Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Popôrodná depresia - Popôrodná depresia.

Popôrodná depresia.

od berunka » Štv Aug 06, 2009 11:46 pm

Chcem sa spýtať mamičiek, máte nejakú skúsenosť s popôrodnou depresiou?
Keď moja malá mala 5 mesiacov, prekonala som malú brušnú vyrózu, aj manžel, ale mne to preháňanie, napínanie na zvracanie, točenie hlavy, neustála únava ostali ešte tri mesiace. Chodila som po doktoroch na rôzne vyšetrenia, gastroskopia, sono, výsledky z krvi a zdravá ako rybičku. Neustále som plakala že sa nedokážem postarať o malú, našťastie mi sestra pomáhala, manžel bol zo mňa už znechutený, a potom mi môj doktor povedal, či to nemôže byť depresiami. nejak som sa sama seba presvedčila, že si to len namýšľam a začala som poriadne jesť /za 2 mesiace som schudla 10 kg/, vracala sa mi sila, pribrala som / aj viac ako 10 kg :D a mohla som normálne fungovať. Niekedy sa mi tieto stavy vrátia, ale vždy samu seba sa snažím presvedčiť,, že je to len v mojej hlave a potom je zasa fajn.
Máte niekto takéto skúsenosti, alebo iba ja som Blázon :P :P :P ????
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Mar 25, 2009 4:53 pm

od 1carrie1 » Pon Aug 10, 2009 10:46 am

Ahoj ja som to prekonala tak isto po prvom porode.Tiez som vela schudla citila som sa strasne slabo,totalne neschopna,nevladala som sa pomaly ucesat.Potom som dostala prvy panicky zachvat a skoncila na sedeniach u psychologa.Dal mi antidepresiva Rivotril a Cipralex to ma vratilo k zivotu.Pravda je ze viac ako lieky by ti mali pomahat tvoji najblizsi.Ja som to mala blbe manzel si nasiel milenku,potom som sa rozvadzala.S rodicmi tiez nevychadzam najlepsie.A vsetky moje kamaratky omdlievali za mojim exmanzelom bol to bohaty kulturista podnikatel,co viac takym 17kam trebalo.....Takze som ostala sama s dietatom.Teraz sa budem vydavat druhy krat.......a zas zacinam panikarit.Citim sa byt ale ovela silnejsia.Poporodna depresia casom prejde.Len musis byt silna.Musis si verit,hovorit si ze to zvladnes a nie je hanba navstivit psychologa.Mne osobne velmi pomohol.Drzim palceky.Katka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Str Feb 11, 2009 8:46 pm

od sisu22 » Str Aug 12, 2009 10:26 pm

1carrie1 píše:Ahoj ja som to prekonala tak isto po prvom porode.Tiez som vela schudla citila som sa strasne slabo,totalne neschopna,nevladala som sa pomaly ucesat.Potom som dostala prvy panicky zachvat a skoncila na sedeniach u psychologa.Dal mi antidepresiva Rivotril a Cipralex to ma vratilo k zivotu.Pravda je ze viac ako lieky by ti mali pomahat tvoji najblizsi.Ja som to mala blbe manzel si nasiel milenku,potom som sa rozvadzala.S rodicmi tiez nevychadzam najlepsie.A vsetky moje kamaratky omdlievali za mojim exmanzelom bol to bohaty kulturista podnikatel,co viac takym 17kam trebalo.....Takze som ostala sama s dietatom.Teraz sa budem vydavat druhy krat.......a zas zacinam panikarit.Citim sa byt ale ovela silnejsia.Poporodna depresia casom prejde.Len musis byt silna.Musis si verit,hovorit si ze to zvladnes a nie je hanba navstivit psychologa.Mne osobne velmi pomohol.Drzim palceky.Katka.


strasne ma toto potesilo,v tom ako si napisala,ze si silnejsia,mam s teba radost,preto,lebo ja som z drobcom tiez sama(mam priatela,ale zatial s nim nezijem),no ked si prestavim,ze by som z mamou nevychadzala,neviem ako by som to zvladala. Ty mas vsak moj obdiv.
toho psychologa by som radila aj ja navstivit,vobec to neni na hambu,vela pomoze.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť