 mes...obaja su zaockovani Prevenarom, ten starsi len jednou vakcinou a mensi 2 vakcinami (detom do 1 r. sa dava 3x, detom do 2 r. sa dava 2x a detom nad 2 roky sa dava uz iba 1x Prevenar), no nakolko ten starsi mal v marci 2008 2 roky a az od aprila 2008 je toto ockovanie Prevenarom preplacane poistovnami, tak pre neho som si ju musela uhradit v plnej sume,,,vtedy to bolo nejako do 2,500 Sk,,,no a potom po 1.4.2008 mi pani doktorka predpisala pre mensieho krpceka Prevenar, ale za neho som uz doplacala len 83,50 Sk,,,,ale vobec netusim ako to je teraz, ci sa to nejako zmenilo alebo nie,,,len som napisala svoju skusenost s vakcinami proti pneumokokom... :wink: a to Pneumo 23 je pre deticky od 2-5 rokov, co mi hovorila nasa dr., ale je drahsia, ale kolko stoji, to neviem,,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od sandras » Ned Mar 08, 2009 2:19 pm

Mne povedala doktorka, že Pneumo je od 5 r. vyššie
ale su lekárky, čo s Pneumo 23 očkuju aj mladšie deti, tak od 4 rokov :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Mar 08, 2009 2:21 pm

ingrid00 píše:Ano je to tá Pneumo 23.to je teraz ,že niečo nové a doktorka mi vravela,že 10€ sa platí.tak teraz neviem za čo sa platí.

ja som sa pýtala na to minuly rok, ked sme očkovali syna Prevenarom, že či by sa dala dať zaočkovať aj dcerka (mala 7 rokov) a povedala, že ani, s Pneumo 23 a že budem platiť len nejaký maly poplatok za recept :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od adinka33 » Ned Mar 08, 2009 2:41 pm

20. februára 2009
Očkovanie proti pneumokokom je povinné a plne hradené


Krajiny, v ktorých je očkovanie proti pneumokokom v národnom imunizačnom programe dokazujú, že prinieslo zníženie výskytu závažných pneumokokových infekcií u detí takmer o 80 percent.


Podľa nového očkovacieho kalendára platného v SR od 1. januára tohto roka je očkovanie proti pneumokokovým invazívnym ochoreniam súčasťou povinného očkovania dojčiat aj u nás. Náklady na vakcínu pre jedno dieťaťa sú 186 eur.

Ako dnes na tlačovej besede v Košiciach informovali vedúca odboru epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Košice Jana Seligová a riaditeľka košickej Detskej fakultnej nemocnice Ingrid Urbančíková, detský lekár zaočkuje proti pneumokokovým infekciám každé dieťa narodené v tomto roku troma dávkami vakcíny a očkovať sa začína v treťom mesiaci života.

"Povinné očkovanie je plne hradené zo zdravotného poistenia. Očkovanie proti pneumokokom konjugovanou vakcínou je zároveň od 1. januára 2009 plne hradené deťom do 5 rokov veku, ktoré patria do rizikových skupín,“ uviedla Urbančíková. Dodala, že zdravotné poisťovne hradia konjugovanú vakcínu proti pneumokokom aj deťom narodeným v roku 2007 a 2008, u ktorých bolo očkovanie začaté ešte v minulom roku a je potrebné ho ukončiť podľa schválenej schémy očkovania. O hradení vakcíny deťom narodeným v mesiacoch október až december roku 2008, u ktorých sa očkovanie v minulom roku pre vek dieťaťa ešte nemohlo začať, rozhodnú jednotlivé zdravotné poisťovne individuálne.

"Očakávame pozitívne zmeny v oblasti zdravia detí aj v košickom regióne,“ uviedla epidemiologička Jana Seligová. Dodala, že pediatri ale aj RÚVZ pravidelne kontrolujú, či rodičia dajú dieťa zaočkovať. "Ak rodič nedá zaočkovať dieťa bez závažných zdravotných príčin, hodnotí sa to ako priestupok a rodičovi možno uložiť finančnú pokutu do 331 eur. Pneumokok spôsobuje závažné invazívne ochorenia ako otravu krvi, septický šok, zápal mozgových blán. Ochorenia prebiehajú veľmi ťažko a často ohrozujú život malého pacienta. Povinné očkovanie predstavuje dôležitý posun v ochrane života a zdravia najohrozenejšej skupiny, ktorou sú malé deti,“ povedala Urbančíková, ktorá zároveň pôsobí ako lekárka v ambulancii pre očkovanie rizikových detí.

V rokoch 2004 až 2008 sa na Slovensku vyskytlo 123 prípadov zápalu mozgových blán, z toho 18 prípadov skončilo úmrtím. V Košickom kraji bolo za posledných päť rokov 28 prípadov, z toho 9 skončilo úmrtím, informovala epidemiologička Seligová. Dodala, že presný je len prehľad o výskyte zápalu mozgových blán, pretože lekári nemajú povinnosť hlásiť všetky ochorenia spôsobené pneumokokmi.




...maminky, toto som našla cez google ako najnovšie,,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od ellanoir » Pon Mar 09, 2009 10:10 am

sandras píše:a chcem sa spýtať, amte niekto zaočkovane dieťa proti kiahnam?

lebo ja sa neviem, rozhodnuť ... vakcína stojí okolo 70 € a nikto v mojom okolí nema s nou skusenosť (reakcie a podobne)
sa mi to zda aj vela, ale ked dieťa kiahne dostane, a je doma s tým 2 týždne až mesiac, tak pridem na OČR o viac penazí ako je 70 € :idea: Dcerka mi marodovala s kiahnami mesiac :roll: zle sa jej to hojilo ...


ja som dala malu pred dvoma tyzdnami zaockovat proti kiahnam- Priorixom tetra- a oproti klasickemu Priorixu (povinné v 15. mesiacoch)sa tam doplaca cca 50,- naviac: cena za celu vakcinu spolu bola cca 70,-.
Inak sme boli prvi pokusni kralici u nasej dr.- ale bola som milo prekvapena tou vakcinou. Mala zvykla mavat na ockovanie reakcie, ale na tuto nic- uplne v pohode ju znasala. A moze sa to dat zaockovat spolu s Prevenarom.
Inak nechapem, ze nejaka dr. odbije mamicku s argumentom, ze nech sa da zaockovat ona ked este kiahne nemala.... to co je? Inde vo svete je toto ockovanie zaradene medzi zakladne. Moja starsia dcera bola doma chora mesiac, ked mala kiahne- tak s touto mladsou sa chcem niecomu podobnemu vyhnut. Kiahne u vacsiny deti prebehnu lahsou fdormou, ale mozu mat aj velmi skaredy priebeh s trvalymi nasledkami. Ja nevidim rozdiel vkiahnach, osypkach ci rubeole.....preto som ju zaockovat dala, aj ked to nebolo najlacnejsie a o pol roka ju dam preockovat znova- potom bude ucinnost 100% (bude len jednozlozkova- tato 2. davka- a cena je cca 50,-). Tretie preockovanie je tusim v 11 rokoch...
Naposledy upravil ellanoir dňa Pon Mar 09, 2009 10:23 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od sandras » Pon Mar 09, 2009 10:14 am

naš už ma povinne očkovania za sebou, ma 2 roky, už len v 3 rokoch a potom v 6 by mal mať očkovanie
takže my musíme davať nejaku samostatnu vakcínu na tie kiahne

pneumokoky už máme a aj proti chrípke su obaja zaočkovaní a ešte sme tento rok chorí neboli :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od ellanoir » Pon Mar 09, 2009 10:18 am

Sandri, na to je prave ta jednozlozkova vakcina
toto som nasla

MONIKA
OCKOVANIE PROTI KIAHNAM
08.03.2009, 23:16



CHCELA BY SOM SA SPYTAT ,OD AKEHO VEKU SA OCKUJE DIETA NA OVCIE KIAHNE, SKUSENOSTI S TYMTO OCKOVANIM AKO AJ CENU OCKOVACEJ LATKY. MOJ SYN MA 10 MESIACOV A CHCELA BY SOM HO DAT ZAOCKOVAT.DAKUJEM.

Odpovedá MUDr. Marta Špániková Dá sa očkovať uždo deviateho mesiaca veku dieťaťa, keď sa použije jednozložková vakcína. Je možné a aj vhodné, očkovať v pätnástom mesiaci, kedy sa namiesto trojzložkovej vakcíny proti vírusovým chorobám / mumps. osýpky, ružieka/použije vakcína štvorzložková, ktorá obsahuje aj zložku prit ovčím kiahňam. Vakcína stojí okolo 50 - 60 eur.Doposiaľ som nemala žiadne závažné reakcie po očkovaní touto vakcínou. Na zvýšenie obrany proti tomuto ochoreniu sa odporúča podať dve dávky očkovacej látky proti kiahňam, vtedy je ochrana takmer sto percentná. Pri zaočkovaní jednou dávkou je ochrana asi osemdesiatpäťpercentná, ale aj prípadné ochorenie prebieha veľmi ľahko a neboli popisované komplikácie. Je možné a vhodné preočkovanie urobiť jednozložkovou vakcínou šesť až osem týždňov po prvej dávke / napríklad v štvorkombinácii/. Jednozložková očkovacia látka stojí asi 45 eur.



Takze ty ho tou jednozlozkovou mozes dat zaockovat kedykolvek a potom druhou davkou za 6 tyzdnov az sest mesiacov
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od 11zdenka11 » Pon Máj 18, 2009 10:21 pm

ahojte dievcata neviete mi niektora poradit.moja mala mala dva roky minuly rok som ju chcela dat zaockovat proti pneumokoku a doktorka povedala ze mi ju zaockuje ked bude mat dva.teraz sa nieco pomenila a je to dost drahe.neviem ci este plati to ze ked su deti narodene v 37 tyzdni maju to zadarmo alebo ako to bolo?mne sa mala narodila v 37 tyzdnia neviem ako to je teraz
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od sandras » Pon Máj 18, 2009 10:34 pm

zdenka, deti narodene predčasne to maju zadarmo tuším do 5 rokov
ale neviem, či 37.tt sa berie ako "predčasne"
moj syn je narodený v 1. den 38.tt a to už ako predčasne neberú

ale nechapem tu očkovaciu schemu, ja som davala syna očkovať v 14 mes., dostal 2 dávky v odstupe tuším mesiac
deti v 2 rokoch sa už očkuju iba 1 dávkou a niektore doktorky, aby s a nemuseli deti piczhať 2x očkuju tesne pred dovršením 2. roka iba jednou dávkou (alebo predpíšu tesne pred 2. narodeninami a pichne sa to až v 2 rokoch, aby to nemusel rodič platiť :wink: )

tak neviem, ako to ta vaša Dr. myslala s tou 2. dávkou
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od 11zdenka11 » Pon Máj 18, 2009 10:40 pm

ona to myslela tym ze to da naraz .musim sa na to opytat lebo neviem ako to je s tym pred narodenim ja som akurat zacala 37 tyzden a porodila som tak som zvedava co mi na to povedia
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť