Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - Dieťa same doma

Dieťa same doma

od veverka1 » Štv Aug 14, 2014 12:47 pm

Ahojte,
zaujímalo by ma od akeho veku nechávate deti samé doma.
Niekde som čítala, že podla zákona??? sa môže až od 12rokov? či dokonca neskôr?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: Dieťa same doma

od Janka81 » Štv Aug 14, 2014 7:03 pm

Teoreticky sa to môžno takto niekde uvádza,no v praxi by sme mi osamelé matky ostali šlakom trafené,keby sme všade mali deti ťahať..ja som ho učila tak na kratšie cca od 5-6 a v pohode som si aspon do obchodu behla..dnes má 12 a ked musím na úrady,alebo mimo mesta niečo riešiť,tak aj pol dňa vydrží,lebo ho nič iné ako comp a xbox nejak netrápi :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Dieťa same doma

od keilayh » Štv Aug 14, 2014 8:33 pm

Janka81 píše:Teoreticky sa to môžno takto niekde uvádza,no v praxi by sme mi osamelé matky ostali šlakom trafené,keby sme všade mali deti ťahať..ja som ho učila tak na kratšie cca od 5-6 a v pohode som si aspon do obchodu behla..dnes má 12 a ked musím na úrady,alebo mimo mesta niečo riešiť,tak aj pol dňa vydrží,lebo ho nič iné ako comp a xbox nejak netrápi :lol: :lol: :lol:


To je pravda, pokiaľ maju v rukach tablet tak ani nevedia o svete naokolo :lol: aspoň u nas to tak je.
Ale napr. kamošky dcera ma tušim 11-12r. sama doma byť nechce. Bojí sa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Dieťa same doma

od Janka81 » Štv Aug 14, 2014 9:40 pm

Tak vieš,to sú baby :P Ale možno amjú doma slabé dvere,alebo nefrčí na online strielačkách ako môj "malý" :lol: :lol: :lol:
V každom prípade treba tie deti učiť samostatnosti,lebo sa nám v tomto svete stratia :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Dieťa same doma

od veverka1 » Pia Aug 15, 2014 2:32 pm

Ďakujem baby :)
Ja tiež nechávam doma "nech si zvykaju" samozrejme na kratky čas, keď potrebujem vybehnuť a nechce sa mi.
Kamoška nechávala dokonca 5-6ročne.
Len som vlastne chcela vedieť, či z toho nemôže byť problem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: Dieťa same doma

od Janka81 » Pia Aug 15, 2014 7:53 pm

Hmm..problém bude až vtedy,ked sa niečo stane :? Ale vieš koľko osamelých matiek trčí stále v práci a aj cez prázdniny a deti nemá kde nechať?Keby nešli do práce,budú hladovať a nebudú mať z čoho platiť nájom :( Vtedy sa nik nepýta,kde a s kým sú deti..nie všetci majú babky a nejakú rodinu žiaľ..Takže musíme aj my tie naše deti troška prestať rozmaznávať a učiť samostatnosti..aj ked ja osobne asi rozmaznávam dosť :D :D :D ved nikoho nemáme,žiadnu rodinu,tak prečo nie :P :P :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Dieťa same doma

od veverka1 » Pon Aug 18, 2014 8:59 am

Janka81 píše:Hmm..problém bude až vtedy,ked sa niečo stane :? Ale vieš koľko osamelých matiek trčí stále v práci a aj cez prázdniny a deti nemá kde nechať?Keby nešli do práce,budú hladovať a nebudú mať z čoho platiť nájom :( Vtedy sa nik nepýta,kde a s kým sú deti..nie všetci majú babky a nejakú rodinu žiaľ..Takže musíme aj my tie naše deti troška prestať rozmaznávať a učiť samostatnosti..aj ked ja osobne asi rozmaznávam dosť :D :D :D ved nikoho nemáme,žiadnu rodinu,tak prečo nie :P :P :P


Šak to. Stať sa môže aj keď sme doma. Ako keď kamoška išla pozrieť deti do izby a obe boli strčené v otvorenom okne, na dosť vysokom poschodí :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: Dieťa same doma

od gombicka1 » Str Aug 27, 2014 10:13 pm

veverka1 píše:Šak to. Stať sa môže aj keď sme doma. Ako keď kamoška išla pozrieť deti do izby a obe boli strčené v otvorenom okne, na dosť vysokom poschodí :shock:


Jezismaria to fakt? by ma slahlo. Inak môj 10rocny byva bezne doma sam. Sme to vzdy tak postupne ze na chvilocku a tak, takze teraz bez problemov
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: Dieťa same doma

od Janka81 » Pia Aug 29, 2014 6:56 pm

Tak tie väčšie deti už majú rozum a v okne by netrčali :wink: a keby som bývala na akomkoľvek poschodí,tak určite okná iba zavreté..aj ked je možné,že sú výmyselníci,čo si ich aj sami otvoria :roll:
najviac "milujem" ,ked dávajú niekde v správach,že dieťa vypadlo z okna cez sieťku :evil: a najlepšie je,ked rovno z 8.poschodia :evil: :roll: :roll: ved čo sú tí rodičia už ozaj na hlavu,ked si myslia,že sieťka nedovolí dieťaťu vypadnúť?? Tá nezadrží väčšinou ani komára :roll:
Proste deti treba učiť neustále od samého malinka,aby neboli ako teliatka a dalo sa aspoň troška spolahnúť na ich zdravý úsudok,pretože aj menšie deti majú IQ :D :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Dieťa same doma

od Jajus345 » Pia Aug 29, 2014 7:16 pm

ahoj sa som nechala deti prvýkrát samé doma od 6 rokov.....aj teraz to takto niekedy musí riešiť pretože my s manželom pracujeme....aj svokrovci :D :D :D a keď je škola, tak malý chodí z družiny cca o 15:15 hod a my prichádzame domov v rozmedzí od 16:30 hod do 17:30 hod....ale už si nato zvykol....vždy si zavoláme, či je všetko v poriadku....našťastie máme suseda, ktorý je zároveň aj jeho spolužiakom, takže buď je syn tam, alebo sú u nás :lol: :lol: :lol: a ty na ako dlho nechávaš deti samé?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť