Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Ako byt v noci bez plienky.

Ako byt v noci bez plienky.

od monikavit » Ned Okt 18, 2009 12:35 am

Ahoj maminky,prosim poradte mala ma 2 roky je cez den bez plienok uz 5 mesiac,ale ked ide spinkat cez obed alebo v noci jej tu plienocku musim dat nevydrzi sucha.Predtym v noci pila mliecko teraz odmieta,pyta si len cajik, vecer ked zaspava vypije sice 120ml -150 mliecka, cez noc sa dozaduje cajiku vypije tak 330 ml. V lete to boli aj 2-3 flasky po 330 ml /caju/. Predtym sme mali problem ze malo pila tak sme boli rady ze vypije tych tekutin viac.Ked ma slaby spanok tak sa zobudi a vypyta sa cikat,niekedy aj 5-6 x za noc ale ked spi tuho plienka je plna. Skusala som jej ten cajik nedat ale je schopna byt celu noc hore a dozadovat sa ho. Dakujem za radu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob Nov 03, 2007 1:00 am

od sandras » Ned Okt 18, 2009 9:04 am

ja by som zrušila to nočné pitie čajíka ... takéto velké dieťa nemusí už v noci jesť ani piť, no priprav sa na pár bezsenných nocí. Ja som dcerke tiež v tomto veku zrušila pitie z flašky, prestalo aj nočné budenie a pitie čaju a mlieka. No asi týžden sme nespali, budila sa, plakala ... 2 noci boli úplne kritické, potom už len pomrnkala a zaspala. Po týždni však začala spávať celú noc bez budenia a pitia.
Či to pomože aj na tú plienku neviem... Nočné plienky som zrušila, ked deti mali 7x za sebou (velý týžden) suchú plienku. Najskor som ich týžden dávala spať bez plienky len naobed a potom aj v noci. U nás to bolo také fajn, že hned ako sa začali pýtať (syn v 23 mes a dcerka v 25 mes), mali aj v noci suchú plienku, takže do mesiaca od začiatku nácviku sme boli bez plienok úplne, aj v noci. Syn ešte stále pije pred spaním mlieko, ani tekutiny neobmedzujeme. V noci vč´šak nepije nič, ak sa zobudí, dame ho vycikať (čo je tak 1x do mesiaca) a dostane trošku čaju (100ml), ak chce.

Ale poznám deti, čo maju plienku do 4 rokov na noc, do 5 rokov sa to ani nerieši, dieťa na to musí dozrieť. Až po 5 rokoch sa to považuje za problem a skúma sa, prečo sa pocikáva.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od 11zdenka11 » Pon Okt 19, 2009 5:30 pm

ahoj my sme prestali nosit cez den pilienky a po 2 tyzdnoch aj v noci.pila v noci cajik pekne aj vydrzala alebo sa vypitala cikat.teraz uz nepije v noci vobec. a este sme ju aj od dudlika odnaucili z dna na den.vyskusaj jej nedat ten cajik alebo zmensuj je davky
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od danabr » Uto Okt 20, 2009 9:50 pm

ahoj moni skus jej dat obyčajnu čistu vodu,bez prichute,a prajem pevne nervy pri odučani...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od monikavit » Str Okt 21, 2009 12:41 pm

Kocky dakujem Vam vsetkym za rady.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob Nov 03, 2007 1:00 am

aj ja sa chcem spytat

od Elizabeba » Str Okt 21, 2009 9:39 pm

moja dcerka ma rok a 7mesiacow...ucim ju cez den pytat sa na wc...niekedy sa wsak stane ze to nestihneme alebo ze sa neopyta...newiem ci mam byt wytrwala a ucit ju dalej alebo jej opat nasadit plienky...newiem ci to uz owlada ze jej treba cikat...aby sme sa zbytocne nestresowali pri uceni...dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 1:00 am

Re: aj ja sa chcem spytat

od sandras » Str Okt 21, 2009 10:16 pm

Elizabeba píše:moja dcerka ma rok a 7mesiacow...ucim ju cez den pytat sa na wc...niekedy sa wsak stane ze to nestihneme alebo ze sa neopyta...newiem ci mam byt wytrwala a ucit ju dalej alebo jej opat nasadit plienky...newiem ci to uz owlada ze jej treba cikat...aby sme sa zbytocne nestresowali pri uceni...dakujem


je vo veku, kedy možeš pomalačať skúšať, hravou formou oboznamovať s nočníčkom, ak má náladu, uvidíš, ako zareaguje
ale na vážny nácvik a skutočné pýtanie sa má ešte aj čas ... no sú detičky, čo to zvládnu už aj skor
hlavne ju nenútiť, nekarhať, netrestať ... ona na to príde aj sama
moje deti sa pýtali až okolo 2 rokov, no naučili sa to behom týždna hned aj na noc
syn sa začal pýtať sám od seba zo dna na den
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Elizabeba » Str Okt 21, 2009 10:20 pm

musim sa priznat ze som sa parkrat aj rozculila ze sa neopytala a okrikla ju :( ona tam sem tam lubi sediet lebo ten nocnik hraje a je na nom kacicka ktore ona zboznuje...len ked sa parkrat za sebou opytala pekne a potom sa hned pocikala tak som stratila nadej...ale asi nemusim stresowat ked je taka malicka ze?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 1:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť