Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Dovolenky, detské tábory, výlety - Dovolenka do Chorvátska autom

Re: chorvatsko

od janka97 » Str Apr 07, 2010 8:17 am

Ahoj my keď sme šli tak šoféroval len manžel, nechcel vystriedať a domov sme šli ráno pretože sme nechceli ísť k moru v ten deň keď pôjdeme domov aby nebol manžel vyčerpaný. a poradím ti skvelú ec my sme kúpili bravčové mäsko najmä pliecka a dali sme doma upiecť, potom sme natlačili do pohárov a poriadne zavreli. Bolo to skvelé, pretože sa to dázobrať na pláž a s chlebom to dobre chutí, ale aj po ceste keď sme šli, tak do rožkov, a super to chutilo zmiešané s takou šťavou v sáčku a na cestoviny. :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od babatka » Str Apr 07, 2010 3:18 pm

sandras píše:Čo človek - to názor ... ja som bola už aj v Egypte, v Grecku, v Španielsku, vo Francuzsku, dokonca pri mori aj v Dánsku (aj tam sa da kúpať v mori, ak máte velkéééé šťastie :lol: ) .... ale nam zasa nevyhovuju pieskové pláže, piesok všade, ešte aj medzi zubami :roll:

Navyše, aj v Chorvátsku su krásne pláže, nielen betonove móla, treba hladať a porovnávať, čítať recenzie. Ale je pravda, že je tam vela skalnatých, pre deti nevhodných pláží, hlavne pri súkromných apartmánoch, kde nie su upravované pláže. Pri hoteloch je to lepšie, teda hlavne tam, kde už stihli rekonštruovať.

Problem je v tom, že v našich cestovkách ABSOLUTNE nevedia poradiť, akoby tam ani nikdy neboli :roll: Teraz už robím tak, že si vyberieme rok dopredu destináciu, po ceste domov sa zastavujeme a pozeráme, kde to ako vyzerá.

Mne osobne sa naviac páčila pláž v Baške na ostrove Krk. Na pláži su drobné okruhliačiky, v mori hned piesok, žiadne balvany ani ostré skaly :D Najhoršie to bolo zasa na Istrii, ktorá je velmi skalnatá a pre deti nevhodná. A tiež sa mi nepáčilo vo Vodiciach, kde pred hotelom to bolo o ničom, na pláž sme chodili asi pol kilometra a večer to bolo v meste strašne natrieskané, je to velmi rušné stredisko.

Čo sa týka dražoby ... tento rok nas vyšiel light all inclusive 1011€ na 4-člennú rodinu. Na cestu rátame ešte asi 200€ + niečo na vreckové - ale to nebude vela, ked mame celodennú stravu. Minulý rok sme mali lacnejšie ubytovanie, minuli sme ani nie 1000€. A nešetrili sme, mali sme aj kavu, zmrzliny, večer Pina Colady, deti tramplíny, motorky, tobogany ...
Letecká dovolenka pre 4-čelnnú rodinu som pod 2200€ nenašla ... a to bol len hotel v Bulharsku s ranajkami ... Takže letecky až ked detičky odrastú a pojdeme s mužíčkom sami dvaja.




Mohla by si niečo konkrétne odporučiť? Nám by asi vyhovoval nejaký dom, kde by sme boli sami, nejaké tichšie miesto.
Keď už ste takí maniaci na Chorvátsko, tak asi sa trochu vyznáš, ďakujem.
Ináč ja si absolutne neviem nič vybrať, ani približne, je toho strašne veľa. Preto by som radšej dala na niekoho, kto to má trošku zbehané.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od sandras » Str Apr 07, 2010 8:41 pm

moj manžel zasa šoferuje rád, tiež odšoferuje celú cestu sám, ale je to v pohode. Prvý den ho necháme pospinkať a ja zatial vybalujem a skúmam s deťmi okolie, pospí si chvílku poobede a je OK.

My na cestu robíme zasa kuracie rezne, tiež to vydrží a zjedia mi to aj deti. Inak stravu velmi nevozíme (okrem kojeneckej, ked bol syn maličký - tam je drahá a navyše som chcela tie presnidávky, na ktoré bol zvyknutý).
My chodíme vždy do hotela so stravou, takže netreba. Na obed si zájdeme na pizzu alebo palacinky.
Berieme si rychlovarnú kanvicu, kavu a deťom instantné pudingy (Dr Oetker Sladký moment), malemu aj jeho umelé mlieko a kašu Sunarku.

Babatka, so sukromnými apartmánmi ti velmi neporadím, my sme vždy boli len v hoteli. A nemáme radi uplne kludné miesta, skor také priemerne rušné, kde je aj večerná zábava, aj vyžitie pre deti, ihriská.

Ale tie menšie dedinky su vždy tichšie, vždy tam niečo nájdeš, aj na blink. Skús pozrieť niečo v okolí Zadaru, tam je kopu menších letovísk. Alebo ostrov Krk, prípadne ostrovček Čiovo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od babatka » Štv Apr 08, 2010 10:07 am

sandras píše:moj manžel zasa šoferuje rád, tiež odšoferuje celú cestu sám, ale je to v pohode. Prvý den ho necháme pospinkať a ja zatial vybalujem a skúmam s deťmi okolie, pospí si chvílku poobede a je OK.

My na cestu robíme zasa kuracie rezne, tiež to vydrží a zjedia mi to aj deti. Inak stravu velmi nevozíme (okrem kojeneckej, ked bol syn maličký - tam je drahá a navyše som chcela tie presnidávky, na ktoré bol zvyknutý).
My chodíme vždy do hotela so stravou, takže netreba. Na obed si zájdeme na pizzu alebo palacinky.
Berieme si rychlovarnú kanvicu, kavu a deťom instantné pudingy (Dr Oetker Sladký moment), malemu aj jeho umelé mlieko a kašu Sunarku.

Babatka, so sukromnými apartmánmi ti velmi neporadím, my sme vždy boli len v hoteli. A nemáme radi uplne kludné miesta, skor také priemerne rušné, kde je aj večerná zábava, aj vyžitie pre deti, ihriská.

Ale tie menšie dedinky su vždy tichšie, vždy tam niečo nájdeš, aj na blink. Skús pozrieť niečo v okolí Zadaru, tam je kopu menších letovísk. Alebo ostrov Krk, prípadne ostrovček Čiovo.



Ďakujem, ten ostrov Čiovo sa mi pozdáva, uvidíme kam nakoniec pôjdeme, a prajem peknú dovolenku :D :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od pasavec » Sob Apr 10, 2010 9:51 pm

...my sme toto leto boli po prvy x autom s detickami v Makarskej. Jedna dcera ma 5 a druha mala 20 mesiacov. Vybrali sme si termin koncom augusta, ked uz bolo menej ludi na promenadach. Ubytko som nasla tu na nete a rezervovali sme si ho telefonicky-uplne v pohode. Vyrazili sme o 19 hod. z BB a slecny su zvyknute spat uz o 20 hod. teraz spali uz o deviatej. Starsia prespala celu cestu, zobudila sa len raz, aj to sme stali na rusnom odpocivadle. No a mladsia, spinkala, chvilku si debatovala a hodnotila okolie, tie vsetky svetla a podobne, mala flasku s cajikom a na cestu som upiekla kysnute pizzove rozky, tak si obcas hryzla, ale inak fakt spinkala. Cesta bola zvladnuta na jednotku ci uz tam, alebo spat. No a teraz ubytko - byvali sme na sukromi, mali sme izbu,kuchynu a kupelku. Kuchyna bola vybavena vsetkym moznym. Co sa tyka varenia, mala som zavarene masko a jeden den sme si uvarili k nemu cestoviny, potom ryzu, potom zemiaky a sackove polievky no a podobne. Mali sme vzdy teply obed, kedze sme chodili domov z plaze kvoli spanku nasej mensej slecny a hlavne slnko bolo silne. Na vecer sme niekam zasli, alebo nieco suche doma. Obchod sme mali asi 50 m od domu a pekaren s cerstvym pecivom len cez cestu. Ceny tam boli ako u nas, len obchody blizko promenady bol drahsie, ale v bocnych ulickach sa dalo kupit ako u nas. Ďalej sme mali nadhernu terasu a vyhlad na more. Bol to uplne novy dom, vsadial mramor a cistucko. Cena bola podla mna velmi fajn - 35 Euro na den pre 4 osoby. Plaz je tam skalnata, ale su useky kde su malinke skalky ako piesok, ale tam je fakt najviac ludi, daju sa tam najst male zatocky, kde mas sukromie a pohodicku pre deticky. Je pravda, ze kolko ludi, tolko chuti, ale nam sa to pacilo a chystame sa ist tam znova aj do toho isteho domu, nakolko sme sa velmi spriatelili s domacim panom a jeho rodinkou. Takze vam prajem ak sa rozhodnete, aby ste si to uzili.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od babatka » Pon Apr 12, 2010 3:01 pm

Naši známi boli v Starigrade. Máte skúsenosti s týmto mestečkom? Im sa tam páčilo, tak dajte aj vaše názory, ak tam niekto bol. Ďakujem



















) :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:28 pm

od dannii » Pon Apr 12, 2010 8:49 pm

Volili sme Chorvatsko,ostrov Krk,nedam dopustit,maximalna nadhera,boli sme ubytovaní v baske,idealne pre deticky,ideme aj tento rok,pacilo sa nam tak,ze inde uz nechceme :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od adinka33 » Pon Apr 12, 2010 8:52 pm

dannii píše:Volili sme Chorvatsko,ostrov Krk,nedam dopustit,maximalna nadhera,boli sme ubytovaní v baske,idealne pre deticky,ideme aj tento rok,pacilo sa nam tak,ze inde uz nechceme :D




:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

,,, aby ste vy náhodou niekde nechýbali,,,, :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od dannii » Pon Apr 12, 2010 10:47 pm

:D :D :D :D :D :D :D :D :D no my nemozeme :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od sandras » Uto Apr 13, 2010 7:44 pm

dannii píše:Volili sme Chorvatsko,ostrov Krk,nedam dopustit,maximalna nadhera,boli sme ubytovaní v baske,idealne pre deticky,ideme aj tento rok,pacilo sa nam tak,ze inde uz nechceme :D


danii, Baška je aj moja srdcovka ... kde ste boli v hoteli alebo v apartmane??? Hoď kontakt, ak ste mali nejaký dobrý :wink:
My sme boli v Corinthii pred 2 rokmi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť