Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Antikoncepcia - vnútromaternicové teliesko

od sandras » Sob Júl 18, 2009 9:32 am

zavádzanie sa robí normálne pri vedomí na vyšetrovacom stole
mne dali injekciu na uvolnenie hladkého svalstva (vlastne to aj tlmí bolesť) Buscopan a nejký čípok.
po polhodine (aby lieky zabrali) mi takým tenkým nástrojom najskor rozšíril krčok a potom s a to vsunie aj s aplikátorom, aplikátor sa vytiahne a teliesko zostane vovnútri. Potom ešte skrátil také nitky, čo sa to za to vytiahne po 5 rokoch. Bolestivé bolo to prvé rozširovanie krčku, potom už len stále rovnaký tlak. Po zavedení s ami trochu motala hlava, ale inak v pohode, ani som nekrvácala :wink: Po 10 dnoch sa robilo ešte kontrolné sono.
Bolesť pri zavádzaní asi závisí od toho, ako citlivá je žena a ako šikovný je lekár... No odporúčam zorať si na ten den volno z práce.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od monika2411 » Sob Júl 18, 2009 1:57 pm

Sandras ďakujem si zlatá aspoň mám predstavu čo ma čaká a môžem sa na to psychicky pripraviť :wink: .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od PetPav » Sob Júl 18, 2009 3:26 pm

ahoj Sandras no vazne bolo to strasne ale uz to mam za sebou a teraz mam z nej 13rocnu kocku a vdakabohu ze je zdrava ma sice astmu ale to s tym predcasnym porodom nesuvisi ale zato sme si dost vytrpeli potom este asi 2mesiace cele dni som kvoli dcerke preplakala ani som nevedela ze ci to prezije a u nas boli vtedy taki lekari ze namiesto povzbudenia prisiel za mnou aj primar dokonca aj sestra a ze -no mohla to prezit a teraz a sama ste si na vine -vravim neprajem to prezit ani jednej maminke druhu dcerku mam zrakovo postihnutu a mame rozne sustredenia a su tam deti ktore su narodene v 7.mesiaci a skoro vsetky su nejako postihnute takze teraz uz mozem povedat ze sme mali stastie v nestasti ale tu lekarku dnes nemozem uz ani vidiet hned som od nej odisla a najlepsie je ze este aj dnes ma ambulanciu a stale ordinuje pa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Sob Nov 22, 2008 11:26 pm

od sandras » Sob Júl 18, 2009 8:24 pm

monika2411 píše:Sandras ďakujem si zlatá aspoň mám predstavu čo ma čaká a môžem sa na to psychicky pripraviť :wink: .

tak ja neviem, či je lepšie vedieť, alebo nevedieť....
ja mam super lekára a ten mi všetko vopred vysvetlil, ked mi to predpisoval, aj výhody a riziká. Je to byvalý primár z porodnice, takže aj super odborník, velmi mu doverujem (na rozdiel od mojho bývalého lekára...). Tak som vedela, čo ma čaká a priznám sa, že som sa obávala, že to bude horšie. Len teraz bojim-bojim vyberania... no ved mam ešte 4 roky času :lol:

PetPav, aspon že to tak dopadlo, ako to dopadlo... ja mam tiež skúsenosť s lekárom, ktorý toho vela zanedbal :roll: a možem dakovať bohu, že sa mi deti narodili zdravé a donosené... no ja som si to odniesla zložitou operáciou a 6-týždnovým pobytom v nemocnici :( No už je to vyriešené a dnes už na to nemyslím, zmenila som lekára a tento nový je super človek a hlavne odborník.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Jamirka » Ned Júl 19, 2009 2:02 pm

Tak toto mi našťastie moje zdravie nedovoľuje, tabletky nechcem, odmietam akúkoľvek hormonálnu antikoncepciu. Najistejší je u mňa ľudovonazývaný liek NEONDIT medzi kolenami :lol: :lol: :lol: No ale zase nie je nič zaručené :? , výsledkom toho je moje druhé neplánované dieťa :lol: , ale sme radi, že ho máme, a kľudne by som zvládla aj ďalšie dve, len už mám pokročilejší vek a som po dvoch sekciách. Tak uvidíme, či sa opat niečo nepošťastí :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od skulecova » Ned Júl 19, 2009 4:07 pm

no ja som išla po zavedení mireny rovno na skúšku zo psychológie, a keďže som dostala akurát otázku, o ktorej som nemala ani šajnu, tak som sa vyhovorila na "menší zákrok". profesor chápavý, ešte mi dal rady, aby som si doma hneď ľahla a pod. hlavné je, že skúšku som spravila, takže mirena pomáha vo viacerých smeroch :wink:

zavádzanie bolo celkom ok, ale toho vyberania sa akosi bojím tiež, tým ma už tiež kopec známych strašilo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pia Nov 30, 2007 1:00 am

od PetPav » Ned Júl 19, 2009 8:43 pm

jamirka tak vela stastia do dalsieho babatka a sandras tak hlavne ze uz je aj u vas vsetko ok uz sa len vsetci drzte a budte zdravi
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Sob Nov 22, 2008 11:26 pm

Re: vnútromaternicové teliemsko

od grajcaricka » Pia Aug 29, 2014 1:05 pm

Mne tento rok končí Mirena, ale mám problém, neviem čo teraz....mám s ňou celých 5 rokov problémy, neustále krvácania a špinenia. Tabletková antikoncepcia mi nie je doporučená kvôli migrénam a bez antikoncepcie byť nemôžem. Máte niekto podobný problém?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Máj 18, 2007 12:00 am

Re: vnútromaternicové teliemsko

od veverka1 » Pia Aug 29, 2014 2:12 pm

grajcaricka píše:Mne tento rok končí Mirena, ale mám problém, neviem čo teraz....mám s ňou celých 5 rokov problémy, neustále krvácania a špinenia. Tabletková antikoncepcia mi nie je doporučená kvôli migrénam a bez antikoncepcie byť nemôžem. Máte niekto podobný problém?


Neuvažovala si nad tym kružkom nuvaring? Ja hladam tiež niečo, no tieto telieska mi niesu nejako pochuti, už len predstava ma desi :oops: A keď som čitala ake problemy všeliake s tym su tak som to uplne zavrhla. preto sa mi pozdáva ten kružok, no tiež hladam nejake skusenosti s nim
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: vnútromaternicové teliemsko

od grajcaricka » Pia Aug 29, 2014 2:32 pm

Neuvažovala si nad tym kružkom nuvaring? Ja hladam tiež niečo, no tieto telieska mi niesu nejako pochuti, už len predstava ma desi :oops: A keď som čitala ake problemy všeliake s tym su tak som to uplne zavrhla. preto sa mi pozdáva ten kružok, no tiež hladam nejake skusenosti s nim[/quote]


muím prečítať niekede nejaké skúsenosti na to...aké to je spoľahlivé vlastne...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Máj 18, 2007 12:00 am

Re: vnútromaternicové teliesko

od keilayh » Sob Aug 30, 2014 7:00 pm

Ja som o nuvaringu tiež uvažovala, kedysi :D ale tak momentálne ho nepotrebujem, ani žiadnu inu HAK :lol: prišlo mi to take dobre riešenie, niečo medzi telieskom a tabletkami. Netreba stale na to myslieť, lebo ho maš na mesiac tušim? a potom vymieňaš za novy. Vraj sa dá aj vybrať ak zavazia pri určitých veciach :oops: :lol: a potom stačí iba oplachnuť a dať späť.
Ak by som sa rozhodovala, tak by som ho určite vyskušala
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť