Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Nakupovanie – obchody, reklamácie - Reklamácie

Reklamácie

od keilayh » Pia Aug 15, 2014 1:39 pm

Neviete niekto ako je to s reklámáciami v kamennom obchode? Ako sa počítajú dni? myslim tych 30dní čo maju zo zákona na vyriešenie reklamácie. Je to pracovných alebo kalendárnych?
dik
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Reklamácie

od bestshop » Pon Aug 18, 2014 10:31 am

Takto je to na stranke SOI:

V súlade s ustanovením § 18 ods. 4 zákona o ochrane spotrebiteľa je predávajúci povinný vybaviť reklamáciu do 30 kalendárnych dní, bez ohľadu na to, akým spôsobom kupujúci tovar kúpil. Podľa § 2 písm. m) tohto zákona, vybavením reklamácie sa rozumie ukončenie reklamačného konania odovzdaním opraveného výrobku, výmenou výrobku, vrátenie kúpnej ceny výrobku, vyplatením primeranej zľavy z ceny výrobku, písomná výzva na prevzatie plnenia alebo jej odôvodnené zamietnutie. Podľa § 122 ods. 1 Občianskeho zákonníka lehota určená podľa dní začína sa dňom, ktorý nasleduje po udalosti, ktorá je rozhodujúca pre jej začiatok.

Dalsia vec je, ze ak reklamácie nie je do tychto 30 dni vybavena, mate na narok na vratenie penazi za tovar.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia Jan 30, 2009 11:59 pm

Re: Reklamácie

od Janka81 » Pon Aug 18, 2014 2:49 pm

No super..mne povedali v Lenove,že je to 30 pracovných dní,ked som reklamovala pokazená notebook :shock: :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Reklamácie

od keilayh » Pon Aug 18, 2014 7:20 pm

Janka81 píše:No super..mne povedali v Lenove,že je to 30 pracovných dní,ked som reklamovala pokazená notebook :shock: :?


No zaujimave. Ja to práve riešim, lebo mám na reklamačke hodinky, a čosi som počula, že ak mi ani nedaju vedieť, že je to vybavené a ja tam prídem po 30dňoch mám aj tak nárok na vrátenie peňazí.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Reklamácie

od Janka81 » Pon Aug 18, 2014 7:48 pm

No oni si tí predajcovia robia čo chcú..u mňa konkrétne Lenovo servis v Blave :roll: :shock: Mali môj NTB skoro 2 mesiace a nechceli vrátiť peniaze,aj ked tam bol už 3x!! :!: :roll: :lol: Nakoniec si vymysleli,že bol poškodený mechanicky na plastovom obale a preto nie sú povinní nič platiť....Pred 2 rokmi mi zas zničila Kara kožuch :x :lol: Dala som ho po rokoch do čistiarne-teda do predajte výrobcu a tí vraj majú svoje špeciálne čistiarne==zničili mi ho a miestami vydrali až na bielu kožu :lol: :lol: :lol: A mooožeš reklamovať do nemoty--vraj som to tam už musela mať--upozorňujem,že predavačka ho pred prebratím kontrolovala :!: :roll: bol v poriadku,len špinavšia podšívka..no hubu mám síce dobrú,ale nervy len jedny..hajzel vždy vyhrá zjavne :? :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Reklamácie

od keilayh » Pon Aug 18, 2014 9:01 pm

Ani nehovor.
Ja sa nebudem dohadovať, ak tam budu opravene, berem a odchádzam, aj keď prejde tych 30 dní a nedaju mi vedieť.
Žiaľ to euro je take zavádzajuce, že si ludia aj obchodníci neuvedomuju??? tú cenu. Už mi príde, že beru euro=koruna :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Reklamácie

od Janka81 » Uto Aug 19, 2014 8:54 am

Dobre píšeš..obchodníci sú už ako naše deti---ved to je len napr. 400€ :lol: :lol: :lol: Zabúdajú.že nie 400 korún,ale 12 tisíc! :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Reklamácie

od keilayh » Str Aug 20, 2014 1:06 pm

Ešte ma napadla taká vec, musi mi dať predajca vedieť, že je reklamácia vybavena?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Reklamácie

od Janka81 » Str Aug 20, 2014 7:50 pm

Ja si myslím,že určite áno..ved Ty si to nemáš ako z prsta vycucať :wink: Teda mne vždy písomne došlo vyrozumenie..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Reklamácie

od keilayh » Štv Aug 21, 2014 8:15 am

Janka81 píše:Ja si myslím,že určite áno..ved Ty si to nemáš ako z prsta vycucať :wink: Teda mne vždy písomne došlo vyrozumenie..


Ja si to myslim tiež, ale tak zajtra je posledný deň mojej reklamácie a zatiaľ mi nikto nedal vedieť :? Preto ma to zaujima, že či ja si to mám sledovať alebo ako, lebo tak samozrejme všeci vždy čakaju, že kedy to už konečne bude a teda zakaždym keď som niečo reklamovala mi buď poslali mail, alebo sms a tuna nič. Ticho :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Reklamácie

od Janka81 » Štv Aug 21, 2014 10:39 am

Tak počkaj 2 dni a potom im dobre vynadaj :lol: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Reklamácie

od keilayh » Sob Aug 23, 2014 5:14 pm

takže doplňam info :-)
Reklamacia neuznana a aj keď je tovar ešte rok v záruke, mám si vraj zaplatiť nahradny diel :lol: :lol: :lol: tolko vyjadrenie servisu, no našťastie obchod sa k tomu stavia seriozne, a budeme posielať nesuhlas reklamácie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Reklamácie

od Janka81 » Ned Aug 24, 2014 10:38 am

No to teda neviem,či Ti pomôže :roll: Ja som vtedy posielala reklamačku na 2x až do samotnej Kary v Trutnove a poslali ma vieš kam :evil: :evil: :evil: čakala som,že mi aspoň vrátia peniaze za to čistenie,kedže mi práve pri ňon ten kožuch zodrali a stálo na cca 27€,ale figu borovú mi dali a hlupaňu zo mňa spravili :lol: :lol: :lol: Chcela som to posunúť na SOI,ale mala som vtedy aj iné starosti,tak som to žiaľ vzdala :(
A Ty máš preboha za aký náhradný diel zaplatiť v hodinkách???čo si ručičku rozkúsala,či čo??nevzdávaj to,lebo dnes Ti predajú kadečo a ešte Ta vždy aj dobre odžubú všade :roll: :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Reklamácie

od keilayh » Ned Aug 24, 2014 11:00 am

Janka81 píše:No to teda neviem,či Ti pomôže :roll: Ja som vtedy posielala reklamačku na 2x až do samotnej Kary v Trutnove a poslali ma vieš kam :evil: :evil: :evil: čakala som,že mi aspoň vrátia peniaze za to čistenie,kedže mi práve pri ňon ten kožuch zodrali a stálo na cca 27€,ale figu borovú mi dali a hlupaňu zo mňa spravili :lol: :lol: :lol: Chcela som to posunúť na SOI,ale mala som vtedy aj iné starosti,tak som to žiaľ vzdala :(
A Ty máš preboha za aký náhradný diel zaplatiť v hodinkách???čo si ručičku rozkúsala,či čo??nevzdávaj to,lebo dnes Ti predajú kadečo a ešte Ta vždy aj dobre odžubú všade :roll: :twisted:


No že jedine vymeniť celý náramok. Aj keď sa čudujem, že to obchod s nimi nerieši ráznejšie, nakoľko ony im to späť neposlali načas. Má to prísť v priebehu buduceho tyždňa. Tak keď tam pôjdem ešte sa ich na to spytam.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Reklamácie

od Janka81 » Ned Aug 24, 2014 1:02 pm

A čo tam máš poškodené??Oni ako tvrdia,že si si to sama nejak mechanicky poškodila?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť