Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Kojenie a umelé mlieko - menej mliecka-ako?

menej mliecka-ako?

od inguli » Str Jan 13, 2010 10:24 pm

chapem ze sa tvori mlieko ked kojim celu noc kedze riadne nespi maly..
ale da sa uz teraz proti tomu nieco robit aby sa netvorilo uz velmi?
cez den uz nekojim od dnes a mam plne prsia na vecer no viem ze sa to zlepsi casom ked uz bude viac tych dni co maleho nekojim cez de
ale noc este nechcem vynechat kedze by to bolo prenho vela naraz a aj pre nas ...
aj takto dneska asi 6 krat som ukazovala prsia ako ma bolia a ze mam bibiiik /mala som ketchup/ a tak nechcel ale mrncal chvilu no potom odisiel sa hrat :roll: :) mam stale vela toho mliecka modlila som sa aby som mohla kojit ked som bola tehotna
ale teraz sa budem uz pomaly preto zas aby mi odislo uz :roll: mame 20 mesiacov uz a je to uz len o zlozvyku v noci a aj zle spime samozrejme
dik za rady :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od mariana74 » Štv Jan 14, 2010 8:24 pm

v prvom rade menej piť,dať si menšiu podprsenku,aby sa prsia nemali ako plniť a medzi kojeniami zväčšiť pauzu,aby sa menej tvorilo mliečko.robiť všetko opačne ako keď chceš aby sa ti plnili prsia,vtedy veľa piješ,často prikladaš bábo .......švagriná si dávala aj nejaké obklady aby ju to nebolelo,lebo ako ty píšeš,prsia jej išli prasknúť.ja som len obmedzila prísun tekutín a menej som prikladala malého ani neviem ako som prišla o mliečko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Jan 15, 2010 10:43 am

cez den mu uz nedavam chvala bohu ide to ok a vcera som si dala v lekarni objednat ricinus...30ch neviem presne meno homeopatika to je a to budem brat este uz to moze znizovat tvorbu mliecka teda aj to..a v noci sa nalepi aj 100 krat spime velmi zle nekludne otaca sa prehadzuje sa takze tak no uvidime vcera uz neboli az take naliate a mne to ale neboli mam ich akoby prazdne ked chytim ale citim ako sa nalievaju a aj z nich ide az skoro tecie ked potlacim :lol:
tu podprsenku mam malu ano a pit nepijem cely den ja som ten tipek inak ktora zabudne pit :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od rikisz » Pia Jan 15, 2010 1:30 pm

ja som si odsala , ale len trošku ked som ich mala veľmi bolestivé , alebo si ručne trochu vytlač a bolestivosť ustúpi
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od najkvetinka » Pia Jan 15, 2010 8:21 pm

Mne pomohlo na postupné ubúdanie mlieka homeopatikum Riccinus communis od Boiron výrobcu...kúpiš to v lekárni a pýtaj si homeopatiká ricinus comunis na zastavenie laktácie. Lebo sú 2 typy ricinus comunis-jeden je na podporu mlieka a druhý je na zastavenie mlieka. Inak mlieko sa úplne hneď nestratí, mne sa stratilo asi do roku po tom, čo malý prestal úplne piť, keď mal 2,5 roka. Ešte rok som mala plné prsia, lebo mliečne žľazy ešte boli "funkčné", potom mi prsia zmäkli asi o pol košíka a tak aj mlieko odišlo úplne. A málo piť, nezasmážať jedlá, ani polievky, niekto si vraj aj prsia sťahuje na noc, alebo počas pobytu doma elastickým obväzom. Myslím, že stačí tesnejšia podprsenka, ale ja som s prsiami nerobila nič, len som si ich natierala krémom, aby mi nevznikli strie, lebo úbytkom mlieka sa stráca aj elasticita kože na prsiach a vznikajú často strie. Držím palce!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

od najkvetinka » Pia Jan 15, 2010 8:24 pm

rikisz píše:ja som si odsala , ale len trošku ked som ich mala veľmi bolestivé , alebo si ručne trochu vytlač a bolestivosť ustúpi


Súhlasím, tiež aj mne to pomohlo-rukou si odsať
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia Apr 04, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Jan 15, 2010 9:35 pm

Diky za rady maminky ja uz som si vcera kupila teda objednali mi ten ricinus...uz som si aj dala a cez den ho uz nekojim takze ja si myslim ze to bude ok pomaly aj ked na noc mu davam este kedze nechcem naraz ...cez den ked som ho uspavala uz ani neplackal takze je to v pohode a uz ani vela zamnou nechodil dnes:) :wink: pre cicik
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od renatasi » Str Jan 20, 2010 2:06 pm

Inguli,ja tiež odstavujem teraz dceru ma 23 mesiacov ,cez deń ju už nekojím iba večer pred spaním a v noci asi 3krát.Chcem sa ťa opýtať či Ti malý chce piť mlieko,keď tiež už cez deň nekojíš.Mne malá pred spaním na obed vypije 1OOml z fľaše,z pohára sa mlieka nenapije.Ináč papá jogurty.syry a všetko mliečne,ale bojím sa či má toho mlieka dosť,keď ju prestanem kojiť celkom.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od inguli » Str Jan 20, 2010 5:46 pm

ahoj moja ..nie mne nepije vobec z flasky len vylieva a pohar no z toho len vodu /vodu aj z flasky/ale mlieko ma aj rano aj vecer a to tak ze do misky mu nalejem cca dva deci mlieka/s grankom/ a do toho nakrajam 1 rohlik ja som na tom vyrastla a vyzera ze on tiez bude mat veeelmi rad kakvko s rohlikom :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od renatasi » Štv Jan 21, 2010 2:06 pm

No,tak to určite vyskúšam možno že jej to zachutí :P :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od inguli » Štv Jan 21, 2010 3:33 pm

moj cely cas kym nedam pred neho tak mnam mnam mnam....a v kuse... stoji a caka ked vyberam z mikrovlnky mlieko uz ide pred stolicku sa postavit a hopa uz si chce sadnut a uz aj to musi mat :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm


Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť