Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Kiahne su hnusne poradte!!!!

Kiahne su hnusne poradte!!!!

od kriskovalud » Štv Jún 17, 2010 11:59 pm

Mile maminky neviem ci je tuna takato tema alebo nie ale uz som zufala z nasich kiahni pretoze, v pondelok sa mi starsi syn vysypal a do dnesneho dna je to hrozne,je mi ho velmi luto ked nan pozeram ale viem ze si to musi preskakat kazde babulko.Kamoska ma potesila ze to u nich nebolo az tak hrozne ze mali zopar pluzgierikov ale co mame mi je prestrasne.Prilozim vam aj foto lebo toto som ja este nevidela nema ani 2cm koze kde by nemal syn pluzgier.V noci place nechce jest ma teploty, sice nie velke, ale predsa je malatny a hned sa pre vsetko rozplace,rozcitliveny no takto som si ozaj kiahne nepredstavovala.
Z mojich detskych cias ked som ich mala ja sme boli stastny ze ich mame a s bratom sme sa hrali na indianov a bola to sranda a vtedy nas natierali tym pudrom,no teraz mi lekarka povedala ze sa puder uz neodporuca ale mam ho natierat betadinom alebo fenistil.Troska som behala po internete a aj ohladom kupania su vraj zmeny vraj kupat v hypermangane je to vraj super ze zasusuje a moze sa aj kazdy den.No ked som ho sprchla po 3 dnoch tak som mala vymenu nazorou s mamkou ze sa to nema a ze ho mam tak ako nas niekedy mastit pudrom.No na tom nete som sa docitala ze nie ze je to svrbenie potom este horsie a kupat v hypermangane mame to ozaj strasne.Poradte co ste pouzili vy a ako ste to prezili je mi mojho drobca velmi luto ale neviem ako mu pomoct.Dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od prazienkova » Pia Jún 18, 2010 12:39 am

Je mi ĺúto, že tak ťažko prežívate kiahne. Môj starší syn bol vysypaný oveľa viac ako dcéra a doteraz má veľké jazvy, kiahne mali v apríli hneď po sebe. Syn mal dosť vysoké teploty a hlboké vyrážky. Natierali sme liehom a vnútorne dostával fenistil. Dcéra nemala teploty, aj vyrážky boli menšie. Bola však dosť mrzutá, svrbelo ju to. Tak sme kúpali v hypermangáne, natierali liehom, cez deň som dávala proti svrbeniu homeopatikum rhus toxicodendron a na noc fenistil. Držím palce, aby sa drobček rýchlo vyliečil.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od alex » Pia Jún 18, 2010 8:06 am

Ja som dávala malému fenistil kvapky 3xdenne po 10kvapiek a natierali sme fenistil gelom. Kúpala som ho asi až po tyždni.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od kriskovalud » Pia Jún 18, 2010 9:13 am

tak babenky vyskusala som novu metodu okupala som ho v hypermangane a natrela a povedal ze je to lepsie tak dufam ze uz to pojde dole a nechcem si predstavit mladsieho syna ked ma atopicky ekzem a dostane kiahne ten sa asi zoskriebe nato ani radsej nemyslim uvidim aky to ma postup ale mohlo by to zacat miznut.Pocula som uz aj o sode bikarbone ma niekto skusenost?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od sandras » Pia Jún 18, 2010 7:46 pm

ja som tiež počula o hypermangane a fenistile, že sa to dava po novom

moja dcera mala pred 5 rokmi ako 4-ročná, tiež to mala všade, aj vo vlasoch (dlhých ! :roll: ), na dlaniach, podošvách a natierali sme vtedy tekutým púdrom. Kiahne sa nam ťahali mesiac a pol roka mala zníženú imunitu!

Len si daj potom pozor na opalovanie, ked vriedky opadnú, bude mať pod tým novú kožu a ak by sa mu to opálilo, možu mu zostať pigemntové flaky. Takže tento rok určite čo najvyšší faktor a radšej vobec cielene neopalovať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od KITTYshop » Sob Jún 26, 2010 8:17 pm

mojim dvom deckam zarucene zabralo mliecko-tanno hermal lotio v lekarni stoji okolo 6€,tym som ich natierala.V dnesnej dobe sa uz tekuty puder neodporuca.Dokonca vraj to treba nechat tak len nech sa to vetra,ale mne pani doktorka doporucila toto a pomohlo + k tomu nam dala homeopatika na zjemnenie svrbenia a dovolim si povedat,ze su super lebo maly sa mi vobec neskrabal a krasne spinkal aj bez utlmujucich liekov.Ale uz si nepamatam,ktore homeopatika to boli:/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Pia Jún 06, 2008 12:00 am

od kriskovalud » Str Jún 30, 2010 3:16 pm

Dakujem za rady maminky kedze starsi syn ma uz chrasticky a dnes po 16dnoch sa vysypal aj mladsi zatial to mame len na chrbatiku jednu.

Najhorsie natom je to ze mladsi je atopik neviem si predstavit ked sa bude skriabat ked aj teraz je schopny sa rozskriabat az do krvi na nozicke.
Uz sa velmi tesim na dalsie 3 tyzdne zatvorena v dome no co uz musime to pretrpiet :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od KITTYshop » Str Jún 30, 2010 8:18 pm

aj moja dcerka ma atopicky ekzem,skuste si zakupit to mliecko co som pisala aj s homeopatikami, nam to velmi pomohlo. Moze to len pomoct,uskodit urcite nie:) detickam prajem skore uzdravenie:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Pia Jún 06, 2008 12:00 am

od kriskovalud » Str Jún 30, 2010 11:47 pm

dakujem kattika urcite vyskusam lebo sa to uz rozbieha zatial mame len 5 pupacikov no som zvedava rano potom napisem ako to zabralo :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od KITTYshop » Štv Júl 01, 2010 8:09 pm

to ich budete mat este vela,je lepsie ked sa dietatko vyhadze a prelieci lebo sa moze stat aj to,ze sa kiahne potlacia a potom v neskorsom veku ich dietako bude mat tak ci tak:/takze prve dni ked mal maly len zo 3-4 vyrazky som to este nechala tak a ked sa vyhadzal tak potom ho malovala ako picasso:))a hlavne nech to vetra:) cim skor vyschne,tym skor odpadne:)dajte vediet urcite,budem rada:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Pia Jún 06, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť