Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - poplatok ZRPS

od inguli » Sob Okt 23, 2010 1:51 pm

vedejova píše:V školke sa platí poplatok 5EUR, ale my sme v predškolskej a tam sa vraj už neplatí. :)

ano to je tak aspon aj u nas ani my sme neplatili vtedy...sice uz je 8ak takze to bolo dooost davno ale tak bolo :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Ned Okt 24, 2010 8:57 pm

KrajcovicovaR píše:My platime za dceru 55 €.A je to celkom dost.


preboha :roll: :roll: :roll: to sú strašné pálky :!: to prečo vás tak zdierajú??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od dannii » Pon Okt 25, 2010 6:24 pm

inguli píše:
dannii píše:ja platim na skolopovinne dieta 35eur a v skolke mame zrps 502eur,ao citam,sme na tom najhorsie :-(


502 euuuur?to uz je nejaka sukromna skola nie?ale aj tak sa mi to zda veeela...nie 50?ste chcela pisat? :wink:



jezisi,50eur,teraz citam,co som napisala :D :D :D :D :D :D


ospravedlnujem sa za preklep :-
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od sandras » Pon Okt 25, 2010 7:08 pm

aj 50 je vela ... v akej forme vam to školka vracia späť? teda maju nejaké špeciálne akcie, výhody, stravu..?

pre porovnanie, v našej školke sa platí 10,50 - z toho je 7€ nurčených ako príspevok na hračky a 3,50 na balíčky na Mikuláša a MDD

v ZUŠ platíme ZRPŠ ročne 7€
v ZŠ platíme 5€
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od dannii » Pon Okt 25, 2010 11:31 pm

Sandras,to platime skolke raz rocne.Nemam dojem dakej tazkej kompenzacie,asi nakupia dake farbicky a tak,lebo mydla,toaletaky,vreckovky,pasty si nosime sami.co ti poviem,uz nevedia,kde pytat :? :? :? :( :( :( :( :( :( :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od inguli » Uto Okt 26, 2010 7:41 am

dannii píše:Sandras,to platime skolke raz rocne.Nemam dojem dakej tazkej kompenzacie,asi nakupia dake farbicky a tak,lebo mydla,toaletaky,vreckovky,pasty si nosime sami.co ti poviem,uz nevedia,kde pytat :? :? :? :( :( :( :( :( :( :(


aj my platime ako sandras pisala 5 eur na rok a a mydlo toaletak a take hygienicke veci nosime sami ale
kazdy rok tento rok sice menej ale sme dostali 18 eur minuly rok 20 na kupu siat v nejakom obchode a tento rok to bolo menej lebo sli na vylet na dva dni do madarska
plus zosity nejake dostava ceruzky pero a tak..
sice moj syn chodi do madarskej skoly ale tam ozaj cloveku sa to vrati aspon ..oproti je slovenska skola tam je to inak..
no maly krpec ked raz pojde ten uz do slovenskej ide :wink: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od dannii » Pia Okt 29, 2010 10:16 am

a prave som sa dozvedela,ze v skolke tych 50eur je len na pol roka,takze rocne 100eur :( :( :( :( :( :( :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Ich odpovedou je,ze to potrebuju
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od sandras » Pia Okt 29, 2010 1:14 pm

dannii píše:a prave som sa dozvedela,ze v skolke tych 50eur je len na pol roka,takze rocne 100eur :( :( :( :( :( :( :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Ich odpovedou je,ze to potrebuju


spýtaj sa na čo ... proste musia dať rodičom aj vyučtovanie, kam tie peniaze idú! Nech si založia občianske združenie a vyberaju 2% daní, u nas v školke je to tak, a kto z rodičov može, tak pomože aj takouto formou.
ZRPŠ su peniaze, ktoré by mali ísť späť pre deti (napr. na financovanie akcií v školke, exkurzií, výletov, odmien pre aktívne deti ...), nie ich míňať na pomôcky pre učitelov, ale všetko závisí aj od stanov rady rodičov. Ich zasadania sa ako rodič kludne môžeš zúčastniť a budeš vidieť, prečo vyberaju tak vela. A ankoniec, príslevok to je dobrobolný, takže aksa ti nezdám že by ste za tolké peniaze dostávali od školky/ školy späť nejaké extra nadštandardné služby, zvážila by som, či to zaplatím.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od 1dominika » Pia Okt 29, 2010 1:57 pm

U nás v škôlke rodičia na ZRPŠ odsúhlasili 40 € na rok a deťom z toho kupujú balíčky na Mikuláška, karneval, vreckovky, hygienické. Na ZRPŠ nám vždy povedia čo sa z toho platilo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od dannii » Pia Okt 29, 2010 2:02 pm

No musim sa teda v skolke popytat,zda sa mi to vela :( :( :( :( :( :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od rikisz » Sob Jan 29, 2011 9:12 pm

no paráda ako tu čítam , v našej škôlke sa platí 10 eur mesačne teda 100 za rok :D schválené je to mestom kedže škôlky patria pod ich správu
oslobodené sú deti zo sociálne slabších rodín alebo ked dieťa nenavštevuje zariadenie 30 dní a viac
z toho poplatku sa financuje nový nábytok , vianočné darčeky pre deti a nejaké akcie , ktoré organizuje škôlka, ale kedže manažér je pani riaditeľka mali by to byť ona , ktorá získa peniaze od sponzorov, mesta a podobne.
nuž jednoduchšie je si ich vypýtať takto a kedže škôlky u nás sú plné a záujem veľký tak ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Jan 29, 2011 10:30 pm

rikisz píše:no paráda ako tu čítam , v našej škôlke sa platí 10 eur mesačne teda 100 za rok :D schválené je to mestom kedže škôlky patria pod ich správu
oslobodené sú deti zo sociálne slabších rodín alebo ked dieťa nenavštevuje zariadenie 30 dní a viac
z toho poplatku sa financuje nový nábytok , vianočné darčeky pre deti a nejaké akcie , ktoré organizuje škôlka, ale kedže manažér je pani riaditeľka mali by to byť ona , ktorá získa peniaze od sponzorov, mesta a podobne.
nuž jednoduchšie je si ich vypýtať takto a kedže škôlky u nás sú plné a záujem veľký tak ...


rikisz, tento poplatok sa platí všade a nie je to ZRPŠ, ale taký poplatok mestu. Určuje ho mestské zastupitelstvo a zákonom je stanovené len minimum a maximum (nejaké percento z minimálnej mzdy) ...u nas platíme 8,29€ mesačne.

Ale okrem tohto poplatku si niektore školky ešte vyberaju dalšie poplatky, ktoré nikam neidvádzajú a vlastne nemaju na ne žiadny právny nárok.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od rikisz » Ned Jan 30, 2011 1:57 pm

aha tak som popletená jasné ešte sme platili 20 eur na začiatku v septembri, ale aj tých 10 eur mesačne mi príde dosť minulý rok sme plati 6,10 alebo tak nejak a zrazu to zdvihli na 10 eur
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od inguli » Pon Jan 31, 2011 12:01 am

ja som teraz dala maleho zapisat do skolky a mesacne budeme platit skolne 8 eur plus na kazdy den 1e za stravu.. :roll:
ostatne zatial neviem ..no mam dost ako sa zmenilo vsetko k horsiemu pamatm sa starsi /ma 14/ ked chodil do skolky platilo sa 50 korun na mesiac achh kde sme od toho dnes...
len skoda ze vyplaty sa az taktooo nezvysili a ked aj trosku hej tak aj ceny s nimi samozrejme:(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť