Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - Deti a počítač

Deti a počítač

od Tasija » Pia Aug 29, 2014 6:46 pm

Ako ste na tom s týmto? Od kedy dovolíte deťom ísť na počítač? ... Mám kamarátky, ktorým 2 ročné deti zapínajú samé počítač a sadajú si k nemu akoby to bolo normálne. Mne sa to teda normálne nezdá. V škole sú zvyčajne počítače, čiže informatická výchova zaradené už od 1. ročníka, ale čo s menšími deťmi, so škôlkármi? Púšťate si ich k PC? Aký máte na to názor? Náš takmer 6 ročný pozerá na PC iba rozprávky,obsluhovať ho sám nesmie ... občas sa búri a potajomky občas niečo postláča, ale v podstate to rešpektuje.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Deti a počítač

od keilayh » Pia Aug 29, 2014 8:05 pm

Povedala by som, že už je taka doba, už sa tomu nevyhneme. Ja to tiež nemám rada, mam 8r. a tiež to nema dovolene, otravuje sice denne ale sam si nedovoli isť za počítač.
Vadilo mi napriklad aj v škole, v družine keď boli vo vnutri boli pri počitačoch, a to im učitelky nesledovali, čiže ak bol v družine 2 hodiny, sedel tam 2 hodiny, a potom keď prišiel domov otravoval zas, lebo veď doma ešte nebol za pc :x
Ale poznám ludi, ktori davaju aj ročným deťom telefony a tablety. Nechápem síce načo, ale tak nestaram sa, nech si robia ako uznaju za vhodne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a počítač

od Tasija » Sob Aug 30, 2014 1:01 pm

keilayh píše:Povedala by som, že už je taka doba, už sa tomu nevyhneme. Ja to tiež nemám rada, mam 8r. a tiež to nema dovolene, otravuje sice denne ale sam si nedovoli isť za počítač.
Vadilo mi napriklad aj v škole, v družine keď boli vo vnutri boli pri počitačoch, a to im učitelky nesledovali, čiže ak bol v družine 2 hodiny, sedel tam 2 hodiny, a potom keď prišiel domov otravoval zas, lebo veď doma ešte nebol za pc :x
Ale poznám ludi, ktori davaju aj ročným deťom telefony a tablety. Nechápem síce načo, ale tak nestaram sa, nech si robia ako uznaju za vhodne.


V družine? Sedia pri pc?? To by som také poriadky spravila, že by sa nestačili čudovať ... to za čo platia tie vychovávateľky?? Až mi tlak stúpol!

Ale presne, aj ja mám kamošky, čo dávajú deťom mobily na hranie ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Deti a počítač

od keilayh » Sob Aug 30, 2014 6:07 pm

Tasija píše:V družine? Sedia pri pc?? To by som také poriadky spravila, že by sa nestačili čudovať ... to za čo platia tie vychovávateľky?? Až mi tlak stúpol!

Ale presne, aj ja mám kamošky, čo dávajú deťom mobily na hranie ...


žiaľ ano.
Bol nejaky problem s priestormi, tak chodievali iba do tej učebne. No potom neskôr už byvali dlhšie vo svojej triede a až neskôr išli inam. Žiaľ my s tym nenarobime nič. Ale tak už do družiny chodiť nebude.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a počítač

od Tasija » Ned Aug 31, 2014 12:47 pm

keilayh píše:
Tasija píše:V družine? Sedia pri pc?? To by som také poriadky spravila, že by sa nestačili čudovať ... to za čo platia tie vychovávateľky?? Až mi tlak stúpol!

Ale presne, aj ja mám kamošky, čo dávajú deťom mobily na hranie ...


žiaľ ano.
Bol nejaky problem s priestormi, tak chodievali iba do tej učebne. No potom neskôr už byvali dlhšie vo svojej triede a až neskôr išli inam. Žiaľ my s tym nenarobime nič. Ale tak už do družiny chodiť nebude.


ja som hrozne proti tomu, aby malé deti trávili čas pri pc ... a teda rozhodne školský klub a vychovávatelia sú tam z iného titulu ako posadiť deti k pc ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Deti a počítač

od keilayh » Pon Sep 01, 2014 9:41 am

Tasija píše:ja som hrozne proti tomu, aby malé deti trávili čas pri pc ... a teda rozhodne školský klub a vychovávatelia sú tam z iného titulu ako posadiť deti k pc ...


maš pravdu, len žiaľ vychovavatelky musia denne popísať milion papierov, a keď je jedna na 30 detí tak je to zaberák riadny
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a počítač

od Tasija » Pon Sep 01, 2014 4:10 pm

keilayh píše:
Tasija píše:ja som hrozne proti tomu, aby malé deti trávili čas pri pc ... a teda rozhodne školský klub a vychovávatelia sú tam z iného titulu ako posadiť deti k pc ...


maš pravdu, len žiaľ vychovavatelky musia denne popísať milion papierov, a keď je jedna na 30 detí tak je to zaberák riadny


nooo, tak to nie je celkom pravda ... akéže papiere? to je tak na 10 minút ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Deti a počítač

od keilayh » Pon Sep 01, 2014 7:35 pm

Tasija píše:nooo, tak to nie je celkom pravda ... akéže papiere? to je tak na 10 minút ...


Tak ja to nemam odkiaľ vedieť, nerobila som nikdy v škole, tak neviem čo tam všetko vypisuju, no stačil mi pohlad na preplnene ruky družinárky
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Deti a počítač

od Tasija » Uto Sep 02, 2014 3:29 pm

keilayh píše:
Tasija píše:nooo, tak to nie je celkom pravda ... akéže papiere? to je tak na 10 minút ...


Tak ja to nemam odkiaľ vedieť, nerobila som nikdy v škole, tak neviem čo tam všetko vypisuju, no stačil mi pohlad na preplnene ruky družinárky


:D asi sa tvárila, že ako má toho veľa, no ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť