Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zuby - sladkosti

Re: sladkosti

od keilayh » Uto Sep 02, 2014 12:31 pm

melindi píše:Moja dieťa už má rada sladkosti. Každý den po obede dostane jeden Brumík.
Kedy ste začali umyvať deťom zuby?


to jej davaš každy jeden deň po obede sladke?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: sladkosti

od Jajus345 » Uto Sep 02, 2014 12:33 pm

Brumík majú radi aj moje deti...nie je veľmi sladký :D :D :D prvýkrát som umývala deťom zúbky, keď mali cca 1 a pol roka a ty?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od Janka81 » Uto Sep 02, 2014 5:05 pm

keilayh píše:
melindi píše:Moja dieťa už má rada sladkosti. Každý den po obede dostane jeden Brumík.
Kedy ste začali umyvať deťom zuby?


to jej davaš každy jeden deň po obede sladke?


Ja som to tiež nikdy nerobila,aby sme sa naobedovali a hned som malému dávala niečo sladké :shock: :wink: ved by praskol :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: sladkosti

od Janka81 » Uto Sep 02, 2014 5:08 pm

Jajus345 píše:Brumík majú radi aj moje deti...nie je veľmi sladký :D :D :D prvýkrát som umývala deťom zúbky, keď mali cca 1 a pol roka a ty?


To si podľa mňa neskoro začala zúbky čistiť :shock: Ja som malému hned prvý zúbok čistila takým silikónovým náprstkom :wink: a masírovala ďasná zároveň :D :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: sladkosti

od Jajus345 » Uto Sep 02, 2014 8:06 pm

Janka81 no prepáč....ak sa nemýlim ten silikonový náprstok sa používa hlavne, keď sa deťom prerezávajú zúbky a s tým náprstkom sa masirujú ďasná.... :roll: :roll: :roll: po druhé, môjmu synovi prvý zúbok vyšiel cca keď mal 10 mesiacov....tak ja si nemyslím, že od roka a možno aj viac je neskoro umývať deťom zúbky.... :o :o :o mimochodom máme v rodine 2 zubárov s ktorými som sa aj radila, kedy je najidealnejšie umyť zúbky....chodila som s deťmi pravidelne na prehliadku, ak sa im prerezali všetky zúbky....lebo zadné stoličky som im chcela dať zaliať...neviem prečo, ale mám taký pocit, že všetko čo napíšem je zlé....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od melindi » Str Sep 03, 2014 6:11 am

Jajus345 píše:moj ako malý mal rád asi všetko :D :D :D ako 11 mesačný behal so šrubovakmi...potom neskôr rozoberal všetko, čo mu prišlo pod ruku :D :D :D a teraz hrá aktívne futbal a rád kreslí a tvoju malú čo najviac zaujíma?


Má hovoriací spík od Fischer Price. To má veľmi rada. To sme museli zobrať ja do nemocnice. Má takého malého králika. To dostala od sestričky v nemocnice. Spi aj s ním. Teraz má rada tie malé figurky z Lidl.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: sladkosti

od melindi » Str Sep 03, 2014 6:17 am

Ano, každý den dostane jeden Brumík. Aj mi každý večer umijeme zuby. Prvý krát sme začali, ked mala 8 m. Vtedy k nám odporučila lekárka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: sladkosti

od Jajus345 » Str Sep 03, 2014 6:45 am

Pamätám sa,ze raz môj syn dostal veľkého medveďa....vzdy s nim spal...mal pocit,ze vždy je niekto pri ňom...najhoršie bolo,ze ked sme niekde išli on chcel brat toho medveďa so sebou:-(veď ani do auta sa nezmestil...tak sme to museli vyriešiť raz sme na dovolenke našli prístroj,co do neho hádžete mince asi na 20 krát sa nám podarilo vyloviť maca,ale v menšom prevedeni:-)to bola naša záchrana :-):-):-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od melindi » Str Sep 03, 2014 6:58 am

Aj ona ma mevedi. Má asi 6. Najväčšia je 30 centimetrová. Aj takú tortu mala.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: sladkosti

od keilayh » Str Sep 03, 2014 8:01 am

melindi píše:Ano, každý den dostane jeden Brumík. Aj mi každý večer umijeme zuby. Prvý krát sme začali, ked mala 8 m. Vtedy k nám odporučila lekárka.


Nechcem písať v zlom alebo tak, no ak som dobre čítala tvoja má 15mesiacov ano? Nemyslíš si, že je to moc dávať jej každý jeden deň sladke? Ja neviem, ja som toto neriešila, môj bol dobrý jedák a nikdy som nemala potrebu len tak mu dávať ešte sladké.
Veď sa toho naje ešte dosť. Nehovorím, raz za čas, ale ta pravidelnosť mi akosi nepasuje :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: sladkosti

od Jajus345 » Str Sep 03, 2014 8:54 am

takže samy mackovia....nie je na škodu, ak má dieťa nejakú hračku pri sebe :( :( :(...cítia sa, akokeby bol pri nich niekto blízky...možno nejaká opora :wink: :wink: :wink: aj moje deti chceli brumíkov....možno to bol zlý spôsob im ho dávať každý deň, ale vysvetlí 15 mesčnému, že to nemôže lebo je sladké...môj dostal brumíka vždy, keď sa napapal...zase nie každý deň :( :( :( strašne ich ľúbil až do toho momentu, dokedy sa neprejedol :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od melindi » Str Sep 03, 2014 3:32 pm

Moja priaťeľka dáva malému niekedy aj 4. Ale nie len brumík, ale aj horalky. Moja má len 10 kg. Priateľkina 16 mesačná dcéra váži 14 kg.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: sladkosti

od keilayh » Str Sep 03, 2014 6:06 pm

Jajus345 píše:takže samy mackovia....nie je na škodu, ak má dieťa nejakú hračku pri sebe :( :( :(...cítia sa, akokeby bol pri nich niekto blízky...možno nejaká opora :wink: :wink: :wink: aj moje deti chceli brumíkov....možno to bol zlý spôsob im ho dávať každý deň, ale vysvetlí 15 mesčnému, že to nemôže lebo je sladké...môj dostal brumíka vždy, keď sa napapal...zase nie každý deň :( :( :( strašne ich ľúbil až do toho momentu, dokedy sa neprejedol :D :D :D


ale veď 15mesačnému nemusiš nič vysvetlovať :D veď je to ešte mimino
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: sladkosti

od Jajus345 » Str Sep 03, 2014 10:01 pm

No veď to...len si písala,ci to nie je vela dávať každý deň 15 mes.dieťaťu Brumik....ja som odpísala,vysvetli to tomu dieťaťu,ze nemôže....je ix veci,co sa nemôže jest a aj tak sa to je....niekedy sa nekládol taký dôraz ...co sa smie a čo nie....dala by si svojmu dieťaťu zjesť nieco zo zeme? V minulosti sa to tak neriešilo ako teraz...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od Janka81 » Štv Sep 04, 2014 10:21 am

Jajus345 píše:Janka81 no prepáč....ak sa nemýlim ten silikonový náprstok sa používa hlavne, keď sa deťom prerezávajú zúbky a s tým náprstkom sa masirujú ďasná.... :roll: :roll: :roll: po druhé, môjmu synovi prvý zúbok vyšiel cca keď mal 10 mesiacov....tak ja si nemyslím, že od roka a možno aj viac je neskoro umývať deťom zúbky.... :o :o :o mimochodom máme v rodine 2 zubárov s ktorými som sa aj radila, kedy je najidealnejšie umyť zúbky....chodila som s deťmi pravidelne na prehliadku, ak sa im prerezali všetky zúbky....lebo zadné stoličky som im chcela dať zaliať...neviem prečo, ale mám taký pocit, že všetko čo napíšem je zlé....



Nesmieš tie príspevky brať tak osobne :wink: všetky tu píšeme len svoje názory a skúsenosti :wink:
Náprstok má jemné štetinky,je samozrejme ideálny na ďasná,ale rovnako sa používa aj na prvé zúbky :wink: Ja som čistila preto čo najskôr,aby môj malý nedopadol ako deti mojich niektorých známych,čo majú v puse samú černotu žiaľ :? A podarilo sa..dieťa má cez 12 rokov a v puse mal jediný kazík a aj to už tesne pred vypadnutím mliečnej 5 :wink: :)
Je samozrejme super,mať v rodine zubárov,ale netreba zabúdať,že aj zubári majú viaceré názory na dané veci :wink:
Prehliadky sú tiež rovnako super a 6 odporúčam zaliať tiež..aj my máme a práve mu vyliezajú 7,tak dám aj tie,nech sa nepokazia :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť