Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Nechce jesť - nechuť do jedla

nechuť do jedla

od nelka09 » Štv Apr 29, 2010 8:04 pm

prosím poradte, už som dosť zúfalá. malá i nechce veľmi jesť. má 14 mes. a na obed zje 2 lyžice a už je po jedle. nevie sa poriadne ani naraňajkovať, ani naobedovať. Čo počúvam kamošky, tak detičky zjedia celý tanier polievky.Ja také nepoznám. Malá má asi 10 kg, aj líčka má, nevyzerá nejako podvýživene, ale vidím že to nie je v poriadku. dnes mi jedna známa poradila vitamín B-Pyridoxin, že vraj z toho dostane chuť do jedla. máte niekto podobný problém alebo skúsenosť? dakujem za každý názor.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od sandras » Štv Apr 29, 2010 8:37 pm

a trvá to už dlhšie, alebo je to prechodný stav?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nelka09 » Štv Apr 29, 2010 8:42 pm

práve že je to tak od začiatku. ani výživu nechce, pribináčika zje. ale nie stále. ona si aj pýta jedlo, ale dvakrát jej dám do úst a hotovo, už nechce.Zo začiatku som to tak až nebrala vážne, sem tam si dala HAMKY, piškotky, ale teraz som obmedzila všelijaké chrumky aby poriadne vyhladla, že možno zje viac na obed. ale vobec sa to nezlepšilo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od mariana74 » Štv Apr 29, 2010 9:45 pm

ja mám ten istý problém,môj má 17 mes. a tktiež,pár lyžičiek a už odvracia hlavu.ešte zaberie ,že mu dávam na stôl hračky ,hlavne hudobné a keď sa s nimi hrá,ani nevie ako otvára ústa.potom má zas deň,keď sa nevie dojesť.ale tiež nevypadá ako podvýživený.má aj kotlíček ,aj líčka,sladkosti neje,tie mu tiež nechutia,skôr tyčinky a chrumky,ale keď to nemá nevyžaduje si to.ale tiež som z toho niekedy na prášky,z čoho to dieťa žije ,neviem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Apr 29, 2010 9:45 pm

nelka a kojis?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Štv Apr 29, 2010 9:48 pm

mame takýto problem s dcerkou, tiež od začiatku príkrmov neje poriadne
tiež nebola nikdy úplne vychdnutá, ona si to kompenzovala mliečkom, do 2 rokov prakticky máločo okrem mlieka zjedla, občas nejaké cestoviny, chlebík, málokedy jej skutočne zachutilo ... väčšinou to bol boj :( Polievky nechcela, zeleninu tiež nie, z ovocia len banán, mäso nemusí ...

doteraz mava obdobia, ked neje poriadne, striedavo-oblačné, niekedy zje všetko, v školskej jedálni tiež zje skoro všetko. Doma niekedy zje, inokedy špekuluje :roll: Ked neje poriadne obed, obmedzujeme všetky sladkosti a prázdne kalorie.

Skús zaviesť uplne pravidelné časy na jedenie, nedavaj nič pomedzi jedlá - hlavne nič sladké, chrumky, piškoty, keksy, ani sladené čaje, džúsy. Možno aj tie Pribináky by som vynechala - je to kalorická bomba, navyše sladká. Skús biely nesladený jogurt alebo kašu. Ak má problem zjesť vela naraz, davaj jej menšie porcie, ale pravidelne a s odstupom 3 hodiny.
Viem, čo asi prežívaš, ja som mala tiež obdobia, ked som bola rada, ked dieťa zjedlo hocičo, bola som rada, že zjedlo aspon niečo.
Mohol by pomôcť aj ten vitamín, ale asi radšej po porade s lekárkou. My sme davali Pikovit v sirupe.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nelka09 » Štv Apr 29, 2010 10:12 pm

dik za radu. nekojím, kojila som len 3 týždne. ja ju zvyknem posadiť do stoličky, pustím rozprávky ale nie velmi to zabera. ja neviem, či nemá stiahnutý žalúdok alebo čo, že nezje toho veľa. aj ked ideme vonku, stále beriem niečo zo sebou, lebo doma nechce jesť a nechcem ju nechať o hlade. ale velmi veľa pije. dúfam, že to nebude nič vážne. rozhodla som sa, že zajtra s ňou pojdem ku lekárke, nech mi poradí. Že by som niekde urobila chybu? to je už moje druhé dieťa, takže skúsenosti mám. ale už fakt neviem ako na nu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od mariana74 » Štv Apr 29, 2010 10:25 pm

ja tiež dávam Pikovit,nahrádza mu to aspom vitamíny ,keď ich už inak nedostanem do neho.náš tiež veľa pije,čaj mu nesladím ak ,tak len medom.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od sandras » Pia Apr 30, 2010 6:37 am

nelka, nemyslím si, že by si urobila chybu... su deti, čo proste nejedia, alebo jedia velmi málo. Ja mam aj syna, ten je o 5,5 roka od dcerky maldší a zje viac ako ona, pritom je chudý (len riadne vysoký). Od malička som s ním v jedení nemala absolutne žiadny problem, zje čo mu dáme ...
A dcera vyberá, nič jej nechutí, nič "nelúbi" (jedine, že by som každy den palacinky a halušky vyvárala :roll: ). A to úplne od začiatku, ako sme začali s príkrmami. Ešte aj mlieko som jej jeden čas musela davať v polospánku, inak vypila 30-40ml a dosť :roll: . Ked som ju chcela posadiť do stoličky v jedálni, spustila hrozný rev, lebo vedela, že sa bude jesť :( A aj teraz niekedy nad obedom začne plakať, alebo ju začne naťahovať (pritom jedlá, ktoré vyslovene nelúbi jej ani nedávam).
Tiež sme to riešili asi ako ty, nechcela som ju nechať hladnú, tak sme všade nosili jedlo s nádejou, že zje (ak by náhodou ....). Ale časom som zistila, že robíme chybu, lebo ona potom vedela, že može špekulovať, že ked nezje, o chvílku jej ponúkneme iné (lepšie???). Takže som prestala toto robiť, ak nezjedla, nedala som jej 3 hodiny nič (ani mlieko, čaj, džus... len čistú vodu) a po 3 hodinách ponúkla to isté.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť