Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Športovanie a koníčky - hokej

hokej

od LUCINNDA » Sob Feb 12, 2011 9:54 pm

Chcela by som sa opytat,ze ci nevie neaka mamina mi poradit,chcela by som dat syna na hokej,ma sice len tri rocky a druhy krat stoji na korculiach ale na prekvapenie mu to ide celkom dobre.kazdy mi vravi ze hokej je drahy sport ale ja nemam ani predstavu za co sa tam plati a kolko sa to asi plati.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Feb 12, 2011 10:05 pm

ja presne neviem, ale určite je to drahy šport, dieťa potrebuje kvalitne korčule, hokejku, drez, chrániče, platia sa aj terningy, neskor sústredenia, súťaže (platí sa štartovné) ... proste je toho dosť. Mam znameho, čo ma 2 synov malých hokejistov a hovoril, že je to velmi nákladné ak chce, aby aj hrali na súťažiach a nielen sedeli potom na lavičke.
A u 3-ročneho je to asi aj skoro ešte riešiť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od LUCINNDA » Ned Feb 13, 2011 12:22 am

ja viem ze je na to este maly,ale v buducnosti by som ho chcela dat na neaky sport,lebo je dost zivy a sikovny.ale za vsetky sporty sa musi platit,tak to je vlastne jedno,jemu sa paci hokej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Feb 13, 2011 9:06 am

skús sa spýtať tam u vas na zimnom štadióne, či maju hokejovu prípravku a aké su podmienky. Možno zistíš aj na nete :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mariana74 » Ned Feb 13, 2011 10:18 am

môj syn hral hokej ,dali sme ho keď mal 4 roky,náklad v tom období/teraz má 16/ bola výstroj tak cca za 8-12 tisíc a to mal väčšinu vecí kúpenú z ruky,korčule doporučujem nové a to bolo cca 1500 až 2500 sk,kolenné chrániče mal tiež nové 1500 sk ,dresy aspom 2-3ks ,hokejky tiež 2 ks a prilba bola tiež dosť veľká položka,musela byť s mriežkou,vrchné chrániče,hokejové gate,štucne ,tie dotrhal za mesiac,termofľaša,kvalitná taška na nosenie celej výstroje,
ten náš bol obranca ,ale ako malý sa staval furt do brány a to je ešte väčšia katastrofa.a okrem toho to bol poplatok za ľadovú plochu ,alebo ako sa tomu hovorilo cca 15tis.rok a to nehovorím o každodennom vstávaní a behaní na štadión,2 hodiny tam mrznúť a bežať potom do školy,víkendy ráno na siedmu,tréning atď
škola sa tiež vybrala s hokejovou triedou a nakoniec sa mladému niečo zohralo v hlave a v piatej triede to vzdal.
takže si to treba dobre prebrať v rodine,bude potrebné,aby vás bolo viac ,kto tam s ním bude chodiť,nie vždy sa dalo nám,chodili aj starkovci.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od LUCINNDA » Ned Feb 13, 2011 10:28 am

Tak to som si asi rozmyslela,musim ho asi prehovorit na futbal,to bude menej nakladnejsie,aspon myslim
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Feb 13, 2011 12:00 pm

ono asi každy šport je drahý, ak človek chce, aby z toho aj niečo bolo, aby dieťa išlo občas na preteky atď.
Ale niekto trebárs nechce mať doma športovca, len chce aby sa dieťa hýbalo pre radosť z pohybu ... vtedy to nemusí byť až také drahé

my mame 4-ročneho syna a zatial žiadny šport neriešime ... záujmy detí sa v tomto veku dosť menia a mne sa ani nezdá, že by ho niečo vyslovene ťahalo ... teda okrem vody a plávania. No zatial sichodíme zaplávať len tak ako rodinka.
Dcarka chodí na mažoretky, to sa celkom da, funguju pod mestským kutlturnym a športovým strediskom, teda maju aj nejaké dotácie a platíme len 30€ ročne + neskor pribudnu naklady na cestovanie na súťaže, zatial nechodia. A tiež je to kúsok, teda žiadny problem s nejakým velkým vozením.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od LUCINNDA » Ned Feb 13, 2011 12:40 pm

No ja viem ze je este skoro riesit neaky sport,je este maly a fakt casom sa zaujmy menia.ale je dost zivy stale musi nieco robit,behat,neobsedi ani sekundu.a si myslim ze na svoj vek mu ide korculovanie celkom dobre na to ze stal par krat na korculiach.prvy krat ked bol tak nemal problem sa na tie korcule postavit a snazil sa aj pohynat,no tak uvidime co dalej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Feb 13, 2011 2:24 pm

my sme ako s prvým u dcery začínali s plávaním ... ona je tieť takyto talent, že na čo sa postaví, to jej ide
takže korčule v lete kolieskové v zime ladové fungujú tiež, okrem toho bicykel, kolobežka, švihadlo, a strááášne vela trebnuje aj na tie mažoretky ... aj psychologička mi povedala, že ona musí mať pohyb, lebo inak by bola nešťastná a nevyrovnaná. Na dovolenke nemala svoje športove naradie, tak chodila do posilky na stacionarny bicylek :lol:

ale skús pozrieť nejakú pohybovu prípravku, športove hry pre chlapcov a uvidíte, čo ho zaujme.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nelka09 » Ned Feb 13, 2011 5:51 pm

ahoj, môj syn hraje hokej už tretí rok. teraz je druhák. začal ked mal 5 rokov. tiež veľmi nevedel korčulovať, ale teraz letí na ľade. zo začiatku to nie je až tak finančne náročné, no potom sa to stupňuje. ked začal chodiť na hokej, podmienka bola prilba, hokejka, korčule a chránič na krk. nekázali nám kupovať celú výstroj, nech si vyskúša či ho to bude baviť a aby sme zbytočne nenakupili všetko a rozmyslí si to po pár tréningoch. síce neviem či v každom meste je to rovnaké, moj hraje v hc Košice. hlavne je to náročné na čas a na ranné vstávanie. cez víkend vstáva niekedy o pol piatej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od LUCINNDA » Ned Feb 13, 2011 6:44 pm

aj za treningy sa plati?a kolko to asi vinde?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

od nelka09 » Ned Feb 13, 2011 7:16 pm

my platíme teraz tak 3x do roka po 50 eur. ale bývame dosť daleko od štadiona, tak aj benzín dost stojí. ono sa stále investuje, lebo postupne treba suspenzor, chrániče na lakte, na nohy, na hrudník. korčule by nemali byť väčšie ako pol číslo, aby mu dobre sedeli na nohe, hokejku treba často dokupovať, niekedy sa poláme, a deti rýchlo rastú tak tam musí byť určitá výška hokejky. a hlavne treba dres s meno, aby vedel trener kto sa ako volá.ak máte ešte nejaké otázky, kľudne mi napíšte a vysvetlím vám všetko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od mariana74 » Ned Feb 13, 2011 7:55 pm

nelka09 píše:ahoj, môj syn hraje hokej už tretí rok. teraz je druhák. začal ked mal 5 rokov. tiež veľmi nevedel korčulovať, ale teraz letí na ľade. zo začiatku to nie je až tak finančne náročné, no potom sa to stupňuje. ked začal chodiť na hokej, podmienka bola prilba, hokejka, korčule a chránič na krk. nekázali nám kupovať celú výstroj, nech si vyskúša či ho to bude baviť a aby sme zbytočne nenakupili všetko a rozmyslí si to po pár tréningoch. síce neviem či v každom meste je to rovnaké, moj hraje v hc Košice. hlavne je to náročné na čas a na ranné vstávanie. cez víkend vstáva niekedy o pol piatej.



my sme tiež nekupovali hneď,až keď stál dobre na korčuliach a začali ho brať do zápasov medzi nimi,ale dala by som určite aj kolenné chrániče,lebo keď si šibnú hokejkov po lýtku,žiadna sranda.u nás to vzniklo nevinne,chcela som ,aby sa naučil korčuľovať,tak sme išli na zimák,no a bol z toho hokej,ja som roky lyžovala a to ho nechytilo.
a mám teraz krpca a ten je veľmi živý,toho by sme chceli dať tancovať,ale to tiež nie je lacné.uvidíme ,má len 2 ,ale tancuje všade a na všetko
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od mariana74 » Ned Feb 13, 2011 8:04 pm

nelka09 píše:my platíme teraz tak 3x do roka po 50 eur. ale bývame dosť daleko od štadiona, tak aj benzín dost stojí. ono sa stále investuje, lebo postupne treba suspenzor, chrániče na lakte, na nohy, na hrudník. korčule by nemali byť väčšie ako pol číslo, aby mu dobre sedeli na nohe, hokejku treba často dokupovať, niekedy sa poláme, a deti rýchlo rastú tak tam musí byť určitá výška hokejky. a hlavne treba dres s meno, aby vedel trener kto sa ako volá.ak máte ešte nejaké otázky, kľudne mi napíšte a vysvetlím vám všetko.


my sme kupovali v bazároch,ono väčšinou je vždy priamo na štadióne,ale korčule určite nie,to je ako s topánkami,každý ináč chodí.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť