Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Jedenie a pitie - cukor

cukor

od siimmii » Uto Jan 04, 2011 1:01 pm

dobry den aky mate nazor na pridavanie cukru a medu detom do jedla ,odkedy ste davalidetom do caju a jablkovej alebo inej vyzivy cukor? Mala bude mat 7mesiacov,je lepsie nedavat ho?Ked jej dam trochu do caju tovypije ale ked ho tam nema moc jej nechuti
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm

od danabr » Uto Jan 04, 2011 2:33 pm

Simmi s cukrom a medom opatrne koli zubkom,skor by som davala hroznovy cukor tzv.glukopur,dostat v lekarni ,ten davam aj ked mam deti po chorobe oslabene.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od martinka74 » Uto Jan 04, 2011 2:51 pm

Moj maly bude mat 6.2 3 ročky a cukor a sol skoro vobec nepouzivame.A je zdravy ako repa,ma nadherne biele zubky. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od danabr » Uto Jan 04, 2011 9:19 pm

a ešte ma napadlo siimmi, pokazene zubky mal moj starši synček to bolo pred 15 rokmi, moj menši 4 ročny, ma take krasne perličky :wink: ,že až zubarka bola prekvapena :roll: , teraz sa viac dba na starostlivost o zubky,aj mamičky toho viac vedia,ako kedysi, a klasicky cukor a sol som davala až od 3-ch rokov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od sandras » Uto Jan 04, 2011 10:03 pm

priamo cukor asi od roka, do roka som davala len nejaké instnantne čajíky ( a tie su niektore aj sladené ) a okolo 10 mes. som občas kupila ja normálnu presnidávku, nielen nesladenú Frutapuru, v tom čase sme začali aj s piškotami ... takže nejaký cukor v strave deti už dostavali, ale ja som im nejako zámerne jedlo neprisládzala, nedavala cukor priamo do čaju, nesladila ovocie. Med až do roka, aj kvoli tomu, že je to alergen.

Inak, podla mna zuby a cukor až tak spolu nesúvicia... pri staršej dcere som stravu strážila viac a ta do roka cukor ani med nedostávala a zuby mala pokazené. Mladší ma zuby zdravé, hoci pil z flaše dlhšie aj čajíky a až tak striktne som ani nestrážila každe jedlo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od danabr » Str Jan 05, 2011 1:19 pm

sandas ani moj vtedy maly synačik nedostaval med ani cukor do stravy,až od 2 -3 rokov, a nebral ani enormne vela ATB,počula som,že aj od liekov sa kazia zubky,len proste pobehoval cely den s flašou s čajom vtedy neboli take fajnove čaje ako teraz,vtedy pijaval rascovy /na prdky/a ešte nejake,už si nepametam,ale problem bol v tom, čo sa tyka cukru,medu a zubkov,moja mama nam vštepovala užasny napad vtedy,davat dudušku do medu,nech sa dietatko ukludni,ked je nervozne,tak toto nam pokazilo predne 4 zubky,odhnili a zubarka ich musela vybrat,tak preto som presvedčena,že med a zuby spolu suvisia,ak sa dava takto ako to bolo pred 15 timi rokmi u nas :lol: ale človek sa uči cely život na vlastnych chybach...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

dakujem

od siimmii » Str Jan 05, 2011 1:50 pm

dakujem pekne za odpovede,ja som tiez nechcela davat med ani cukor no vzdy pred spankom jej musim namocit cumel do medu,lebo mi nechce zaspat. A neosladene cajiky mi tieznechce pit.Teraz som zacala s prikrmovanim mrkvicku, mrkva+petrzlen, dalej zemiak ale moc jej to nechuti a ma problem s kakanim.Neda sa jej kakat dobre ma hustejsiu stolicu a velmi cerveny zadocek az krvicka jej trosku isla co na to poradite?Skusala som slivkovu stavu a ovsene vlocy no moc to nezjedla a zatial ziadna reakcia,aj jablcko rozmixovane.Ma 7mesiacov.dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm

od sandras » Str Jan 05, 2011 2:59 pm

danabr ... potom ano, mohol to mať s z tých medových cumlov a tiež z celodenneho pobehovania s flašou
myslím, že toto bol aj dovod u dcery, tiež celodenne popíjala po troške cez cumel mliečko alebo čajík - dnes viem, že dieťa sa ma napiť/najesť a flašu treba odložiť.
oni sa tie vyhnite predne zubky aj ludovo nazývaju "medové zuby"

medovy cumel je vyslovene zlozvyk a treba to dieťa odučiť čo najskor - inak to odnesu zubky a navyše, med je alergen, do roka by ho dieťa nemalo ani ochutnať

husta stolica može byť bežná reakcia na zavedenie príkrmov a malo by sa to upraviť. Možeš skúsiť vylúčiť (príp. obmedziť) ryžu a mrkvu, skús podavať napr. tekvicu, špenát + zemiak a len to zahusti ovsennými vločkami. A existuje aj taka kaša od Nestlé, je bezmliečna so slivkami, chutí dobre. A vela tekutín.

Ak vyslovene odmieta nesladený čaj, skús prejsť na sladenie hroznovým cukrom, prípadne množstvo cukru pomaly znižuj až na minimum, ja som davala instantne čaje HIPP
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: dakujem

od danabr » Štv Jan 06, 2011 12:09 am

ešte by som sa skusila ohladom tvrdej stolice poradit s DR.my sme uživali na tvrdu stolicu sirup volal sa duphalac,synček ho bral podla potreby kym sa mu stolica neupravila,ten sirup nieje navykovy,nam pomohol,ale určite su aj ine sirupy tiež na prirodnej baze,možno niečo homeopaticke,nam nepomahala strava,až tento sirup,ale nebral ho dlhodobo,iba podla potreby :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť