Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Autosedačky - 4 baby Voyager

od lubenka77 » Sob Nov 27, 2010 12:03 am

hm, práve som našla, že trimax vyhral test AutoBildu v 2009, ak si dobre pamätám rok. Možno to nakoniec poriešim tak, že trimax 9-36 zatiaľ bude pre staršieho (má 5), má síce svoju sedačku ale tie bočné opierky hlavy sú "plytké", keď zaspí v aute, a ja som vzadu, mu musím hlávku pridržiavať, aby mu nepadala no a malému možno potom kúpim 0-18, ale to ešte premyslím za tri mesiace :D Ďakujem za rady.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od lubenka77 » Sob Nov 27, 2010 12:04 am

Inak, tiež si myslím, že podsedáky sú o ničom, u starkého v aute ho síce máme, ale len keď si tam nepreloží z nášho auta sedačku, ale to je len také, aby bolo, bezpečnosť žiadna.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od alex » Sob Nov 27, 2010 3:32 pm

Mne osobne sa romer vôbec nepáči, aj keď viem že sa autosedačka nekupuje podľa tohto kritéria :D ale, nakoľko velice vyhráva v testoch bezpečnosti tak sme si ju porovnali s concord a sám predavč nám potvrdil, že concord je omnoho lepšia ako romer :roll: a to hlavne v tom, že u romer sa tzv vyťahuje ten diel za hlavičkou a vôbec to nieje pevne, pri bočnom náraze nedostačujúce. No pri concord je to jeden diel a tým pádom bezpečné. Nedá sa mi to takto popísať, nejlepšie je to vidieť. Pri romer keď sme chytili to povytiahnute za hlavičkou celé sa to nakláňalo bolo to ako "z papiera" že by sa to bez problemov zlomilo. U concord to bolo pevne nakoľko sa to povyťahuje z toho jedného dielu. (ešte doplnim že píšem o kategorii 15-36kg)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od martinka74 » Sob Nov 27, 2010 5:58 pm

Tak o tej neviem aka je. My mame este len tu od 9do 18 kg a ta je super.Hlavicka je pevne zafixovana a maly ma aj dost miesta a da sa polohovat ,ked babo zaspi.Neviete nahodou kedy treba kupit tu vacsiu,lebo podla tych kil to je take zavadzajuce,drobec bude mat 3 roky a stale ma 14 kil a 98 cm.Nepotrebuje uz tu vacsiu?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Nov 27, 2010 7:16 pm

ono je to tým, že každa firma sa akoby špecializuje na jednu vahovu kategoriu ... teda sa netreba fixovať pri menení sedačky na jednu firmu (o ktorej sa traduje, že je "najlepšia"), ale treba vziať do obchodu, kde ich maju fyzicky (nielen na obrázku) a poriadne si to pozrieť, chytiť do ruky, posadiť tam dieťa. My sme kupovali teraz naposledy v PreDeti ... tam maju vystavené sedačky a aj taku atrapu sedačky z auta, všetko nam ochotne ukazali, vysvetlili ... ešte sme aj zlavu potom dostali :D hoci sme brali už akciovú.

Ten predavač napr. hovoril., že Romer ma najlepšie sedačky v kategorii do 13 kg a celkom dobre tie do 18kg ... A ešte chválil sedačky KIDDY, http://www.babytrend.sk/kiddy-m-24.html ... nam nevyhovovala, nemali od nich s ISOFIXom

Vyberať treba aj podla typu auta a celkových podmienok... naša Concord je ťažká a masívna, teda to nie je sedačka na prekladanie z auta do auta a napríklad do auta, kde je menší nástupný priestor je problem ju dať (napr. do otcovho auta sme ju dali len tak tak)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od alex » Sob Nov 27, 2010 10:08 pm

martinka74 píše:Tak o tej neviem aka je. My mame este len tu od 9do 18 kg a ta je super.Hlavicka je pevne zafixovana a maly ma aj dost miesta a da sa polohovat ,ked babo zaspi.Neviete nahodou kedy treba kupit tu vacsiu,lebo podla tych kil to je take zavadzajuce,drobec bude mat 3 roky a stale ma 14 kil a 98 cm.Nepotrebuje uz tu vacsiu?


Naš ma 4,5r. a máme tiež ešte tú od 9 do 18kg, ale už sa pomaly chystám na tú najväčšiu.
Čo sme mali concord ultimax, tak tá je písaná do 4r. a veru bola malému už v 2,5r. malá, a zas na tu najväčšiu bol ešte on malý (váhovo), tak sme museli kupovať ešte túto medzi...
... a tiež sme boli v Predeti :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od martinka74 » Sob Nov 27, 2010 11:09 pm

Dakujem za rady,snad nam este chvilu vydrzi :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od lubenka77 » Ned Nov 28, 2010 8:37 am

inak, dievčatá, v preDeti platí kupón z DM drogérie na 10% zľavu na autosedačku, ale nie na akciové, a pri kúpe cez internet iba 5%. Platí to do 30.6.2011, ak by ste ho potrebovali, dajte vedieť, mne je nanič, lebo žiadny obchod tu nablízku nie je.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od lubenka77 » Uto Mar 15, 2011 12:23 pm

Dievčatá, takže v nedeľu sme prvýkrát vytiahli tú našu novú autosedačku (concord Trimax), a je to úplne super, s tou čo mal starší syn sa to nedá ani porovnať, tak ešte raz vďaka za tip, hlavne Alex, ale aj vám ostatným. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od alex » Uto Mar 15, 2011 1:16 pm

za malo :wink:
my sme zrovna vymenili tiež sedačku už za tu najväčšiu concord lift core
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť