Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Recepty – Varenie – Pečenie - paradajková omáčka

paradajková omáčka

od Jajus345 » Pia Aug 29, 2014 4:42 pm

Poprosím o dobrý recept paradajkovej omáčky + príprava....raz som sa pokúšala uvariť, ale dopadlo to hrozne :lol: :lol: :lol: ani náš pes ju nechcel :D :D :D ....niežeby som nevedela variť, ale toto mi fakt nejde....je to horšie ako keď som po prvý krát varila slovenskú ryžu....tá mi pre zmenu prihorela :oops: :oops: :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: paradajková omáčka

od keilayh » Sob Aug 30, 2014 6:34 pm

a ako si ju robila? Ja robim z pretlaku, dam variť vodu potom pridam pretlak, cele čierne korenie, sol a cukor, nechám chvílu povariť a potom zahustím vodou+hl.muka
Inak sa dá robiť aj opačne, najprv zapraška olej+muka a potom do toho voda a pretlak, ale to mi pride zložitejšie aby si odhadla ten pomer
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Ned Aug 31, 2014 4:23 pm

Jajus345 píše:Poprosím o dobrý recept paradajkovej omáčky + príprava....raz som sa pokúšala uvariť, ale dopadlo to hrozne :lol: :lol: :lol: ani náš pes ju nechcel :D :D :D ....niežeby som nevedela variť, ale toto mi fakt nejde....je to horšie ako keď som po prvý krát varila slovenskú ryžu....tá mi pre zmenu prihorela :oops: :oops: :oops:



To myslíš ako paradajkovú omáčku k nejakému mäsu? alebo ked robíš omáčku k plnenej paprike či paradajkovú polievku?? :D Lebo niekto aj tie hustejšie polievky nazýva omáčky,tak teraz neviem :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Ned Aug 31, 2014 4:26 pm

keilayh píše:a ako si ju robila? Ja robim z pretlaku, dam variť vodu potom pridam pretlak, cele čierne korenie, sol a cukor, nechám chvílu povariť a potom zahustím vodou+hl.muka
Inak sa dá robiť aj opačne, najprv zapraška olej+muka a potom do toho voda a pretlak, ale to mi pride zložitejšie aby si odhadla ten pomer


Inak ja ked niečo zahusťujem,nepoužívam zápražky z múky,ale zahusťujem zemiakovým škrobom :wink:
Múku už používam len do zátrepky so smotanou, ked robím nejaké miečne jedlá::fazuľovú,či strúčkovú polievku,alebo paprikáš atd.
Toto si myslela omáčku k čomu? :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od keilayh » Ned Aug 31, 2014 5:01 pm

Janka81 píše:Inak ja ked niečo zahusťujem,nepoužívam zápražky z múky,ale zahusťujem zemiakovým škrobom :wink:
Múku už používam len do zátrepky so smotanou, ked robím nejaké miečne jedlá::fazuľovú,či strúčkovú polievku,alebo paprikáš atd.
Toto si myslela omáčku k čomu? :)


škrob som veru kupila, len akosi ešte neviem presny pomer :oops:
Ja robim všetko rovnako :D aj omačky aj polievku
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Ned Aug 31, 2014 5:41 pm

keilayh píše:
Janka81 píše:Inak ja ked niečo zahusťujem,nepoužívam zápražky z múky,ale zahusťujem zemiakovým škrobom :wink:
Múku už používam len do zátrepky so smotanou, ked robím nejaké miečne jedlá::fazuľovú,či strúčkovú polievku,alebo paprikáš atd.
Toto si myslela omáčku k čomu? :)


škrob som veru kupila, len akosi ešte neviem presny pomer :oops:
Ja robim všetko rovnako :D aj omačky aj polievku



Ale aký pomer :lol: :lol: :lol: zober si malý pohárik,šupni do neho za lyžičku škrobu a cvrkni do toho málinko vody a zamiešaj to na takú redšiu kašičku a šup do vriacej polievky,či omáčky..chvíľu miešaš a zahustené..a ked je ešte riedka,tak zarob znova troška a hotovo :wink: Ja to tak od oka zahusťujem :lol: :wink:

No ja polievku varím aj s klinčekami,,urobia Ti výbornú chuť :D :D :D Kedysi som si opražila cibuľku,dala vodu,povarila a až potom dala pretlak,korenie mleté soľ ,klinčeky a nakoniec ocukrila a zahustila..dnes už tú cibuľu nedávam,lebo malý ju tam nechce a musela som mu ju vždy cediť :lol: Tak si na začiatku dám do vody jednu celú cibuľu,potom pretlak a všetko ostatné..nakoniec tú cibuľu odtiaľ vyhodím a hotovo..má to dobrú chuť po tej cibuľke a zároveň tam nikomu nezavadzia :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od keilayh » Ned Aug 31, 2014 5:50 pm

S tym škrobom to tak robim, ibaže to musim aj niekolkokrat po sebe a to ma nebaví :lol: Keď dam muku a vodu, vždy to mam presne. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Ned Aug 31, 2014 5:57 pm

keilayh píše:S tym škrobom to tak robim, ibaže to musim aj niekolkokrat po sebe a to ma nebaví :lol: Keď dam muku a vodu, vždy to mam presne. :D


:lol: :lol: :lol: Tak to sme na tom rovnako :lol: :lol: :lol: ved ani mna to nebaví,ale zase mám dobrý pocit,že nejem furt múku :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od Jajus345 » Ned Aug 31, 2014 6:42 pm

Janka81 ja potrebujem paradajkovú omáčku k plnenej paprike postup a príprava...podrobnejšie lebo chcela by som to pripraviť pre deti, lebo ju zbožňujú a ja neviem ako...ďakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Ned Aug 31, 2014 7:05 pm

Jajus345 píše:Janka81 ja potrebujem paradajkovú omáčku k plnenej paprike postup a príprava...podrobnejšie lebo chcela by som to pripraviť pre deti, lebo ju zbožňujú a ja neviem ako...ďakujem


Takže::: ja si podusím nadrobno pokrájanú cibuľku,zalejem trochou vody a krátko povarím+následne tam hodím 1-2 hovädzie bujony,ktoré spravia výbornú chuť(určite lepšiu ako čistá voda)..potom tam vylejem veľký pretlak 500ml,dám čierne mleté korenie a mletú sladkú papriku a popri tom,ako sa to krátko varí,si naplním papriku a spravím guľky...Mäsová zmes môže byť bud čiste z bravčového mletého mäsa,ale zmiešaného z 1/2 brav. a 1/2 hovädzie ...mäsko si zomelieš,ja si ho len v robote nechám s nožmi posekať..alebo si kúpiš už mleté-najlepšie čerstvé u mäsiara :wink: Posolíš dobre,pokoreníš,dávam aj troška majoránu..dáš vajce,aby to držalo pokope a pridáš uvarenú ryžu..Ja robím z cca 1/2kg mäsa a 100g uvarenej ryže..
Celé to zmiešaš a naplníš si cca 4-5 paprík..ja dávam max 2 a aj to len pre chuť,pretože sa to vyvarí do tej omáčky a dodá jej to chuť..ale my doma hlavne jeme guľky :wink:
Papriky a guľky vložíš do vriacej omáčky,povaríš cca 1/2 hodinky a koštujeme :wink: Mäso a paprika sa nám už vyvarili do omáčky,takže dostala chuť nielen z bujonu,ale aj z mäska..ak je treba dosolíš a pridáš trocha cukru,aby nebola omáčka z pretlaku kyselá..nakoniec si omáčku zahustíš...ja používam zemiakový škrob-rozrobím si v troche vody a vlejem do omáčky a zahustím--niekto papriky a guľky povyberá a tak zahustí a potom opäť vloží do omáčky..no a iní zase robia zásmažku bud takto na konci,alebo aj na začiatku,no mne sa to neosvedčilo,môže to potom prihárať :wink:
Kedysi som varila len vo vode,ale potom som našla tento recept na nete a nedám naň dopustiť-ten bujon tomu dodá fakt výborný chuť :) Celkovo mám takto hotovej omáčky aj s paprikami a guľkami na objem tak cca 3litre :wink: Dobrú chuť :P :P :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od elis950 » Ned Aug 31, 2014 7:07 pm

ja milujem rajcinovy dzus mnam :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 235
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od Jajus345 » Ned Aug 31, 2014 7:16 pm

super postup vyzerá v pohode...vyskúšam, dúfam, že to nepokašlem.....čo podávaš k paradajkovej omáčke? zemiaky, knedlík....tak náhodou nemáš recept aj na knedlík zo zemiakov? nie kysnutý :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Ned Aug 31, 2014 7:31 pm

Jajus345 píše:super postup vyzerá v pohode...vyskúšam, dúfam, že to nepokašlem.....čo podávaš k paradajkovej omáčke? zemiaky, knedlík....tak náhodou nemáš recept aj na knedlík zo zemiakov? nie kysnutý :lol: :lol: :lol:



Ja dávam varené zemiaky :wink: knedlu si šetrím ku kačke a sviečkovej :lol: :wink: :P Inak mám niekde aj na zemiakové knedle recept,mrknem zajtra..ale k plnenej paprike to asi nieee :roll: :wink: :wink: :wink: :D Skôr obyčajnú knedlu :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: paradajková omáčka

od Jajus345 » Ned Aug 31, 2014 9:05 pm

ak ťa môžem poprosiť, skús mi mrknúť aj tú zemiakovú knedlu....mne tá chutí viac.....manžel zase kysnutú a drobci zemiaky....vy ste koľkí doma? :D :D :D ďakujem pekne za receptík zajtra sa pokúsim spraviť, tak drž mi prsty..... :lol: ozvem sa, či sa mi to podarilo alebo nie.... :roll: :roll: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: paradajková omáčka

od Janka81 » Ned Aug 31, 2014 9:56 pm

Jajus345 píše:ak ťa môžem poprosiť, skús mi mrknúť aj tú zemiakovú knedlu....mne tá chutí viac.....manžel zase kysnutú a drobci zemiaky....vy ste koľkí doma? :D :D :D ďakujem pekne za receptík zajtra sa pokúsim spraviť, tak drž mi prsty..... :lol: ozvem sa, či sa mi to podarilo alebo nie.... :roll: :roll: :roll:


Práve som hľadala ten môj recept,len nejak sa mi zapatrošil :oops: Ale toto je podobné a rýchle::

http://varecha.pravda.sk/recepty/zemiak ... ecept.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť