Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - Preloženie dieťaťa do inej školy

Preloženie dieťaťa do inej školy

od BiancaPA » Pia Okt 02, 2009 9:59 am

Ahoje, dievčatá, neviete , či sa dá preložiť dieťatko na inú školu aj počas školskeho roka a ako dlho to trvá.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 12:40 pm

od mafrederika » Pia Okt 02, 2009 10:44 am

neviem koľko trvá,ale dá sa,lebo mali sme taký prípad v minulom školskom roku v triede u môjho syna,jedného spolužiaka prepísali do druhej školy,v máji
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto Júl 28, 2009 1:03 pm

od dannii » Pia Okt 02, 2009 5:13 pm

ahoj Bianca,minuly rok som ziadala prelozenie svojej dcery na konci Februara a bola prelozena do tyzdna.ak mas vazny dovod prelozit dieta(my sme mali sikanovanie),tak zvyknu vyhovet velmi rychlo,tak drzim palceky
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od BiancaPA » Pia Okt 02, 2009 6:39 pm

ahoj Dannii, ďakujem za odpoved , musí byť nato naozaj vážny dôvod? Ako Vás šikanovali, my máme možno to iste , ale už to zašlo dosť daleko, učiteľka nič nerieši , pretože cele prestavky nie je v triede tak samozrejme nic nevidi, tak som sa rozprávala s malou ja nijak som jej neublízila a mala zahrala doma také divadlo, že Otecko na mna vyskočil rano tak , že som ostala celý den úplne bez duše a to sa mi vyhrážal aj právnikmi , popri tom som malej nič neurobila. Ale nik mi to neuverí, a ani to že je tam aj nejaká šikana , preto sa pýtam , či sa neda aj tak že nám je už daleko do tej školy aj tak druhu dcerku , by som tiež chcela dať na tú školu totiž v januari alebo kedy by sme mali ist na zápis. Nie som spokojná s tým ako sa tam riešia problémy. A ako Ste si zvykali na novú školičku? :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 12:40 pm

od dannii » Pia Okt 02, 2009 10:58 pm

no Bianca,my sme mali ozaj sikanu,tak to bolo rychle,myslim,ze ani ty problem mat nebudes,staci ist osobne do skoly,kam chces malu prehlasit a povedat riaditelke dovod.ono pokial su v skole normalny,tak pochopia a vyjdu ti v ustrety.no mala si zvykala uplne super,hned zapadla a tesila sa,ze je medzi detickami,kde je je lepsie.ma lepsie znamky,je veselsia,proste stastne dievcatko,zase je moje slniecko.nelutujem ani den,ze som to urobila a lutujem,ze som to odkladala,s nadejou,ze sa to napravi.tak ti prajem moc moc štasticka,nech sa vam to podari,treba osobny rozhovor s riaditelom a uvidis,vsetko dobre dopadne :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od rikisz » Pon Okt 05, 2009 6:53 am

nemusíš udávať žiaden dôvod v škole sa ťa len spýtajú, do novej školy ho treba prihlásiť dostaneš taký papier a stým pôjdeš do starej školy ho odhlásiť nedaj sa zastrašiť niečím je to tvoje rozhodnutie kde bude tvoje dieťa chodiť.manžel je riaditeľ na škole takže viem na 100% , že ti to nemôžu znemožniť.väčšinou sa oháňajú zákonmi , ale ty na to máš právo ho kedykoľvek preložiť ak sú ochotní ti ho do novej školy zapísať
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od BiancaPA » Pon Okt 05, 2009 9:22 am

Ďakujem Riki veľmi pekne za odpoved, veľmi si mi potešila a nevies za ako dlho potom može nastúpiť na novú školu ?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 12:40 pm

od rikisz » Pon Okt 05, 2009 2:39 pm

podstatná je dieťa najprv prehlásiť do novej školy a stým papierom čo ti oni dajú ideš do starej školy odhlásiť a potom to je už len organizačná vec a dieťa môže nastúpiť hned
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od BiancaPA » Štv Okt 08, 2009 9:25 am

rikisz píše:podstatná je dieťa najprv prehlásiť do novej školy a stým papierom čo ti oni dajú ideš do starej školy odhlásiť a potom to je už len organizačná vec a dieťa môže nastúpiť hned

Bola som v jednej škole tam nemajú miesto, bola som v druhej škole , ktorá je blízko pri nás , tam bol pán riaditeľ velmi milý a ústretový ale zatiaľ ani to nie je isté ide tam tiez o jedno miesto. Veľmi sa bojím nech to dobre dopadne už tu potom máme iba jednu školu. Formulár som vypisovala ale zatial som ho nemusela odnášať riaditeľke našej školy ak by to vyšlo nastupiť može aj tak len od novembra. Už som úplne bezradná, bojím sa , že ak sa to miesto neujde že malej iba ublížim ak sa to dozvedia na terajšej škole. :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 12:40 pm

od ellanoir » Štv Okt 08, 2009 1:52 pm

BiancaPA píše:
rikisz píše:podstatná je dieťa najprv prehlásiť do novej školy a stým papierom čo ti oni dajú ideš do starej školy odhlásiť a potom to je už len organizačná vec a dieťa môže nastúpiť hned

Bola som v jednej škole tam nemajú miesto, bola som v druhej škole , ktorá je blízko pri nás , tam bol pán riaditeľ velmi milý a ústretový ale zatiaľ ani to nie je isté ide tam tiez o jedno miesto. Veľmi sa bojím nech to dobre dopadne už tu potom máme iba jednu školu. Formulár som vypisovala ale zatial som ho nemusela odnášať riaditeľke našej školy ak by to vyšlo nastupiť može aj tak len od novembra. Už som úplne bezradná, bojím sa , že ak sa to miesto neujde že malej iba ublížim ak sa to dozvedia na terajšej škole. :(


BiancaPA- vy ste v prave, nemate sa coho bat... ako by vasej dcerke mali este viac ublizit? nedajte sa odbit, stazujte sa a nebojte sa tej vasej terajsej riaditelky- ona by to mala riesit a nie sa robit, ze nic sa nedeje... ja by som jej tam iny bengal porobila, keby takto sikanovali moje dieta a ona nic...

inak takych arogantnych rodicov ako popisujete, ze je otec tej malej sikanerky, som uz zopar videla u dcery na skole... ze sa vyhraza pravnikmi a vykrikuje? na takych plati jedine, kricat este hlasnejsie... aspon viete, po kom to to ich vydarene kvietko je...

tiez by som zasla za psychologickou, aspon ja osobne... mozno vam poradi, ako na to,aby sa dcerka nestala obetou sikany aj v druhej skole. Vsade sa totiz najdu nespratne decka...

nech vam to vsetko dobre dopadne a mala bude vporiadku a stastna
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od Tarajova » Ned Okt 11, 2009 8:46 pm

Kedže som učiteľka a viem, čo je šikana, veľmi dôležizá je spolupráca rodiča so školou, teda rodiča s triednym učiteľom a keď to ten učiteľ nerieši, tak chyba je niekde inde. :evil: Milí rodičia, vždy ak máte problém treba to hneď riešiť, neodkladať to, lebo naozaj najviac si toho odnesie do konca života tá naša ratolesť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:11 pm

od BiancaPA » Pon Okt 12, 2009 9:00 am

Tarajova píše:Kedže som učiteľka a viem, čo je šikana, veľmi dôležizá je spolupráca rodiča so školou, teda rodiča s triednym učiteľom a keď to ten učiteľ nerieši, tak chyba je niekde inde. :evil: Milí rodičia, vždy ak máte problém treba to hneď riešiť, neodkladať to, lebo naozaj najviac si toho odnesie do konca života tá naša ratolesť.
Mila pani učiteľka vždy som riešila problémy s pani učiteľkou, ale keď tá nie je v triede cez prestávky tak samozrejme o ničom nevie, a hlavne keď sa jedná o jej dve lásky, tak sa nič nestalo. :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 12:40 pm

od rikisz » Pon Okt 12, 2009 12:21 pm

ahoj ja som tiež učiteľka a neviem aká stará je tvoja dcéra ,ale učitelia sa zdržiavajú cez prestávky len na prvom stupni.myslím si , že by bolo nefér očakávať , že od 8*00 do 14*00 budeš so žiakmi bez akejkoľvek prestávky.Súhlasím treba riešiť s učiteľkou problém ak ona nie je ochotná má predsa nadriadených, zástupkyňu riaditeľa treba sa obrátiť na nich.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od BiancaPA » Pon Okt 12, 2009 12:43 pm

rikisz píše:ahoj ja som tiež učiteľka a neviem aká stará je tvoja dcéra ,ale učitelia sa zdržiavajú cez prestávky len na prvom stupni.myslím si , že by bolo nefér očakávať , že od 8*00 do 14*00 budeš so žiakmi bez akejkoľvek prestávky.Súhlasím treba riešiť s učiteľkou problém ak ona nie je ochotná má predsa nadriadených, zástupkyňu riaditeľa treba sa obrátiť na nich.
. Moja dcérka je na prvom stupni. Samozrejme , že si zaslúži aj učiteľka prestávku, ale úprimne v dnešnej dobe keď sa na niekoho obrátite , obráti sa to proti Vám, tak asi treba byť ticho a hlúpo sa usmievať. :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 12:40 pm

od Tarajova » Pon Okt 12, 2009 5:23 pm

Tak v žiadnom prípade neptreba byť ticho. Keby som bola s tebou, ešte raz by som sa s ňou porozprávala a teda ak ona nie je ochotná, tak jej povedz, že sa teda pôjdeš informovať (nie sťažovať, lebo to by sa jej asi nepáčilo) ku riaditeľovi. No a ak ani riaditeľ s tým nič neurobí, ja by som zobrala dieťa na druhú školu. Veď dnes je boj o deti a každé dieťa sú ďalšie peniaze. Tak mi daj vedieť, ako si dopadlo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:11 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť