Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Pôrod a šestonedelie - Pozor na doktorov!

od Andreake » Pia Júl 24, 2009 9:29 pm

Pristup Tvojho porodnika hovori za vsetko :cry: :cry: :cry: Je mi z toho ozaj smutno. Porodnica by predsa rodickam mala pomahat - ci uz maju znamosti, peniaze alebo nie.
Je to tak trochu aj nasa slovenska natura - my si vsetko (alebo vela) nechame pacit - moj manzel je Belgican a v tomto je skutocne celkom iny. Mala som ist napr. na odber plodovej vody, lebo som mala pocas tehotenstva toxoplazmozu, vsetci oteckovia poslusne cakali na chodbe, moj muz so mnou odvazne vosiel dnu a predstav si - lekar proti tomu nic nemal, manzel dokonca vyfasoval biely plast a prezliekali sme sa spolu v jednej kabinke :lol: Sestricka mala s tym viac problemov ako sam lekar... Nehovorim, ze tam muz skutocne musi byt, niekto je v takych situaciach mozno radsej sam, ale preco by to malo byt nemozne??? U nas je to casto tak - pan lekar je vsemocny a proti tomu, co povie, sa nesmie protestovat.
A prave preto, ze sa tak k nim spravame, si oni myslia, ze si mozu robit co chcu, ziadat co chcu.
Ja som neraz zazila (prave preto, ze manzel bol stale so mnou a ze je, kto je), ze som bola zvyhodnovana. Pamatam si, ako mi raz robili sono (mimo ordinacnych hodin, bez znamosti - poslali ma na sono, ja som nevedela, ako to tam funguje, ci sa treba objednat ci ako, tak som isla rovno do nemocnice a oni mi ho hned urobili). Vychadzali sme von z ordinacie a pred dverami stala dalsia buduca mamicka a spytala sa, ci je tam sono. Toho lekara by to stalo asi tak 5 minut jeho drahocenneho casu (isiel do svojej izby pit kavu...), vyslovene na tu zienku zrukol, ci nevie citat, ze nie su ordinacne hodiny. Bohuzial takto to u nas bezi... Ten lekar (ktory sa prave k buducej matke, svojej pacientke a vlastne klientke - lebo bez tehotnych by mohol ist rovno na Urad prace, spraval ako k prasivemu psovi), sa na nas s usmevom otocil a rozlucil sa s nami ako keby sa prave nic nestalo. Je mi z toho vsetkeho dost zle a z celeho srdca dufam, ze sa to casom vsetko urovna a ze sa prirodzene prefiltruju ti, ktori v learskej profesii skutocne nemaju co hladat.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od andream » Pia Júl 24, 2009 9:39 pm

Ako chápem, že Kramáre sú vyťažená nemocnica čo sa porodov týka ale toto je už privela, ked zohrávajú hlavnú úlohu ludské životy. Dnes som práve čítala v novinách, že tie dve mamičky, čo rodili na Antolskej čo zomreli, že tam pochybila nemocnice podla vyšetrovania. A je po všetkom. Odškodné tým detičkám mamičku nevráti !!!! čo je to 20 000??? môžu sa hambiť. Skor by mali pretriediť doktorov, tam nech idú radšej kravy teliť !!!! A potom ..... čo je to za doktorka, ktorý si stojí pri autobusovej zastávke a čaká na autobus s batôžtekom na pleci. Vtedy ho moj muž oplul a vobec sa ten dotyčný nebránil, hm ....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od Ljublju » Uto Aug 04, 2009 6:16 pm

ja som tiez pri oboch porodoch nikomu nic nedala,vsetko dopadlo ok,ale fakt clovek ak ma akukolvek "nadstandardnu" poziadavku,kukaju jak na blazna,aj zo sestrickami.

Prvy porod som si pretrpela 17 hodin,fuha,hrozne bolesti,alebolo vsetko v poriadku,maly mal akurat akysi "hyperexcitacny syndrom",doteraz neviem co to je,ale dali mu akusi injekciu a bolo ok,je zdravucky,akurat to priserne jasenie a blaznenie a brblanie teraz uz momentalne neviem,ci je zdrave :lol: :wink: :D :oops:

a pri malej som sa,teda manzel rozhodol :lol: ,ze aby som si dala EPI a potom sprrska otazok,ze naco to chcem,preco a ci vobec viem co vlastne chcem. :?: :?: :?: nakoniec ma tak zdebtali,ze doteraz sa citim trapne za to a porod prebehol s 3 hodinovymi silnymi bolestami a 6 hodin som mala len ako pri menzese a malicka vysla len taky supot a bola najkrajsia :lol: :lol: :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od bobana99 » Pon Okt 05, 2009 1:33 pm

Ljublju píše:ja som tiez pri oboch porodoch nikomu nic nedala,vsetko dopadlo ok,ale fakt clovek ak ma akukolvek "nadstandardnu" poziadavku,kukaju jak na blazna,aj zo sestrickami.

Prvy porod som si pretrpela 17 hodin,fuha,hrozne bolesti,alebolo vsetko v poriadku,maly mal akurat akysi "hyperexcitacny syndrom",doteraz neviem co to je,ale dali mu akusi injekciu a bolo ok,je zdravucky,akurat to priserne jasenie a blaznenie a brblanie teraz uz momentalne neviem,ci je zdrave :lol: :wink: :D :oops:

a pri malej som sa,teda manzel rozhodol :lol: ,ze aby som si dala EPI a potom sprrska otazok,ze naco to chcem,preco a ci vobec viem co vlastne chcem. :?: :?: :?: nakoniec ma tak zdebtali,ze doteraz sa citim trapne za to a porod prebehol s 3 hodinovymi silnymi bolestami a 6 hodin som mala len ako pri menzese a malicka vysla len taky supot a bola najkrajsia :lol: :lol: :D
ahojky....no ja by som tiez chcela EPI cakam 4 a tie predosle boli same utrpenie takze uz obetujem nejake peniaze len nech sa nemusim bat co ma caka, :( myslim ze si musime pri takychto veciach zasadne stat za svojimi poziadavkami a nenechat si vnucovat volu lekarov,nakoniec...my ideme rodit nie oni,my to musime zo seba vytlacit nie oni,nas budu zasivat na bolestivych miestach nie ich,tak preco by sme mali trpiet???!!!kks normalne ze som sa nastvala,vravim mam tri porody za sebou a pripadala som si pri porode ako nejaka krava v kravine,vytrap sa sama ked si uz tak chcela decko!!!! o nejakej pomoci a povzbudeni nemohla byt ani rec,clovek sa doslova modli aby to uz mal za sebou,partner pri porode bol vtedy nepripustny a tak som tam knucala sama cele dni o hlade a smade bez toho aby somnou prehodil niekto par sucitnych slov...jaj normalne sa bojim co ma zase caka preto si to uz vybavujem vsetko dopredu,lekara si platit nebudem to v ziadnom pripade aj tak mi nejaky zaplateny doktor nepomoze nebude to o nic menej boliet tak naco este niekomu tisnut peniaze do vrecka,len nech mi daju tu epi a som spokojna...bohuzial neviem ci nebudem koli tomu musiet ist rodit do blavy ,inak co som citala o tej antolskej to ma dorazilo,som tam bola na amniocenteze a pristup lekarov a sestriciek bol prvotriedny...tak som uvazovala prave o antolskej...no teraz neviem...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Sep 11, 2009 7:41 am

od jania21 » Štv Okt 22, 2009 9:35 am

tak ja som tiez nemala super porod.od zaciatku som mala malicke brusko.doktorka mi ani panv nemerala.v 9 mesiaci som zacala chodit na zaznami prvy bol v poriadku.ale druhy tyzden uz nie.maly sa mi skoro vobec nehybal a stale spinkal.nedal sa ani zobudit.lenze nasi slavny doktori nemali cas tak nam knizky podpisali sestricky a poslali nas domov.ten tyzden som maleho uz skoro vobec necitila.vedela som ze to neni ok.na dalsi tyzden ma na zaznamiviezol manzel.zhodou okolnosti bol doma.samozrejme uz mali polach.dole na zaznamoch mi povedali ze ostanem lezeat na pozorovani.bola som v 38 tyzdni.ked ma vyviezli na porodnu salu na dalsie vysetrenia okamzite volali primara aj zastupcu.povedali my ze musim ist rychlo na sekciu.kym prisie manzel s vacami podotykammal to cca 20 minut uz som bola nachystana a nestihla som sa ani rozlucit.behom 5 minut bol maly vonku.ale nejavil znamky zivota.dva krat ho ozvivovali.ale nastastie sa podarilo.nemal ani 2 kila.kedze nedostaval vyzivu tak schudol.vedeli to uz tyzden predtym a poslali ma domov.vobec to nebola otazka par dni ale otazka par sekund.ale teraz uz mame 18 mesiacov a 14kg.je hrozne velky.uz by sme aj chceli dalsie ale ja sa hrozne bojim.a vrchol toho vsetkeho je ze ked som prisla na kontrolu tak mi moja gynekologicka povedala ze nikdy nebudem rodit normalne lebo som vraj hrozne drobunka.ale vsimla si to az teraz po porode.do v tedy nic take ani nespomenula a stale tvrdila ze porod budem mat ok.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:13 pm

od andream » Štv Okt 22, 2009 10:30 am

Super :) :) :) som rada, že je všetko v poriadku a že malinký je zdravý a je z neho valibuk :lol: :lol: :lol: no ja som tiež mala na mále, raz mi doktor povedal, že po tom všetkom tiež môžem byť rada , že som tu. No ale je to chvalabohu za mnou a malý je krásny zdravý chlapček, strašne dobrunký. On bol môj druhý a tretie babätko už nechcem. Chcela som síce druhé dievčatko, aby som mala párik, ale teraz by som ho nemenila za nič na svete :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od mischel01 » Pia Nov 27, 2009 2:58 pm

Ahoj, tak Gratulujem a k tomu porodu ked som čakala maleho tak som si vybavila doktora lebo som bola oboznamena ako to v našej porodnici beži aky maju pristup určity doktori a nebanujem keby nie toho doktora čo som mala vybaveneho moj maly by tu asi nebol tiež som bola sekciou(cisarskym rezom). Je polutovania hodne že na porodnych salach su doktori ktori si myslia že každa žena može rodit normalne ale bohužial nieje to tak a podaktori chcu aby žena nasilu dieta vytlačila. A preto aj teraz čakame druhe babetko a nič nenechavam na nahodu chodim ku svojmu doktorovi a ešte aj k tomu čo ma bude rodit tak hadam všetko dobre dopadne. Držim palce aby ste boli zdravučky a rastli do krasy. Ahoj
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Sep 04, 2009 9:18 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť