Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - detské trucy

detské trucy

od solaris » Ned Feb 07, 2010 11:15 pm

Ahojte maminy, mám 2 a pol ročného drobca a nastalo nám obdobie trucov. Väčšinou to zvládame, ale niekedy sa stáva, že sa to ťahá aj celý deň. Malému sa vtedy nič nepáči, je proti všetkému (dohováranianiu, pokusom zaujať ho niečím, zvýšenému hlasu...) imúnny a vykrikuje, dupe nohami, jeduje sa, zhadzuje, čo mu príde pod ruku bez zjavnej príčiny, používa len slová nechcem, neviem, nebudem... Poraďte, prosím, čo robiť. Niekedy mám nervy nadranc...Rena
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Mar 07, 2009 10:00 am

od sandras » Ned Feb 07, 2010 11:28 pm

nič iné ti neporadím, nevšímať si to, nechať vytrucovať, radšej chod z miestnosti preč a predýchaj
nemá vyznam dieťa za to trestať, kričať, dohovárať, ked už nervači. Skor sa dá niekedy takým stavom predchádzať. No niekedy ani to nie, dieťa vybuchne uplne bez príčiny, ked to človek vobec nečaká :roll:

my tým prechádzame tiež teraz, syn bude mať 3 roky, a ked ho to chytí, tak sa správa asi tak, ako ten tvoj
chce len tatinka... ked príde on, chce zasa maminku
často vstane už rano nervozny, nič sa mu nepáči, na všetko trucuje
v školke sa naučil ešte aj plakať (odkukal asi od "skúsenejších")
... a taký to bol zlatunký poslušný chlapček, kluďasko, smejko ...
musíme to len vydržať :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Feb 07, 2010 11:39 pm

aj my tym prechadzame aj ked my mame len 21 mesiacov :roll: od 1 februara ho nekojim ...no niekedy sa mi zda ze je to tym...odvtedy to totiz robi...take nervy ma maly ze len pozerame ale ako pise sandras nevsimam si ho dneska rano napr.v kuchyni chcel kolacik sam apapat ale tak ze pritom beha tak som mu nedovolila ukazovala na stolicku ze si tam hopa a moze mat kolacik inak len ja mu davam do pusinky po kuskoch ...a on na to tak mi capol po ruke ze mi kolac vypadol :shock: a potom siel ku kupelke mame vedla kuchyni /panelak/a zacal buchat o stenu..je to umakart tak to bolo dost silneee pre nas ...tak sme sapostavili a vysli z kuchyne s manzelom... a sadli do obyvacky ..a co sa stalo za chvilu tam bol za nami a siel aj mne aj ocinovi dookola rozdavat pusinky :shock: :wink: :idea: :idea: :idea: vedia dobre co robia :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od solaris » Uto Feb 09, 2010 4:00 pm

díky, maminy, vyskúšala som na malého jedoša "opustenie bojiska" a vyšlo to :D ...dúfam, že to bude fungovať aj ďalej a dožijeme sa konca obdobia vzdorov v zdraví... :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Mar 07, 2009 10:00 am

od janka97 » Uto Feb 09, 2010 5:26 pm

Hmmmmmmmmmmmmmm obdobie jedov je veeeeeeeľmi vyčerpávajúce obdobie najmä pre ordičov, môj synček bude mať 5 rokov v máji, je hyperaktívny a jedy u neho postupne odchádzajú, ale čo čert nechcel, máme dvojročnú dcérku u ktorej to práve začína a tiež to bolo zlatulinké dievčatko, kam som ju posadila, tam sedela, čo som povedala urobila, aaaale asi niečo stihla odkúkať aj od svojho staršieho ar rozumnejšieho bračeka. Keď u nás nezaberalo ani ignorovanie a nevšimanie si malého riešili sme to tým že sme ho zavreli do detskej izby a pokiaľ sa neukludnil od tadiaľ nevyšiel.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od bubufo » Pia Feb 12, 2010 11:13 am

tento "trojrocny vzdor" sme tiez absolvovali, nie raz som sa hanbila v meste :D ,ale ko prisiel tak aj odisiel. treba len vydrzat :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť