Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zdravie, choroby - Preeklampsia v tehotenstve

Preeklampsia v tehotenstve

od pupavicka22 » Pon Aug 18, 2014 9:46 pm

Chcela by som vedieť, či ste mali niekto tuto komplikáciu v tehotenstve. Tiež či sa vám preeklampsia opakovala pri ďalšom tehotenstve. Či druhe/ďalšie tehotenstvo prebiehalo rovnako, či sa mám niečoho obávať. Moja mala sa narodila vďaka tomuto predčasne a rada by som sa tomu pri druhom vyhla. Nieje to nič prijemne keď musite chodiť s babatkom neustale po vyšetreniach, mate strach či bude zdrave.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Str Júl 14, 2010 6:12 pm

Re: Preeklampsia v tehotenstve

od Janka81 » Uto Aug 19, 2014 8:56 am

No chvalabohu ani len netuším,čo to je :shock: A aj ked google by mi opäť dodal môdrosť,rada si to nechám vysvetliť,ak môžeš :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Preeklampsia v tehotenstve

od jankamelichova » Uto Aug 19, 2014 9:22 am

Ahoj myslím,že ťa môžem potešiť.I keď neviem či je to pravidlo.Ja som mala preeklampsiu pri prvej dcére, narodila sa o dva mesiace skôr a presne to čo hovoríš samé vyšetrenia,očká,srdiečko nemala vyvinuté,nedonosenecká ambulancia atď...Ale chvalabohu teraz pôjde do školy je síce nižšia a chudšia ako deti v jej veku ale myslím,že jej nič nechýba.A druhého syna som vynosila normálne do konca aj keď musím povedať,že som úplne zmenila životný štýl.Už nebolo žiadne objedanie veď ako sa hovorí tehotná ješ za dvoch,vôbec nie.Viac pohybu zdravšia strava,viac zeleniny,tmavého pečiva atď.Takže držím palce aby to ďaľšie bolo bezproblémové...Jana
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Nov 14, 2010 6:39 pm

Re: Preeklampsia v tehotenstve

od pupavicka22 » Uto Aug 19, 2014 9:53 pm

Janka81 píše:No chvalabohu ani len netuším,čo to je :shock: A aj ked google by mi opäť dodal môdrosť,rada si to nechám vysvetliť,ak môžeš :)


Je to vlastne vysoky krvny tlak, následné opúchanie - zadržiavanie vody v tele a bielkovina v moči. V podstate toto ochorenie nastane zničoho nič. Ja som ani necítila, že by mi bolo zle, alebo že by som mala vysoky tlak, len som prišla na poradňu ako každy mesiac a rovno som putovala do nemocky. :? Potom to už išlo z kopca. Monitorovanie bábätka, pichanie injekcii skrz plúcka, nonstop na pristrojoch, znižovanie tlaku. No aj tak sa mala narodila skôr. Viem len že sa mi nedalo jednu noc zaspať, keď som si lahla mi prišlo akoby som nemohla dýchať. Sestričky mi tlak stále merali, čiže to mali podchytene, dali mi nejake lieky na spanie a rano už som išla na salu :? A tak všetko je našťastie v poriadku, nemali sme žiadne koplikacie, samozrejme inkubatoru sme sa nevyhli.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Str Júl 14, 2010 6:12 pm

Re: Preeklampsia v tehotenstve

od pupavicka22 » Uto Aug 19, 2014 9:55 pm

jankamelichova píše:Ahoj myslím,že ťa môžem potešiť.I keď neviem či je to pravidlo.Ja som mala preeklampsiu pri prvej dcére, narodila sa o dva mesiace skôr a presne to čo hovoríš samé vyšetrenia,očká,srdiečko nemala vyvinuté,nedonosenecká ambulancia atď...Ale chvalabohu teraz pôjde do školy je síce nižšia a chudšia ako deti v jej veku ale myslím,že jej nič nechýba.A druhého syna som vynosila normálne do konca aj keď musím povedať,že som úplne zmenila životný štýl.Už nebolo žiadne objedanie veď ako sa hovorí tehotná ješ za dvoch,vôbec nie.Viac pohybu zdravšia strava,viac zeleniny,tmavého pečiva atď.Takže držím palce aby to ďaľšie bolo bezproblémové...Jana


A bola si v druhom tehotenstve aj nejak viac sledovaná?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Str Júl 14, 2010 6:12 pm

Re: Preeklampsia v tehotenstve

od jankamelichova » Uto Aug 19, 2014 9:59 pm

Ahoj.Nie vôbec ale bolo to viac menej o mne v poradni sa ma vždy pýtali ako sa cítim ale myslím,že bolo na mne vidieť úplne iný priebeh ako pri prvom tam som bola strašne opuchnutá a pribrala vyše 30 kg a pri druhom tak asi 15 kg.Držím Ti všetky palce...Jana
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Nov 14, 2010 6:39 pm

Re: Preeklampsia v tehotenstve

od veverka1 » Štv Aug 21, 2014 12:50 pm

Ja som bola v pôrodnici s jednou mamičkou, ktorá čakala svoje tretie dieťa a hovorila mi, že jej sa to zakaždym opakovalo. :( Tak asi je to u každej inak.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: Preeklampsia v tehotenstve

od pupavicka22 » Štv Aug 21, 2014 9:24 pm

jankamelichova píše:Ahoj.Nie vôbec ale bolo to viac menej o mne v poradni sa ma vždy pýtali ako sa cítim ale myslím,že bolo na mne vidieť úplne iný priebeh ako pri prvom tam som bola strašne opuchnutá a pribrala vyše 30 kg a pri druhom tak asi 15 kg.Držím Ti všetky palce...Jana


Tak to maš super. Inak som myslela, že ma budu sledovať dôslednejšie, aby to mohli včas podchytiť. Nechce sa mi znova to preživať :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Str Júl 14, 2010 6:12 pm

Re: Preeklampsia v tehotenstve

od pupavicka22 » Štv Aug 21, 2014 9:25 pm

veverka1 píše:Ja som bola v pôrodnici s jednou mamičkou, ktorá čakala svoje tretie dieťa a hovorila mi, že jej sa to zakaždym opakovalo. :( Tak asi je to u každej inak.



NO, a tohto sa ja strašne obávam :cry: :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Str Júl 14, 2010 6:12 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť