Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Bábätko - koliky

koliky

od siimmii » Str Aug 11, 2010 7:24 pm

Prosim neviete co pomoze proti kolike?Aspon myslim ze to ma mala koliku kazdy vecer strasne place asi hodinu a nie a nie ju utisit,kope nozickami. Skusala som aj espoumisan,infacol, cvicit s nozickami a nic nepomaha :-( dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm

od AnDuLkA1985 » Štv Aug 12, 2010 7:48 pm

nasemu malemu som kupila tie oranzove palicky, no veite urcite ktore a pomohlo mu to.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv Aug 12, 2010 7:12 pm

Re: koliky

od livijja » Štv Aug 12, 2010 8:36 pm

siimmii píše:Prosim neviete co pomoze proti kolike?Aspon myslim ze to ma mala koliku kazdy vecer strasne place asi hodinu a nie a nie ju utisit,kope nozickami. Skusala som aj espoumisan,infacol, cvicit s nozickami a nic nepomaha :-( dakujem


feniklovi cajik skuste davat, a ak ju boli masirujte buresenko dajte olejcek na brusko aby islo lahunku a masirovat masirovat , taktiez ju skuste otocit na brusenko mozno pomoze, moj maly mal tiez kolik strasnu a to mu pomahalo ale aj espumisan mu pomohol a mala som flasku proti kolike ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 743
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 12:00 am

od sandras » Štv Aug 12, 2010 9:36 pm

ja som masírovala po kúpaní preventívne tzv. vetrovou nastičkou (to je taký gelik z lekárne, obsahuje fenikel a nejaké bylinky) okolo pupčeka a feniklový čajík možeš dať trošku aj bábätku, ale ak kojíš, možeš ho piť aj ty. Nechavaj vela rozbalene a po kúpaní mu skús vždy spojiť protilahlý lakeť a kolienko (lavý lakeť a pravé kolienko a potom to isté na opačnú stranu) ... Rektálnu rurku používaj vo fakt krajnom prípade.

No može ísť aj o tzv. 3-mesačnú koliku, kedy detičky plačú vždy v rovnakú hodinu bez zjavnej príčiny a nedarí sa ich utiíšiť. Vtedy nepomože vlastne nič, len byť pri bábätku a lubiť ho, nosiť, hojdať, voziť v kočíku, tíšiť ako sa da, podla toho, čo babatku vyhovuje .... vyrastie z toho časom samo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: koliky

od Jajus345 » Str Aug 27, 2014 12:43 pm

Dobrý deň, môj syn keď bol malý mal koliku do 6 mesiacov, najskôr som nevedela, čo robiť...ale dobra rada starých rodičov bola: urobila som mu odvar z rasci a každý deň som mu do striekačky dávala cca 5 ml, na bruško som mu prikladala teplý obklad a masírovala, dosť mu to pomáhalo...bol kľudnejší...už v akutnejššom stave...som mu do zadočka dávala rektálnu rúrku...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť