Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Bábätko - povery starých materí

povery starých materí

od lennussa » Uto Aug 19, 2014 4:56 pm

Ahojte žienky,

mám na Vás otázočku, nedávno som sa stala tetou, sestre sa narodil synček, samozrejme sme z neho všetci nadšení a minule sme chceli ísť von na prechádzku a tu sme narazili na odpor našej maminy. Je stará škola a zastáva názor, že bábätko by sa malo čím skôr pokrstiť a kým nie je pokrstené nemalo by sa s ním chodiť medzi ľudí. Ani ja ani sestra s týmto názorom nesúhlasíme, lenže bohužiaľ sestra býva stále v rodičovskom dome, čiže je s malým stále pod drobnohľadom a už vzniklo doma kvôli tomuto veľa konfliktov. Aké sú Vaše názory na tieto hlúpe povery ako že bábo môže niekto urieknuť alebo sa mu môže niečo stať a podobne? Prípadne ak ste sa stretli s podobnou situáciou ako ste ju riešili? Dá sa nejako rozumne niekomu vysvetliť, že sú to všetko len výmysly? Ďakujem Vám krásne za všetky odpovede, snáď nám niektorá pomôžete vymyslieť rozumné argumenty, lebo je to už naozaj o nervy :-/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 1:10 pm

Re: povery starých materí

od gombicka1 » Uto Aug 19, 2014 10:23 pm

Boze ani nehovor, ze toto niekto riesi. Paneboze. Akoze nehovorim, ja tiez verim na urieknutie alebo tak, lebo sak co zazili sme si svoje. Ale hentake ze pokiaľ nepokrstis, sak ako my sme nekrstili vôbec, syn ma 10rokov to by nikam doteraz nemohol ist? A to sa akoze co stane? urieknut mozu aj pokrsteneho cloveka, to si myslia ze je nejako chraneny ci ako? Ja by som sa s nimi o tom ani nebavila, moje dieta ja rozhodujem. Boze to je fakt ako v 19 storoci.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: povery starých materí

od keilayh » Štv Aug 21, 2014 8:28 am

Ja viem, že sa kolke deti krstia až v neskoršom veku, myslim par mesiacov, určite nie hneď ako pridu domov z pôrodnice a neviem si teda dosť dobre predstaviť fungovanie ak by som nemohla isť s bábom von :shock: Môj tiež nieje pokrstaný, ani to neplánujeme a tu sme :D
Argumenty neviem nejake poskytnuť, lebo ja by som o tom s nikym nedebatovala 8) A dieťa potrebuje čerstvý vzduch :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť