Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - DIETA V NOCI HORE...

DIETA V NOCI HORE...

od inguli » Ned Sep 06, 2009 8:49 am

My si piseme o mojom synovi a dojceni v disk.pre buduce maminy.. teraz ale trosku ina tema o nom...pred asi tromi mesiacmi sme prezivali bezsenne noci maly sa kazdy den v noci sa zobudil okolo 2 ej alebo 4 abol hore dve hodiny aspon a hral sa na zemi a ked som ho skusala dat spet na cicik tak plakal o 106....a je to tu znova.Vcera ako zvykol o 19 hodine vecer po kupke na ciciku zaspal a zvykne v kuse do 23 h spat potom znova na cicik...ale teraz pre zmenu sa zobudil o pol 23 a boli sme hore az do 1,45 no manzel uz zaspaval posediacky,kedze hodinu sa nahanali na posteli manzel k.o. a maly este fit...nakoniec som ho uspavala v kociku ale to trvalo teda..nie ako cez den/aj vtedy spinka v kociku/ aj dve hodinky si tam pospi no teraz hodina a pol a uz bol hore zasa tak som ho vybrala dala cicik a spal do pol 8ej teraz rano...odkial ma tolko energie a to cez den spi len raz uz od 8 mes.Aj vam take robia deticky?????Je to moje druhe ale tie moje deti voooobec niesu rovnake teda...Ja len pozeram ako buk :shock: :shock: :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Ned Sep 06, 2009 9:11 am

moja dcerka toot robila od roka do cca. 2 rokov. každú noc od 2:00, vypila čaj, do 4.-5:00 bola hore a potom ešte 1 flaša čaju a zaspala.
Ja som pracovala, o 6:00 bolo treba vstávať, tak si viete predstaviť, aká som chodila do práce :roll:
zásada je nevstávať, nesvietiť, nehovoriť s dieťaťom, nehrať sa s ním... tváriť sa že spíte (a očkom sledovať). pokial dieťa spáva v postielke, je najlepšie ho nevyberať. Naša dcerka spávala s nami v posteli, takže sme sa jej otočili chrbtom a absolutne sme na nu nereagovali, ona sa hrala, niekedy lozila po posteli, potom sme jej dali čajík a zaspala.

prestalo to krátko pred 2. narodeninymi, ked sme zrušili pitie z flaše. A potom som zistila, prečo sa vlastne budila! Ona sa prebrala a bez flaše nevedela zaspať :idea: tak sa vlastne úplne prebrala, aby si vypýtala čajík a potom už mala problem zasa zaspať. Ked prestala piť z flaše, tiež sa síce nejaký čas budila, ale už nepotrebovala od nás flašu z čajom. Tak sa poprevracala a o 5 minút spala.

čo sa týka potreby spánku, je to individuálne ... naša malá tiež bola taká Duracelka, spávala málo cez den, do 2 rokov zaspala len v kočíku. večer zaspávala s nami v obývačke aj o 22:00. Ale potom z toho vyrástla, ukludnila sa. Od cca. 4 rokov už je to OK, pekne spávala cez obed v školke aj večer šla o 20:00. Ale museli sme ju to postupne naučiť...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od kriskovalud » Ned Sep 06, 2009 9:19 am

ahojko ludmila,uz sa to stalo aj mne ale jedna vec sa mi osvedcila ak dam dieta raz do postielky ze ide spinkat uz ho potom nevyberiem tym sa nauci ze ma spat a nie vystrajat.Ked mi synator starsi velmi plakal tak som sa ho snazila upokojit v postielke ale nikdy som ho nevzala na ruky ak to neslo tak som skusila mliecko a ak ani to nezabralo tak hracka a ak ani to tak az potom som ho vytiahla ale to bola posledna vec co by som urobila no zase ako sa utisil na rukach sup do postielky a spinkat.musi vediet ze ma spat ved take dieta na vas skusa mnozto fint ako by si s vami mohlo tocit a vtedy je dobre nepovolit a drzat si svoje.Starsi syn vcera bol neprijemny cez kupanie to su tie jeho frazy tati nebudes so mnou kamarat, nechaj ma,prestan tati tak ma dozral a kludne som mu povedala ze je bez rozpravky na vecer ale on si myslel ze srandujem no ked lezal v postielke a povedala som ze nie preto ako sa choval tak vyskocil z postielky a vrhol sa na mna ze on prosi rozpravku a slzy ako hrach tak ma stiskal skoro ma zadusil ale ja anglicky klud nie milacik choval si sa nepekne k tatinovi skus sa zamysliet ci to bolo pekne a nabuduce sa tomu vyhni ale aj tak dnes spinkas bez rozpravky asi 20sekund plac potom si vzal flasku a lahol si a bolo po placi a to ma 3.5roka a este stale skusa....maly manipulatori.....rano vstal usmev v tvari mamka tati prepac ze som bol skaredy a pustis mi teraz rozpravku???tak to je s detmi skusaju a skusaju nasa hranice.....treba len vydrzat aj mne srdce pukalo ale musi vediet ze urobil chybu a presne to iste teraz robkam s filipkom nedovolim mu co chce a je to potom ovela lahsie...a na zaver ked som bola so synom u psycholosky lebo mal zle obdobie a plakal v skolke a nevedela som preco tak po 10minutach s nami stravenych mi povedala ze mam dieta ako z ucebnice je vychovany super pozdravy podakuje poprosi a vraj vidno ze je chcene dieta a ze je vysoko nadpriemer a velmi inteligentny na svoj vek a podobne ine srandy ale aj tak mi povedala ze mu mam este troska utiahnut uzdu ale mne sa uz teraz zda ze aj tak nic nemoze tak neviem aj ja v niecom povolim ved som matka a lubim svoje deti a este sa ma pytala co mam za skolu a nedala mi ani odpovedat a hovori nieste ucitelka a ja ze ano ale aj zdrav sestra.je to vidiet tak neviem autorita.....zeby..???inguli skusaj na detoch vlastne metody pretoze iba ti svoje dieta najlepsie poznas a ozaj sa oplati byt dosledna :lol: :) :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od inguli » Ned Sep 06, 2009 9:36 pm

Dakujem velmi pekne za odpovede noo len dufam ze dnes uz budeme spat aj idem lebo ma az hlava boli od unavy:(dobru nocku
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od kriskovalud » Ned Sep 06, 2009 9:39 pm

sladke snicky a hlavne tvrdo spi aby si odychla!!!Ludmila!!! :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od lubenka77 » Štv Okt 15, 2009 5:13 pm

Nechcem strašiť, ale môj syn má už 4 roky a ja som už 4 roky nespala...keď bol maličký, cca do 4 mesiacov to ešte ako tak išlo, zaspal o 23 a zobudil sa o 4.00, aspoň aký-taký spánok...ale potom :( niekedy je v noci aj 10 krát hore, zakaždým ho treba uspať, keď je hore 3x, tak si hovoríme, že ako dobre spí...a to vstáva najneskôr o pol šiestej, je jedno, či ide spať o 20, alebo 0 22, vždy je to pol šiestej...niekedy si pripadám ako zombie...už aj postieľku sme mu zrušili, kúpili posteľ, teraz máme trojletisko, aspoň behať za ním každú chvíľu nemusím...no, do 18ky to hádam prejde :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od inguli » Pia Okt 16, 2009 8:37 pm

do 18ky urcite :lol: :wink:
no my uz spavame lepsie /len aby som to nezakrikla/ sice vcera bol hore od 2ej siel do obyvacky a tam zacal vykrikovat posvojom v tme a smial sa potom :roll: :roll: nevedeli sme ho utisit druhy syn spal v detskej vedla ....asi pol hodina a ulozila som ho na cici a spal ale je vela krat hore no zvykam si uz...
cez den spaval v kociku dodnes tak dve hodinky zvykne spat ale som prisla na to musim ho inde uz uspavat lebo kocik je kratky uz na spanie tak sme rozlozili cestovnu postielku/kedze uz len tu mame spi s nami v noci/a dala som ho tam a po pol hodine placu mi pekne spinkal dve hodinky ...tak teraz som sa rozhodla ze tyzden ho budem takto uspavat a potom zacnem ho tam davat aj vecer a pomaly skoncit s kojenim...v noci mi tak silno drzi prsnik ze mi je do placu az tak to boli a vzdy je to horsie ..cez den uz vobec nekojim
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od lubenka77 » Sob Okt 17, 2009 8:56 am

Dúfam, že to bude fungovať :D Aby ste sa všetci v kľude vyspali...ale vyzerá to tak, že malému ten "normálny" nočný spánok nechýba, keď sa ešte aj v noci smeje :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od inguli » Sob Okt 17, 2009 8:59 am

od svokry viem ze aj tatino zle spaval vraj ani tolko ako nas Adamko

ona mu musela viecka stlacat normalne dolu aby neotvoril oci :lol: ale ako dala ruky prec uz paff otvoril :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Sob Okt 17, 2009 1:32 pm

dneska uz len 5 minut a aj to bez placu a spinkal:ň2 hodiny :lol: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od lubenka77 » Sob Okt 17, 2009 6:43 pm

Super, to je úspech, oceňujem :D A tá svokrina metóda...trochu drastická, ale možno raz vyskúšam :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od inguli » Sob Okt 17, 2009 7:19 pm

no snad to len srandovne myslela :lol: ako ja ju poznam
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od lubenka77 » Ned Okt 18, 2009 10:41 am

:D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť