Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zuby - Od akého veku začať čistiť zuby pastou?

Od akého veku začať čistiť zuby pastou?

od babatka » Štv Mar 04, 2010 3:56 pm

Ahojte, mám 20 mesačné dvojičky a už sme si začali čistiť zuby. No len neviem, či používať aj pastu, keďže ešte ju nevedia vypľuť. Máme elmex junior a tam je napísané, že môžu deti pastu aj prehltnúť. Lenže neviem, či je dobré dvakrát denne jesť pastu, nejako sa mi to nezdá práve najvhodnejšie. A čo sa týka iných pást tiež neviem. Poraďte kedy ste vy začali používať pastu. :idea:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od janka97 » Štv Mar 04, 2010 4:40 pm

ahoj moja dcérka si umýva zuby od 10 mesiacov a od 14mesiacov používame zunú pastu, tiež elmex, U nás to bolo tak, že keď videla staršieho syna ako si umýva zuby chcela aj ona a od tých 14 mesiacov sa nedala oklamať kěď jemu sme pastu dai a jej nie. A synček si od jedného roku umývala a od 18mesiacov aj pastou. Nikdy som sa nad tým nezamýšlala z tohoto hladiska, takže neviem čo je správne a čo nie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od martinka74 » Štv Mar 04, 2010 9:16 pm

Aj my si asi od roka umyvame zubky pastou Elmex a v pohode.Vyrobcovia s tym rataju,ze taketo male deticky pastu jedia,preto je tomu prisposobena.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Mar 05, 2010 2:11 pm

my mame 21 mesiacov a tiez pouzivame elmex uz davnejsie a jemu to chuti:)...zubarka nam radila kludne umyvat zubky s pastou nevadi ked spapa nevypluje:)..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od ellanoir » Pia Mar 05, 2010 3:00 pm

Ja umyvam dcerke tiez pastou elmex junior od roka- nevie to vyplut, vzdy ju spapa. Teraz ma 28 mesiacov a zatial ziadne zdravotne tazkosti z toho som nezbadala.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od babatka » Pia Mar 05, 2010 4:12 pm

Ďakujem všetkým za postrehy a skúsenosti :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od babikavw » Ned Mar 07, 2010 11:16 pm

odporuca sa cistit zubky uz od veku ked prvy vynde cize cca 6 mes.urcite kazdy den malemu zial zubky uhnili predne 4 mozno od liekov ktore musel uz od 3 mes.brat alebo neviem ale zubky cistime 2 x denne a to pastou elmex vie ju vyplut ale vacsinou ju hlta nie je to problem uz ma 2,5 roka a cistime od cca 8 mes.a je to v pohode.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 222
Registrovaný: Pon Aug 18, 2008 11:58 pm

od prazienkova » Uto Mar 09, 2010 3:18 pm

ahojte, moja malá má 15 mesiacov a zúbky čistíme od 8. mesiaca, keď jej vyšiel prvý. Používame aj pastu, malá ju nevie vypľuť, tak ju spapá. Myslím, že taký malý kúsok pasty neuškodí, nedávam jaj veľa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od babikavw » Uto Mar 09, 2010 8:57 pm

moj maly ju po novom janradsej cumle a nie je mu nic cize neverim zo to moze nejak skodit. nemusite sa obavat tie pasty su uz tak vyvinute ze by podla mna nemali vobec skodit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 222
Registrovaný: Pon Aug 18, 2008 11:58 pm

od sisu22 » Uto Mar 09, 2010 11:15 pm

a keby si si pri nom umyvala aj ty,a videl ta ze to plujes nebude to robit?moj maly mal s toho sou,ked som pastu vypluvala,a zacal ma napodobnovat,takze teraz si pekne este aj usta vyplachne. Umyvame tak od roka,od roka a pol zacal s vypluvanim. Ale ako tu bolo spominane,tie pasty su urcite urobene tak,aby dietatku neuskodili.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

Re: Od akého veku začať čistiť zuby pastou?

od Janka81 » Pon Mar 15, 2010 10:26 am

babatka píše:Ahojte, mám 20 mesačné dvojičky a už sme si začali čistiť zuby. No len neviem, či používať aj pastu, keďže ešte ju nevedia vypľuť. Máme elmex junior a tam je napísané, že môžu deti pastu aj prehltnúť. Lenže neviem, či je dobré dvakrát denne jesť pastu, nejako sa mi to nezdá práve najvhodnejšie. A čo sa týka iných pást tiež neviem. Poraďte kedy ste vy začali používať pastu. :idea:



babatka--ale junior je až od 6 rokov! Nemyslela si náhodou tú pre najmenších s myšičkou?
A treba pasty aj striedať..ja kupujem na výmenu aj lacalut pre deti..má rovnako aminofluoridy :wink: a od 4 rokov dávam aj elmex gél..už vedel vyplúvať samozrejme..a máme pekné zúbky :wink:
Ostatné decká v škôlke už dávno mali čierne a polámané--a vyzerá to teda fest škaredo a nezdravo :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Janka81 » Pon Mar 15, 2010 10:28 am

inak,ja som umývala od prvého zúbku-mala som taký silikonový nadstavec na prst s jemnou "kefečkou"--bola sranda čistiť 1 zub :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od babatka » Pon Mar 15, 2010 1:43 pm

Jasné pasta s tou myškou, mám aj staršieho syna a ten používa elmex junior :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od Janka81 » Pon Mar 15, 2010 3:14 pm

babatka píše:Jasné pasta s tou myškou, mám aj staršieho syna a ten používa elmex junior :D :D


Hned sa mi to nezdalo :wink: Junior má vyšší podiel aminofluoridov :lol: :lol:

Tak si všetci pekne čistite..zubári sú drahí jak des :roll: :roll: :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť