Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - O KTOREJ BY MALI DETI UZ SPAT ?

O KTOREJ BY MALI DETI UZ SPAT ?

od Elizabeba » Str Okt 21, 2009 10:05 pm

Mam 19mesacnu dcerku...dawam ju spat o 20:00 ale stale ide s placom lebo by najradsej wystrajala do polnoci...cez den spinka cez obed cca hodinu...to nie je wela si myslim...ale tak dlho zase nemoze byt hore...ci ano?potrebujem poradit ci ju mam este stale nasilu dawat spat...lebo ona si sice chwilu poplace ale potom normalne zaspi a spinka celu noc...poradi mi niekto?dakujem pekne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 1:00 am

od sandras » Str Okt 21, 2009 10:10 pm

ja davam obidve deti (2,5 roka a 8 rokov) spať o 20:00 a podla mna je to opimálny čas
keže píšíš, že síce poplače, ale potom zaspí a prespí celú noc, tak by som to ani nemenila, možno má problem zaspať, alebo chce ešte robiť niečo iné, myslí si, že jej niečo utečie.... no určite je unavená

moja dcerka chodila spávať ako bábo až do 4 rokov ovela neskor (aj o 22:00), ale ak náhodou zaspala skor, zobudila sa po 2 hodinách "vyspatá" a do rána nespala, prehadzovala sa, bola nervozna. tak sme ju radšej dávali neskor, aj tak sa zvykla o 3:00 zobudiť a bola aj 2 hodiny hore :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Elizabeba » Str Okt 21, 2009 10:15 pm

no ona stale pocuje ze nam ide telka a tak podobne...a chce zaspawat pri nej ako mi s manzelom zwykneme :lol: ale na to je nechcem ucit lebo si nato rychlo zwykne...tak asi ostanem pritom ze ju budem ukladat o osmej...niekedy wystraja ze chce mat zapnute swetlo a otworene dwere...tym ju preswecim nejako :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 1:00 am

od teysii » Str Nov 25, 2009 8:40 pm

Ahoj elizabeba.Ja mam 2r a (3 mesiace) dcérku.ja som ju učila už od pol rôčka spat na určitú hodinu.v zime o 7 večer a v lete o 8.Aj mne určitý čas plakavala ked som ju dala večer hajat,ale dlho to netrvalo.tieš mala také obdobie,že musela počut zapnutú telku,inak bojovala a dlhšie zaspavala.musíš,len vydržat a stále ju dávat na jednu hodinu.ja napríklad viem,že ak ju dám neskôr do postele ako za 10min- 7 .tak zaspáva zas dlhšie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv Jún 12, 2008 12:00 am

od sisu22 » Str Nov 25, 2009 9:00 pm

Elizabeba píše:no ona stale pocuje ze nam ide telka a tak podobne...a chce zaspawat pri nej ako mi s manzelom zwykneme :lol: ale na to je nechcem ucit lebo si nato rychlo zwykne...tak asi ostanem pritom ze ju budem ukladat o osmej...niekedy wystraja ze chce mat zapnute swetlo a otworene dwere...tym ju preswecim nejako :roll:




treba vypnut telku :wink: moj maly (2roky),chodil spavat od narodenia o osmej,a teraz si cca mesiac zmyslel,ze nechce spat. Tak vsetko povypinam a poviem mu,ze vsetci uz spia,a v pohode zaspi. Takze treba razne zakrocit :wink: ved aj ty chces mat vecer klud,no nie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od Elizabeba » Str Nov 25, 2009 9:02 pm

no jasne...zwykla si uz za ten cas kym som tuto temu otworila doteraz :) dala som na radu ze to nemam wzdawat a teraz uz ani welmi neplace...ked ju okupem o pol8 tak je aj unawena takze s teplym mlieckom nam to ide ako po masle :)) a este ked ju wycerpam wonku cez den tak je to w pohode...aj tak wam dakujem mamicky :))
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 1:00 am

od rikisz » Štv Nov 26, 2009 7:30 am

ja mám úpolročného a skoro 3,5 ročného .malý chodí spať okolo 19,15-19,45 a väčší tiež tak inak by mi nevstal do škôlky.aj my mu nechávame otvorené dvere a v kuchyni mu svieti svetlo, aj telka nám hrá, zase netreba na úplné ticho učiť decká. :)
vypýta si nejakých plyšákov rozprávka na dobrú noc, potom spustí" ja nie som ešte unavený" to nejak zahovoríme povieme mu čo bude zajtra ked sa zobudí a hotovo.nejak ju musíš obalamutiť, alebo povedať jej čo budete robiť ked sa vyspinká
fakt sa pripájam k tomu, že aspoň večer na 2 hodinky sa treba vypnúť od detí
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od Elizabeba » Štv Nov 26, 2009 3:15 pm

musim powedat ze aj to funguje...stale jej musim powedat ze pride babka a pojdeme so psikom wonku na zmrzlinu :) to zabera najlepsie :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob Feb 16, 2008 1:00 am

skuste detičkam pustit nejaku rozprávku,na počuvanie,hudbu.

od Loksikova » Pia Dec 04, 2009 6:51 pm

Elizabeba píše:musim powedat ze aj to funguje...stale jej musim powedat ze pride babka a pojdeme so psikom wonku na zmrzlinu :) to zabera najlepsie :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Apr 05, 2009 12:27 pm

od ivuska19 » Štv Dec 10, 2009 6:00 pm

Ja som bola nesmierne spokojná s dcérkiným spinkaním..ráno spala do 8..po obede si pospinkala 3hodky a večer sla spať o 20.00 a spala celu noc ..
lenže posledne 3tyždne je akasi prehodená..ráno spíme do 10-11 a cez obed by spala dlho lenže už ju po hodine budím a večer ideme spať o pol noci..neviem čo sa to snou deje..vie mi niekto poradiť??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv Dec 10, 2009 3:39 pm

od alena68 » Pia Jan 15, 2010 9:45 am

Dobry den podla mojho nazoru kazde dietatko potrebuje spat iny cas.Mam 3 deti prve dve stale uz o osmej spali.Ale ta najmladsia robila problemi so spanim stale skoro rano vstava cez den nechcela nikdy spinkat.A vecer chodila spinkat po 22 hodine.Ked chodila do skolky tak to nevadilo ked bola trosku unavena ale teraz nastupila do prvej triedy tak uz ju ukladam do posteli o osmej.Ked som sa jej opytala preco nechce spinkat tak mi povedala ze nestihne robit vsetko co chce a ze jej den ubehne velmi rychlo.Alena
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Nov 06, 2007 1:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť