Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Bývanie a domácnosť, záhrada - Jogurtovač a domáce jogurty

od sonka776 » Pon Máj 25, 2009 2:37 pm

no mi maminky sme už také, ja mám opačný problém mne iba sem tam niečo ostane syn je v puberte a požerie všetko :twisted: :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Pia Jan 02, 2009 3:24 pm

od sandras » Pon Máj 25, 2009 2:39 pm

sonka776 píše:no mi maminky sme už také, ja mám opačný problém mne iba sem tam niečo ostane syn je v puberte a požerie všetko :twisted: :P
to ma tiež čaká o pár rôčkov :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sonka776 » Pon Máj 25, 2009 2:44 pm

no sa teš, včera pri telke zjedol šesť naraz, som mu povedala, že sa z toho poserie - pardón, a nič mu nebolo, on je ako ten drvič na odpadky :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Pia Jan 02, 2009 3:24 pm

od MartinaGinov » Pon Máj 25, 2009 6:19 pm

sandras píše:dakujem Martinka aj Jamirka, tie väčšie flaštičky mam aj ja, odkladám pre svokru na presnidávku ... ale tiež len tie, čo sa daju zavrieť ... a tie male kupuje málokto, tak budem rada, keby ste mi poslali, samozrejme sa budem revanšovať :wink:


Čosi, načo revanžovať, veď to je taká maličkosť ..... adresu mi kľudne pošli na môj e-mail alebo súkromne tu na bb a keď budem mať viac kusov fľaštičiek, tak ti ich hneď pošlem ...... :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 884
Registrovaný: Uto Sep 30, 2008 8:54 pm

od Jamirka » Pon Máj 25, 2009 10:40 pm

sandras píše:dakujem Martinka aj Jamirka, tie väčšie flaštičky mam aj ja, odkladám pre svokru na presnidávku ... ale tiež len tie, čo sa daju zavrieť ... a tie male kupuje málokto, tak budem rada, keby ste mi poslali, samozrejme sa budem revanšovať :wink:


Konečne zaspal krpec, posledne si dáva načas :wink:
Sandri našla som 3 tie poháriky, vo veľa mám niečo zavarené..., lae zajtra idem do pivnice, myslím, že tam niečo nájdem a prípadne vo štvrtok má prísť na vizitu moja milovaná a zbožňovaná svokra, tej som dala plno týchto pohárikov, tak snáď sa nájde aspoň tých 8 ks, možno aj viac. Dám potom vedieť.

A moj rcp. na jogurt je podľa návidu v jogutrtovači takýto:
Liter mlieka zmiešať s 5-ž lyžicami sušeného mlieka, ohriať na teplotu 82 stC (mam k jogurtovaču aj teplomer, vždy som to presne merala , ochladiť na 48stC, pridať jeden jogurt, zmiešať, vložiť do jogurtovaču a za 3-5 hod. je jogurt hotový, Vychladiť. Takisto sme to ochucovali Grankom, škoric. cukrom, džemom atď.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od Jamirka » Str Máj 27, 2009 4:14 pm

Sandri, nechaj mi v odkazoch tvoju adresu, pošlem ti, čo som našla, aj od starších HIPP 125g. papa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od sandras » Str Máj 27, 2009 6:48 pm

jamirka napísala som ti správu, velmi pekne dakujem, to už budem mať flaštičiek dosť :D
Už zasa jogurtujem :lol:
Ked sme kupili pekárničku, teiž som stále piekla chlebíky, až kým sme sa neobjedli, teraz pečiem chlieb tak 2-3x do týždna
a jogurtíky robíme každe 2 dni
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mariana74 » Štv Jún 18, 2009 1:38 pm

takže aj ja som úspešne kúpila jogurtovač,ale potrebujem radu,ako viete ,že mlieko má teplotu 45 stup.?alebo máte teplomer?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od sonka776 » Pia Jún 19, 2009 12:20 pm

mariana74 píše:takže aj ja som úspešne kúpila jogurtovač,ale potrebujem radu,ako viete ,že mlieko má teplotu 45 stup.?alebo máte teplomer?

Ja to mlieko nijako nekontrolujem, jednoducho to všetko zmiešam a ponalievam do fľaštičiek, kľudne aj mlieko z chladničky. Jogurtovač si to sám ohreje a udrží teplotu. Kľudne vyskúšaj nemá sa tam čo pokaziť :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Pia Jan 02, 2009 3:24 pm

od sandras » Pia Jún 19, 2009 4:04 pm

sonka776 píše:
mariana74 píše:takže aj ja som úspešne kúpila jogurtovač,ale potrebujem radu,ako viete ,že mlieko má teplotu 45 stup.?alebo máte teplomer?

Ja to mlieko nijako nekontrolujem, jednoducho to všetko zmiešam a ponalievam do fľaštičiek, kľudne aj mlieko z chladničky. Jogurtovač si to sám ohreje a udrží teplotu. Kľudne vyskúšaj nemá sa tam čo pokaziť :wink:

presne tak, ohrievam radšej len na nižšiu teplotu, lebo teplota nad 42° C zabíja tie bakterie, takže len tak na izbovu teplotu a zvyšok už dokončí jogurtovač
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mariana74 » Sob Jún 20, 2009 9:43 am

ešte jeden dotaz,robíte aj z domáceho krav.mlieka.má sa také mlieko prevariť?kupenské je pasterizované,tak si myslím ,že áno.niekde som o tom čítala,ale neviem to už nájsť.nezničia sa tam tie živé kultúry,ale na druhej strane,predsa malému dieťaťu treba mlieko prevariť.tak neviem ,raďte.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Jún 20, 2009 10:35 am

Surové kravske asi prevariť a schladiť na maximálne 42°C, až potom pridať jogurt
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť