Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - povinna alebo nepovinna?

povinna alebo nepovinna?

od BiancaPA » Pon Jan 18, 2010 10:26 am

Ahojte dievcata, je tu nejaka pani ucitelka ? Chcela by som sa opytat ci je povinna predskolska dochadzka , teda rok v skolke pred skolou?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 12:40 pm

od sandras » Pon Jan 18, 2010 11:09 am

Povinné to nie je, ak to dieťau alebo rodičovi z nejakého dôvodu nevyhovuje, nemusí dieťa navštevovať školku vôbec

ale určite odporúčam, aby dieťa aspoň 1 rok do školky chodilo (aspoň poldenne) alebo navštevovalo nultý ročník

nejde o to, čo sa tam naučí, ale o sociálny kontakt a zvykanie si v kolektíve a na pani učiteľku... a to sa v domácej výchove nijakým spôsobom nahradiť nedá.
V školke sa nenaučí len nejaké básničky a pesničky (to v pohode pri troške venovania sa doma zvládne takisto). Ide skor o psycho-sociálny a emočný rozvoj. Dieťa sa naučí na istý režim pracovného dňa, ráno vstať a ísť za "povinnosťami". Tam maju každý den inú výchovu, predškoláčikovia už pracujú aj s pracovnými listami. Učia sa sústrediť na prácu.
Taktiež tam robia rozne iné veci - rozne techniky kreslenia a malovania, strihjú, lepia a robia s plastelínou. Prezliekaju sa na TV a cvičia .... proste robia kopu vecí, čo doma človeka ani nenapadne, že to dieťaťu treba vedieť do školy, alebo to doma robíme iným spôsobom. Po nástupe do školy deti maju už určité návyky a dieťa ktoré nechodilo, to robí inak.
Učitelky v 1. triede napr. už nemaju čas sa venovať tomu, či dieťa vie robiť s plastelínou alebo lepidlom, niečo vystrihnúť... berú to už ako samozrejmosť!
Další dovod je, aby si dieťa v školke prešlo bežnými detskými chrobami a budovalo si imunitu... poznám prípad, ked dieťa bolo doma a po nástupe do školy odchorlavelo celý prvý stupeň. A pri množstve učiva, ktoré maju ... to vam poviem, aj týžden učiva dobiehať nie je žiadna slasť Nemusí to byť pravidlo, ale moje skúsenosti pri dcere to potvrdzujú ... prvé dva roky v školke sme si odbili kiahne aj všetky možné sople-kašle a od 5 rokov je v pohode, zo školy kvoli chorobe za 2,5 roka vymeškala 1 týžden.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od prazienkova » Pia Jan 22, 2010 1:32 pm

Aj ja súhlasím s tým, aby dieťa chodilo aspoň rok do škôlky. Okrem chorôb, ktoré si čo najskôr odbije, získa základy správania sa v kolektíve. Bude vedieť sa kolektívu prispôsobiť a nájsť si v ňom svoje miesto. Niektoré deti sú plačlivé. chýba im mama. Môj syn po nástupe do školy skonštatoval, že je to ako v škôlke ale lepšie, lebo nemusia spať po obede. Okrem toho naša škôlka spolupracuje so ZŠ, teda deti poznajú prostredie, kam pôjdu. Chodia tam na počítače, do knižnice a na kultúrne podujatia.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od rikisz » Sob Jan 23, 2010 2:11 pm

pýtala som sa manžela je riaditeľ na základke a vraví , že nnie je nepýtajú žiadne potvrdenie o tom či dieťa chodilo do škôlky, ale na druhej strane to iste nezaškodí diaťaťu sa trošku socializovať medzi detičkami
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť