Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - chudokrvnost

od sandras » Uto Okt 12, 2010 10:52 am

mariana74 píše:
sandras píše:inguli, neber to ako reklamu ... ale skús čučoriedkový Nahrosan od JUSTu ... nam pomohol
je to drahé, no dieťaťu ta 500ml flaša vydrží dlho, lebo sa to dava len 3xdenne čajová lyžička



je to vhodné aj pre dvojročné dieťa.?na akej stránke to nájdem,vyhadzuje mi stále niečo v ,maďarčine

www.just.sk
ale objednáva ssa to len cez poradcov... ja to nerobím, ale da sa napísať na kontakt a oni niekoho dohodia podla bydliska
ja som to davala synovi od 2,5 roka, hoci píšu na flaši od 3 r.
Sesternica dokonca od roka, s odobrením od lekárky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Uto Okt 12, 2010 10:53 am

inguli píše:
sandras píše:
inguli píše:
sandras píše:inguli, neber to ako reklamu ... ale skús čučoriedkový Nahrosan od JUSTu ... nam pomohol
je to drahé, no dieťaťu ta 500ml flaša vydrží dlho, lebo sa to dava len 3xdenne čajová lyžička

dakujem sandras ..zatial ostavame u maltofer a uvidime ako dalej...


ja som sa k tomu dostala zadarmo ako vzorku a vraj zlepšuje aj chuť do jedla (celkovo to je asi tým železom, ked chýba, deti su unavené a zle jedia) ... no naš maly teda s jedením problem nemá, zje všetko čo vidí, zeleninu, ovocie mäso, jogurty ... v porovnaní s tým, ako mi jedla decra to je pre mna až neuveritelné

práve sme to dojedli, teraz nechám chvílku pauzu,a le chcem kúpiť pre dcérku zasa iný, taký čo sa dava deťom vo vývine, lebo slečne nam vraj už ide do puberty :roll: :lol: :lol: :lol:

Hadam sa vam to upraví... ale skús aj normálne stravou, dostať do neho tmavozelenú zeleninu, červené mäsko, čučoriedky, ovsenné vločky ...
Z liekov na železo zvyčajne zapeká, takže terba aj niečo proti tomuto problému


jasne aj tu stravu musim zmenit...a nahovarat nejako...ani spenat nic take nechce...
inak je velmi zaujimavy ovonia dlhoo a potom uvazuje ci jest ci nie :D :lol: :lol:
aj dnska som ho nahanala s jablckom sam by neprisiel preto ale tak ze som dopomohla pekne zjedol

ja varím špenátovú polievku a cigánim, že je to brokolica :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od vedejova » Uto Okt 12, 2010 1:37 pm

sandras píše:
inguli píše:
sandras píše:
inguli píše:
sandras píše:inguli, neber to ako reklamu ... ale skús čučoriedkový Nahrosan od JUSTu ... nam pomohol
je to drahé, no dieťaťu ta 500ml flaša vydrží dlho, lebo sa to dava len 3xdenne čajová lyžička

dakujem sandras ..zatial ostavame u maltofer a uvidime ako dalej...


ja som sa k tomu dostala zadarmo ako vzorku a vraj zlepšuje aj chuť do jedla (celkovo to je asi tým železom, ked chýba, deti su unavené a zle jedia) ... no naš maly teda s jedením problem nemá, zje všetko čo vidí, zeleninu, ovocie mäso, jogurty ... v porovnaní s tým, ako mi jedla decra to je pre mna až neuveritelné

práve sme to dojedli, teraz nechám chvílku pauzu,a le chcem kúpiť pre dcérku zasa iný, taký čo sa dava deťom vo vývine, lebo slečne nam vraj už ide do puberty :roll: :lol: :lol: :lol:

Hadam sa vam to upraví... ale skús aj normálne stravou, dostať do neho tmavozelenú zeleninu, červené mäsko, čučoriedky, ovsenné vločky ...
Z liekov na železo zvyčajne zapeká, takže terba aj niečo proti tomuto problému


jasne aj tu stravu musim zmenit...a nahovarat nejako...ani spenat nic take nechce...
inak je velmi zaujimavy ovonia dlhoo a potom uvazuje ci jest ci nie :D :lol: :lol:
aj dnska som ho nahanala s jablckom sam by neprisiel preto ale tak ze som dopomohla pekne zjedol

ja varím špenátovú polievku a cigánim, že je to brokolica :lol:

:lol: :lol: :lol: kto vie či by naletel aj moj muž, ten špenát neznáša
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od Janka81 » Štv Okt 21, 2010 1:48 pm

Inguli..špenát nič nevyrieši,to sa len v minulosti "sekli" vôbec nemá toľko železa,ako tvrdil Pepek námorník" :lol: :lol: :lol:
môj Niko bol chodokrvný od malinka,papal oboje kvapky,ako sa tu o nich na začiatku písalo,prešlo mu to asi ked mal 2,5roka :P ale vždy jedol normálne,tá chodokrvnosť nemala žiadny vplyv na jeho apetít :wink: a po 2,5-ročnom papaní kvapiek,mal lepšie hodnoty ako ja :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Janka81 » Štv Okt 21, 2010 1:49 pm

..a čo sa týka tej brokolice,asi má viac železa ako celý špenát:-))

my sme samozrejme mäsoví,malému som vtedy dávala aj dosť pečene a hov mäska,proste všetko,čo železo telu dodáva :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Okt 24, 2010 10:55 am

Janka81 píše:Inguli..špenát nič nevyrieši,to sa len v minulosti "sekli" vôbec nemá toľko železa,ako tvrdil Pepek námorník" :lol: :lol: :lol:
môj Niko bol chodokrvný od malinka,papal oboje kvapky,ako sa tu o nich na začiatku písalo,prešlo mu to asi ked mal 2,5roka :P ale vždy jedol normálne,tá chodokrvnosť nemala žiadny vplyv na jeho apetít :wink: a po 2,5-ročnom papaní kvapiek,mal lepšie hodnoty ako ja :lol: :lol: :lol:


Jani tak u nas mal vplyv a nielen na papanie teraz uz bude pomaly teda 6ho mesiac ze maly berie tie kvapky a je normalne konecne :D
a dalsie plusy
je zivsi ovela a najvacsi plus
chodili sme od decembra do februara ku koznej stale nieco ine skusali na nas ine kremiky a predsa to nebolo ono..
malemu dokonca co som este tu nespomenula medzi prstekmy na nohach sa velmi odlupovala koza som mu nozicky natierala a predsa nic nepomohlo to :cry:
a teraz po vyse a pol mesiaca ze berieme tie kvapky ma nohy teda medzi prstekmy kraaaasne :P :P :P :P jeho kozicka sa uplne napravila nema suche flaky ktore mal aj
a posledny plus na nozicke sa mu lamali na oboch velkych palcoch nechty..aj to sa napravilo
som ozaj stastna ale aj smutna ze cloevk chodi po doktoroch a predsa nepomozu nevedia ako..stacilo ho vysetrit na krv a by sa zistilo ze je chudokrvny nooo a kozna by tiez asi mala vediet co sposobuje chudokrvnost..a hlavne ked tie vselijake kremy za ktore som mimochodom platila stoje v skrini..len

Vo všeobecnosti, nedostatok železa môže spôsobiť chronickú únavu, neschopnosť sústrediť sa, podráždenosť, nervozitu, bolesti hlavy, stratu chuti do jedla, náchylnosť na stres a infekcie, bledosť, prasknutú kožu v kútikoch úst (ragády), suchú kožu, lámavosť vlasov a nechtov, ako aj nechuť k hraniu sa u detí.

po tomto som zacala sledovat zmeny na synovi a mozem to len potvrdit!!!no toto som nasla na nete a nie od dr.ky to mam :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Ned Okt 24, 2010 11:09 am

Tak super Ingrid :lol: :lol: :lol: ako som písala,môj Niko ich bral dlhodobo a veľmi sa mu polepšilo,tak držím palce a daj info,ako ste potom s malým dopadli :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Okt 24, 2010 11:48 am

Janka81 píše:Tak super Ingrid :lol: :lol: :lol: ako som písala,môj Niko ich bral dlhodobo a veľmi sa mu polepšilo,tak držím palce a daj info,ako ste potom s malým dopadli :wink:


jasne :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť