Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Alergie a ekzémy - kozny ekzem poradte!!!

kozny ekzem poradte!!!

od kriskovalud » Pon Sep 07, 2009 9:16 am

ahojte potrebovala by som poradit s koznym ekzemom ani pani doktorka nevedela povedat z coho to ma malemu sa to vysipalo na chrbte mal to take ako piesok a bolo to mapovite ked som mu dala na to excipial zistila som ze je to este horsie a lekarka mi sala nejaky puder ktory smrdel a maly reval na raty ked som ho mazala vsetko bolo spinave!!!vraj to povedala ze je to z jedla ale preco by sa mu to teraz zase troska vysipalo nie ako predtym ale ma poradte co je nato dobre
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od dannii » Pon Sep 07, 2009 10:42 am

a mozem sa ta spytat,kolko ma malicky,v com peries,ake mliecko pije,co papa?moja malinka bola silna exzemistka,tak ti mozem hadam poradit,ked budem vediet :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od kriskovalud » Pon Sep 07, 2009 11:20 am

ked mal maly asi 1.5tak sa mu to vysypalo vtedy to mal po celom tele cervene mapy a v nich mal tie male vyrazticky hrozne ho to svrbelo tak som mu davala zodac ale po nom bol ako otapeny a spal cele dni a noci tak mi to lekarka zakazala a k tomu mi dala este uz neviem ako sa to volalo ale riedila som to prevarenou vodou bolo to zlte a troska to zapachalo nejaka mast alebo skor pured mal to len od pasa hore po celom tele a hlavne po tvary
teraz ma maly 3.5roka a zase som si vsimla ze to ma na rucke taku krupicu cervenu no nechcem stresovat a zase tie kontroly ved asi vies co si zazila s malym babom na koznom
vtedy mi povedala ze bol skoro odstaveny s materskeho mlieka ale ved som ho kojila do 6mes.a potom som presla na sunar a pil ho do 13mesiacov varila som mu zvlast nekorenila som nesolila az po roku ziadne vajicka tak ja fakt neviem .....ale vies co ma teraz napadlo ze on mal dlho detsku zltacku tu novorodenecku skoro do 5 mesiacov a vtedy mi lekarka povedala ze ma oslabenu pecen z toho a ze bude alergik a moze dostat atopicky ekzem...no nepotesila ma normalne som bola v cudu z nej bola to nejaka Mudr Martinaskova z presova Vychyrena koziarka
ale exsipialom ked som to natierala tak sa to este zhorsilo bolo to hnusne vysusene az nikde do krvi mu to praskalo....no hrozne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od kriskovalud » Pon Sep 07, 2009 11:23 am

vies co som este zabudla ze som vtedy navstivila nejaku alternativny liecitelku a ona mu dala nejaky prirodny produkt no bol drahy ako das 100ml/600sk vtedy to stalo a zda sa mi ze mu to pomohlo to bolo na pecen lebo tiez mi povedala ze to ma z pecene a asi z tej zltacky mam mu to davat aj teraz????co myslis???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od dannii » Pon Sep 07, 2009 12:25 pm

juj no si si tiez prezila svoje,to vidim.Ekzem je podla mna to najhorsie svinstvo a este aj ked je svrbivy.no v prvom rade zmen prasok,neviem co pouzivas ,ale pejdi na obycajne batole,ziadne avivaze.pekne pere a neni take drazdive ako vychyrena lovela.mala z nej mala taku krupicu.exipial nerobil ani mojej dobre,mala strasne zacervenalu a taku napuchnutu pokozku,tak to sme hned zamietli.bez na imunologiu,kde malemu spravia testy na vsetky alergie,ci z jedla,prachu,proste zo vsetkeho,daju ti aj lieciky,tipujem denerel a fenistil kvapky.a potom samozrejme sup na kozne a pytaj hustu kyselinu mliecnu a bielu pastu,je to taka mast jak sadra,ale pomaha lepsie ako ichtiolka a nezanechava skvrny na veciach.mala na nu velmi dobre reagovala. a potraviny teraz obmedz,myslim tie alergenne,ale to ti asi hovorit nemusim,ze ktore,isto vies.a nech maly pije zihlavovy caj,to je na pecen a aby som nezabudla chod do lekarne a kup mu probiotika tie Infant,taky prasok,su drahsie,ale pomozu mu s travenim,co je pre atopika velmi dolezite.a ked ho bude svrbkat telicko,tak ho sprchuj,nekup,len sprchuj,ono mu to kozicku trosku upokoji.ja som si zazila svoje,nastastie sme snad za vodou :D :D :D :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od kriskovalud » Pon Sep 07, 2009 12:56 pm

diky danii ale normalne si ma tetraz vystrasila ale ten zihlavovy cajik aj tie probiotika kupim inak periem v batole a aj fenistil mu davam vzdy ked je zmena napr.z leta na jesen ked uz opadava listie to mi poradila lekarka mal aj tvrdu dietu ked to mal a nic som mu nedala mlieko sme vyradili syry zeleninu surovu to on ma strasne rad niektore ovocie a cokoladu som mu nedavala do roka ani teraz ju nechce a nechce ani keksik namacany v cokolade tak ja uz neviem z coho to moze zasa mat....teraz papka vela zeleniny a stravujeme sa zdravo nevyprazam im a podobne tazke jedla nerobim ... :cry: :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od dannii » Pon Sep 07, 2009 1:37 pm

kriskovalud píše:diky danii ale normalne si ma tetraz vystrasila ale ten zihlavovy cajik aj tie probiotika kupim inak periem v batole a aj fenistil mu davam vzdy ked je zmena napr.z leta na jesen ked uz opadava listie to mi poradila lekarka mal aj tvrdu dietu ked to mal a nic som mu nedala mlieko sme vyradili syry zeleninu surovu to on ma strasne rad niektore ovocie a cokoladu som mu nedavala do roka ani teraz ju nechce a nechce ani keksik namacany v cokolade tak ja uz neviem z coho to moze zasa mat....teraz papka vela zeleniny a stravujeme sa zdravo nevyprazam im a podobne tazke jedla nerobim ... :cry: :(


no ozaj bezkaj na imunologiu.nechcela som ta vystrasit,ale imunologia nam ozaj velmi pomohla :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od kriskovalud » Pon Sep 07, 2009 5:29 pm

dakujem este to odpozorujem ale uz som sa objednala k lekarke :) :) :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od dannii » Pon Sep 07, 2009 7:22 pm

kriskovalud píše:dakujem este to odpozorujem ale uz som sa objednala k lekarke :) :) :)




si ma potesila,lekari su treba,ja som odmietala,behala po homeopatoch,lieciteloch a nakoniec to vyriesili nasi lekari,spoj koznu s imunologickou a bude dobre :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť