Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zamestnanie - Maminy prosím poraďte...

Maminy prosím poraďte...

od luckab » Sob Okt 02, 2010 8:57 pm

Dobrý večer, prosím o radu.
27.12. bude mať malý tri roky, a končí mi teda rodičovská dovolenka. Pred nástupom na materskú som pracovala, no prevádzku v našom meste zrušili, pričom firma nezanikla, ale ďalšie prevádzky fungujú v iných mestách, najbližšie v 80 km vzdialenej Nitre. Zrušili mi teda pracovné miesto. Nie som si istá, preto sa chcem s Vami poradiť ak tomu niektorá lepšie rozumiete... či mám nárok na 2-mesačné odstupné, tiež mi ostalo 20 dní dovolenky, či je lepšie si ju vyčerpať alebo žiadať zamestnávateľa o preplatenie, alebo je to jedno.. Sledovala som tému nižšie a týka sa to asi aj mňa. Pred rodičovským príspevkom som poberala materskú, a pracovný pomer stále trvá. Keď bude so mnou rozviazaný pracovný pomer, mám nárok na podporu v nezamestnanosti tých 50 % z denného vymeriavacieho základu ako ste spomínali v tej téme? Vyšlo by to teda približne rovnako ako materská keďže tá sa počíta 55 %... Ďakujem za každú odpoveď..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 8:28 am

od sandras » Sob Okt 02, 2010 9:00 pm

oni ti musia ponúknuť primeranú prácu v tvojom odbore ... a ak takú nemaju, musia ti dať odstupné a budeš mať nárok aj na podporu v nezamestnanosti. POzor na UP sa musíš hlásiť tuším do 3 alebo do 8 dní, teda budu vianoce a možu mať v tvojej robote dovolenky, tak to budeš musieť vybavovať asi skor, aby si mala všetky papiere v poriadku. A dovolenku si bud vyčerpaj a prepustiť ťa môžu potom, alebo ti ju musia preplatiť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od luckab » Sob Okt 02, 2010 9:05 pm

Ďakujem, všimla som si že vy vždy v týchto veciach super poradíte..
Môžu mi ponúknuť aj prácu v Nitre keď je to od nás 80 km? To by totiž neprichádzalo do úvahy, a keď by som odmietla asi by som prišla o odstupné..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 8:28 am

od sandras » Sob Okt 02, 2010 9:18 pm

ak chceš dostať odstupné, musia ťa prepustiť oni ... teda nesmieš ani ukončiť PP dohodou (na výplatu podpory v nezamestnanosti nemá vplyv, akým spôsobom PP ukončíte)
kamarátkje ponúkali miesto tiež v inom mesta, nevzala to a písomne zdôvodnila, že ma male dieťa a nemôže cestovať. Navyše ona robila predtým asistentku a po MD jej ponúkali robiť účtovníčku. Odstupné si nakoniec vybojovala.

ale ja nie som až taký odborník, skús ešte napísať na www.porada.sk .... tam su aj odborníci :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od luckab » Sob Okt 02, 2010 9:21 pm

Ešte raz veľmi pekne ďakujem za radu. Určite napíšem aj tam :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia Dec 12, 2008 8:28 am

Re: Maminy prosím poraďte...

od Jajus345 » Str Aug 27, 2014 1:31 pm

ahoj, môžu ti ponúknuť miesto v meste Nitra, ako píšeš, že tam je najbližšia prevádzka...ale ak to miesto nepríjmeš....na odstupné nemáš nárok....záleží to aj od toho aká to je firma, či vypláca odstupné...ja mám skúsenosti, že mi tiež končila materská po 3 rokoch mala som 20 dni dovolenku, firma sa stihla do najbližšieho miesta, čo je cca 50 kilometrov, na dovolenku som nemala nárok lebo po materskej som nepracovala celý rok lebo 1 mesiac je cca 1,8 dňa dovolenky...takže ani odstupné ani dovolenka..:-(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť