Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Kojenie a umelé mlieko - pomoc kojenie

od janka97 » Pia Júl 02, 2010 9:38 am

Takže maminky nedá sa mi nepodeliť s vami o moju skúsenosť. Môj synček mal 1,5 týždňa mal silnú žltačku a boli sme ešte v nemocnici doniesla mi ho sestrička na kojenie a povedala aby som ho hneď po kojení doniesla odvážiť že potrebujú vbeieť koľko vypil. Keď sa napapal po chodbe ako som ho niesla vygrcol toho teda dosť tak som sa tak zlakla že nič mu nezostalo a sestrička ako ho odvážila že panebože mal v sebe 90ml môjho mlieka a ja som myslela že všetko vygrcol.


Keď som mala druhú dcérku tiež som kojila, ale keď mala malá 3 týždne vinou lekárky som musela ísť do nemocnice na čistenie a z čistenia ktoré malo byť 20min trvala operácia 3 hod. Vtedy som brala strašne silné atb a nemohla som kojiť ale mala som zásoby v mrazničke čo som stihla odsať a uskladniť. Malá sa naučila na fľašku. Ja som ale v nemocnici mlieko odsávala a vylievala a bola som presvedčená že budem kojiť. Ke´d som prišla domov začala som skúšať na prsník šlo to síce pomali bolo treba strašne veľa trpezlivosti, ja som kúpila dudlík s tou najmenšou dierkou aby sa jej ťažko ťahalo, nkoniec sa prisala a kojila som úspešne ďalej. Potom som zase bola hospitalizovaná keď mala 5 mesiacov a vtedy mi s kojením trochu vypomohla sestra ale moje mlieko malej stačilo na 2-2,5 hodiny a po sestrinom kojení bola hladná už po hodine. a pritom sestra kojila svoju dcérku a jej vydržala aj 3 hod po kojení. Z tohoto som usúdila že neexistuje slabe mliečko pretože mliečko ktoré ma maminka tomu svojemu dieťatku stačí a myslím že keby ja som nakojila sestrinu malú možno tá by mala bolesti bruška pretože moje bolo možno silnejšie.
Ups trošku som sa viacej rozpísala. Treba veľa veľa trpezlivosti.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od inguli » Pia Júl 02, 2010 9:44 am

prazienkova píše:Ak je malá naučená piť z fĺašky, nebude sa jej chcieť sať z prsníka. Ide to totiž ťažšie. Ale skúsiť treba. Odporúčam trochu odsať prsník, aby nebol veĺmi naliaty. Zle sa vtedy prisáva. Treba prinútiť dieťatko doširoka otvoriť pusu a vsunúť bradavku aj s dvorcom. dieťa nesmie sať len bradavku. Ak nechce otvoriť ústa, môžeš opatrne stlačiť noštek- bude sa chcieť nadýchnuť a otvorí ich. Lepšie by bolo, keby niekto dieťatko podržal a pomohol ti. Môžeš skúsiť prípadne kojiť aj po ležiačky na boku, dieťa si prisuň tak aby ležalo tesne vedľa teba bruškom a fixuj vankúšom. Vtedy máš voľnejšie ruky a môžeš mu pomôcť lepšie sa prisať. Určite stojí za zváženie odborná pomoc.


aj my sme takpapali...po leziacky stale lezal vedla mna a tak som ho kojila ..
dokonca ked uz bol vacsi a kedze stale zaspaval na brusku tak tak bol aj kojeny otocney ani nechcel byt vzdy sa dal na brusko a tak papal :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od siimmii » Sob Júl 03, 2010 3:07 pm

skusala aj poradkyna malu prisat k prsniku ale neslo to lebo vraj jej vadi uzdicka v ustockach,no na krcnom vraveli ze by nemala
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Mar 13, 2010 6:33 pm

od janka97 » Ned Júl 04, 2010 11:26 pm

Simmi môj syn mal tiež zrastený jazýček ak je to t isté ako tá uzdička :oops: :oops: :oops: :oops: a keď mal jeden meiac mu to nastrihovali, ale robil mu to zubár chirurg a na krčnom sme ani neboli detská nás hneď poslala tomu zubárovi. Ale jemu to nevadilo papaí prisal sa už v nemocici.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: pomoc kojenie

od Jajus345 » Str Aug 27, 2014 1:07 pm

Ahoj, malá si pýta presne toľko, koľko potrebuje....sú deti, ktoré sa narodili väčšie a logicky potrebujú viac....čo sa týka čaju, záleží to aj od toho či je leto alebo zima, samozrejme v zime sa deťom veľmi nechce piť...ja som malému dávala čaj mal asi 4 mesiace a po troške do striekačky...feniklový čaj deti nechcú...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť