Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Lekári a zdravie - Bolestivá menštruácia

Bolestivá menštruácia

od disha11 » Pia Aug 29, 2014 11:16 am

Ahojte,
viete mi niečo poradiť na bolestivú menštruáciu?? Okrem liekov, niečo čo zaberá. Videli ste už film Mesiac v nás, ktorý sa zaoberá práve bolestivou menštruáciu??

Vďaka :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od Jajus345 » Pia Aug 29, 2014 11:41 am

nie ten film som nevidela....skús si kúpiť ten voskový pas či ako sa to volá, ten čo sa vyvára vo vriacej vode.....mo6no ti lieky nezaberajú lebo si telo zvyklo....alebo vyskúšaj antikoncepciu, že vraj to pomáha......neviem lebo ja som nikdy predtým nebrala :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od keilayh » Pia Aug 29, 2014 12:00 pm

ja by som odporučila cvičenie :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od disha11 » Pia Aug 29, 2014 12:06 pm

Lieky ani neberiem, nie som ich nejaká faninka :lol: preto ich ani nechcem začať brať. A proti antikoncepcii som tiež :) Ale ďakujem veľmi pekne za názor. :) Vážim si každý jeden. :) A aký druh cvičenia??? či je to jedno, len aby bol pohyb??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od Jajus345 » Pia Aug 29, 2014 12:54 pm

neviem skúste sa poradiť s nejakým odborníkom....alebo s Vašou lekárkou....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od keilayh » Pia Aug 29, 2014 8:18 pm

disha11 píše:Lieky ani neberiem, nie som ich nejaká faninka :lol: preto ich ani nechcem začať brať. A proti antikoncepcii som tiež :) Ale ďakujem veľmi pekne za názor. :) Vážim si každý jeden. :) A aký druh cvičenia??? či je to jedno, len aby bol pohyb??


Ano hociake, mne príde že keď sa telo rozhýbe aj ta bolesť odíde .... :lol: no, a aky pekný rým sa mi aj podaril :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od melindi » Sob Aug 30, 2014 7:48 am

Ja požívam Paralen. Minule som čítala , že ženy, ktoré pravidelne športujú, mnohonásobne znižujú riziko menštruačných ťažkostí.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od Tasija » Sob Aug 30, 2014 1:13 pm

keilayh píše:ja by som odporučila cvičenie :wink:


mne pohyb rozhodne bolesti zhoršuje ... kdeže že rozchodím ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od Tasija » Sob Aug 30, 2014 1:13 pm

disha11 píše:Lieky ani neberiem, nie som ich nejaká faninka :lol: preto ich ani nechcem začať brať. A proti antikoncepcii som tiež :) Ale ďakujem veľmi pekne za názor. :) Vážim si každý jeden. :) A aký druh cvičenia??? či je to jedno, len aby bol pohyb??


Čaj nátržník husí a potom mám takého macka, ktorý sa nahrieva, má v sebe levanduľové a neviem aké semienka, to si dám na brucho ... a mávam fakt otrasnééé bolesti ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od disha11 » Sob Aug 30, 2014 2:07 pm

ja ich mám tiež otrasné, ďakujem za radu, vyskúšam ten nátržník :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od 101monika101 » Sob Aug 30, 2014 3:11 pm

Ja som mavala tiez bolesti ale vzdy som to riesila tabletkami, alebo niecim teplym na brucho
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Sob Okt 04, 2008 10:42 am

Re: Bolestivá menštruácia

od melindi » Ned Aug 31, 2014 7:16 am

101monika101 píše:Ja som mavala tiez bolesti ale vzdy som to riesila tabletkami, alebo niecim teplym na brucho


Akými tabletakami? Ktoré boli pre teba dobré?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od disha11 » Ned Aug 31, 2014 7:56 am

Ak sa môžem vyjadriť ja, hoci som písala, že tabletky neberiem, ale ak sú bolesti neznesiteľné tak vezmem Novalgin, no ten sa nedá kúpiť bez predpisu. Moja starká ich užíva od bolesti, tak som skúsila aj ja. Ale základom pri každej tabletke je dobre sa najesť, preto beriem tabletky po obede, lebo vtedy sa do sýtosti najem a keď zoberiem tabletku, tak zaberie. Je jedno aká tabletka to je. Mám to odskúšané. :) :) Čítala som, že aj Alchemilkový čaj zaberá na menštruáciu a ešte je dobrý jeden Popradský čaj Pre ženy zmes - ten mi pomohol. Ale nikde ho neviem zohnať :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od Tasija » Ned Aug 31, 2014 12:57 pm

disha11 píše:Ak sa môžem vyjadriť ja, hoci som písala, že tabletky neberiem, ale ak sú bolesti neznesiteľné tak vezmem Novalgin, no ten sa nedá kúpiť bez predpisu. Moja starká ich užíva od bolesti, tak som skúsila aj ja. Ale základom pri každej tabletke je dobre sa najesť, preto beriem tabletky po obede, lebo vtedy sa do sýtosti najem a keď zoberiem tabletku, tak zaberie. Je jedno aká tabletka to je. Mám to odskúšané. :) :) Čítala som, že aj Alchemilkový čaj zaberá na menštruáciu a ešte je dobrý jeden Popradský čaj Pre ženy zmes - ten mi pomohol. Ale nikde ho neviem zohnať :(


Vidííííš, alchemilkový čaj, veru ten som pijávala voľakedy a veru áno, pomáha, normálne som na neho zabudla, dík za tip ... sa mi to zase blíži, tak musím zabezpečiť :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Bolestivá menštruácia

od disha11 » Ned Aug 31, 2014 1:05 pm

Mne alchemilkový veľmi nezaberá proti bolesti, skôr ten Ženský popradský, ale som rada, že som mohla pomôcť, tak hádam ti pomôže a veľa zdaru pri tom :D :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť