Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Financie, Sociálne dávky - NALIEHAVA POMOC

NALIEHAVA POMOC

od ewita1980 » Sob Máj 14, 2011 8:25 pm

:( :cry: Prosím vás maminy,ale aj nemaminy,ja už neviem kde mám komu napísať,tak sa idem poradiť s vami.Neviete mi prosím povedať kde sa dá zohnať pôžička pre mamku na opatrovateľkosm prísp, so 4 deťmi?Mamina sa mi ocitla,v takej situácii,že už jej hrozí exekúcia,kedže nemá na platenie pôžičiek,ktoré si vzala kôli deťom.Ja som tiež na materskej,tak asi ma pochopíte že jej neviem ako pomôcť,mám svoje 2 malé deti.Som už s tochto zúfalá,veľmi mi to je luto,mrzí ma ,že neviem jej ako dcera pomôcť.Prosím poradte mi ako pokračovať,kde mám písať o pomoc,alebo neviete kde by som hoznala pre nu peniažky?Viem že v dnešnej dobe je takýchto rodín veľmi veľa,a táto situácia je hrozná,nezávidím to nikomu.Viete mi niekto pomôcť,? :?:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Apr 14, 2009 10:51 pm

od inguli » Ned Máj 15, 2011 9:44 am

skuste sa popytat teda mamka v bankach ..ja vam radim jedine tam ale ked ma zas exekuciu uz tak asi tazko dostane ..ale zas pozicky ako provident a podobne "zle tahy"vam neradim..mozno by jej dali ale zaplati trikrat tolko spat!su tam neuveritelne uroky..
teraz jeden nas znamy ktory ma same pozicky vsetko uz ma v zalozni a tak cize je natom absolutne zle a teraz si vzal od nejakej neznamej firmy ktory na nete ani nenajdete pozicku ...pytali si od neho 400 eur ako naklady ci co a ma dostat sumu o mesiac /pozicku/neviem ...ludia zo zufalosti skacu do vselijakych blbosti...naozaj si to treba premysliet ci si clovek nenarobi este vacsie problemi s pozickami
teraz su reklami v pss a aj v slov.poste ze ak ma niekto viac poziciek vyplatia a budete platit len jednu ale ako to je to neviem skuste sa spytat ale urcite az take vyhodne to nebude ..ved to co clovek zobral musi aj vratit,tak neviem ako to presne myslia ze vyplatia za vas pozicku ak napriklad mate dve a platite uz len jednu... :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od ewita1980 » Ned Máj 15, 2011 11:24 am

Ahoj.No ved práve "vdaka" pôžičkám,ako prvovident,pohotovsoť,sa dostaal do takýchto problémov....a už sa jej vyhrážaju,pozastavením učtu,a ona chuda dostáva iba 200 eur,opatrovateľský :( ,a tolko len platí za izb,byt.V banke jej žiaľ nedaju nič,nakolko neni zamestnaná,a takýto príspevok neberu ako príjem,je to ako na nervovom,ocitla sa v začarovanom kruhu,ja som už taká zufala s tochto...ale aj tak dakujem,za odpoved ,pekný dník,prajem :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Apr 14, 2009 10:51 pm

od inguli » Ned Máj 15, 2011 11:52 am

boooze ale ved tieto nebankove maju nenormalne uroky..
to ste sa neinformovali o tom?
neberte to v zlom ale
fu tak neviem ako vam poradit...teda co..to su tazke veci ..jedine sa dohodnut s nimi ale to neviem ci sa da ze by ste teda mamina nejaku mensiu sumu platila exekutorovi,ak dobre viem jedna znama ma tiez uz exekuciu kvoli provident a sa dohodla s exekutorom ze s mensou ciastkou to bude splacat..ale toto neviem na isto..je to znama cez mojho bratranca a ja len od neho viem o tom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od mariana74 » Ned Máj 15, 2011 4:06 pm

treba čo najskôr kontaktovať exekútora a sním sa dohodnúť na splátkovom kalendári,pri jej príjme by to mal nastaviť tak,aby to vládala platiť.ak je vlastníkom nejakých hodnotných vecí,ako auto ,chata .....musí predať a vyplatiť keď aj časť sumy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od otrida11 » Ned Máj 15, 2011 7:48 pm

AHOJ ewita,
POMOCT AKO, TO NETUSIM, ALE CITIM S VAMI.
ZIAL, ZIJEME TAKU DOBU, KED SA KAZDY Z NAS MOZE RAZ-DVA DOSTAT DO TAKEJTO NEUTESENEJ SITUACIE...

DRZIM PALCEKY... :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 427
Registrovaný: Ned Dec 16, 2007 1:00 am

od Sandracs » Štv Máj 19, 2011 4:33 pm

Nech sa skúsi obrátiť na sociálneho pracovníka v mieste bydliska, ten by jej mal vedieť poradiť na aké dávky má nárok, aj obec môže poskytnúť jednorazovú dávku napr. na bývanie, súčasne sú veci, ktoré exekútor nemôže zobrať-napr postele, práčka, chladnička a pod, taktiež myslím nemôže dať exekúciu na jej opat. príspevky ak by nezostalo na každého člena rodiny živ. minimum, ale to najlepšie bude vedieť poradiť ten sociálny pracovník. Ste v nezávideniahodnej situácii, tak držím palčeky, aby všetko dobre dopadlo. sandra
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Jún 18, 2010 10:04 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť