Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Financie, Sociálne dávky - prosim radu.

prosim radu.

od jania21 » Pon Jan 04, 2010 8:27 pm

baby chcem sa opytat ako to je s tym zvysenim materskej.som na materskej druhy rok a s manzelom by sme chceli uz druhe.dostanem zvysenu matersku ked pri malom nemam narok lebo som nemala odrobene pred otehotnenim?vdaka za rady
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:13 pm

od sonka776 » Uto Jan 05, 2010 2:29 pm

Ahoj, tak keď som to dobre počúvala a aj pochopila, tak áno, mala by si dostať zvýšenú materskú. Vzťahuje sa to aj na ženy ktoré pôjdu na MD z predchádzajúcej MD ale najlepšie by ti to vysvetlili na sociálke, skús tam zavolať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Pia Jan 02, 2009 3:24 pm

od alex » Uto Jan 05, 2010 2:35 pm

Ja som práveže čítala, že ak sa ide z materskej do materskej nedostanú tú zvýšenú. Jedine ak by si platila to dobrovolné nemocenské tých 270 dní
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od sonka776 » Uto Jan 05, 2010 2:40 pm

alex píše:Ja som práveže čítala, že ak sa ide z materskej do materskej nedostanú tú zvýšenú. Jedine ak by si platila to dobrovolné nemocenské tých 270 dní

No vidíš :? a ja som počúvala nejakú reláciu a tam to bolo doslovne povedané že áno, vraj predchádzajúca MD sa započíta ako keby pracovala, tak teraz neviem :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Pia Jan 02, 2009 3:24 pm

Re: prosim radu.

od adinka33 » Uto Jan 05, 2010 2:51 pm

jania21 píše:baby chcem sa opytat ako to je s tym zvysenim materskej.som na materskej druhy rok a s manzelom by sme chceli uz druhe.dostanem zvysenu matersku ked pri malom nemam narok lebo som nemala odrobene pred otehotnenim?vdaka za rady



pokiaľ som dobre čítala, ak by si mala odpracované, v takom prípade by si mala nárok na zvýšený rodičovský príspevok,,, ale keďže si nepracovala, budeš mať rodičovský tak ako doteraz - 164,22€,,,

tu je to krásne vysvetlené a na teba sa vzťahuje konkrétne písané "tzv. reťazový pôrod"...

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12 ... -1-1-2010/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od gonica » Uto Jan 05, 2010 3:11 pm

http://www.porada.sk/view.php?pg=skolenie715



tu je video...kde to pan mihal celkom dobre vysvetluje.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť