Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - prvý deň v škôlke

prvý deň v škôlke

od terez254 » Uto Sep 02, 2014 11:24 am

Ako viete dnes bol prvy den pre školkárov a školákov. Ako reagovať v prípade, že dieťa nesie tento deň veľmi zle, v škôlke nechce byť, plače a nakoniec si ho rodič musí prísť vyzdvihnúť zo škôlky, lebo sa nedá utíšiť? Zažil niekto z Vás podobný problém a ako ste ragovali?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: prvý deň v škôlke

od keilayh » Uto Sep 02, 2014 3:52 pm

terez254 píše:Ako viete dnes bol prvy den pre školkárov a školákov. Ako reagovať v prípade, že dieťa nesie tento deň veľmi zle, v škôlke nechce byť, plače a nakoniec si ho rodič musí prísť vyzdvihnúť zo škôlky, lebo sa nedá utíšiť? Zažil niekto z Vás podobný problém a ako ste ragovali?


No, v prvom rade by som povedala, že na utišenie, zabavenie a odputanie pozornosti su tam učitelky. Samozrejme nehovorím, že to musia vzladnuť vždy. Ak dieťa nechce nepomôžu si. Potom je asi len na tebe motivovať ho, rozprávať ako mu tam bude dobre, že si nájde kamarátov, že budu s pani učitelkami cvičiť, vyrábať super veci, naučia sa pesničky atď.
A rada na záver :mrgreen: ja som svoje dieťa podplatila :mrgreen: A zafungovalo to :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: prvý deň v škôlke

od terez254 » Uto Sep 02, 2014 4:21 pm

Motivovať som sa ho snažila, len je dosť tvrdohlavý a naviazaný na mňa.
Ako si ho podplatila? :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: prvý deň v škôlke

od keilayh » Uto Sep 02, 2014 8:48 pm

terez254 píše:Motivovať som sa ho snažila, len je dosť tvrdohlavý a naviazaný na mňa.
Ako si ho podplatila? :)


Povedala som mu, že ja mu zatiaľ čo on bude v škôlke kupim tričko s jeho oblubenou rozpravkovou postavou. On bol vtedy taky narcis, čo sa rad obliekal a obzeral v zrkadle :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: prvý deň v škôlke

od terez254 » Uto Sep 02, 2014 10:11 pm

Pouzivas taketo techniky casto? Je to dobre ako motivacia, ale nemalo by si dieta uvedomit,ze niektore veci musi spravit aj bez odmeny?
Ale zas ked to pomoze tak to je dobre :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: prvý deň v škôlke

od keilayh » Str Sep 03, 2014 8:31 am

terez254 píše:Pouzivas taketo techniky casto? Je to dobre ako motivacia, ale nemalo by si dieta uvedomit,ze niektore veci musi spravit aj bez odmeny?
Ale zas ked to pomoze tak to je dobre :)


Nepouživam to vôbec. To bolo iba vtedy tušim 2x, viac sa to nezopakovalo. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: prvý deň v škôlke

od terez254 » Str Sep 03, 2014 10:45 am

Kolko ma tvoje dieta rokov ak sa smiem spytat? :wink: Po tomto "uplatku" uz mu chodenie do skolky nerobilo problem? :o
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: prvý deň v škôlke

od keilayh » Str Sep 03, 2014 11:38 am

terez254 píše:Kolko ma tvoje dieta rokov ak sa smiem spytat? :wink: Po tomto "uplatku" uz mu chodenie do skolky nerobilo problem? :o


už ma 8,5r. :D
Tak on mal asi prve 2týždne plakacie, ale tak potom zistil, že je mu tam vlastne dobre :D Ja už si to moc nepamätám, ale tak snažila som sa mu vždy vela rozpravať, aby som odputala pozornosť. Tamto uplatenie bolo v podstate o tom, aby vedel, že sa vrátim a nenechávam ho tam navždy :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: prvý deň v škôlke

od terez254 » Str Sep 03, 2014 12:24 pm

Takze je normalne, ked dieta v skolke prve dva tyzdne place? lebo povacsine ten druhy den byva este horsi ako prvy, lebo dieta vie,ze tam zostane celkom dost dlho. :shock:
Podobne postupy si aplikovala aj pred prvym dnom do skoly? :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: prvý deň v škôlke

od gombicka1 » Str Sep 03, 2014 1:12 pm

terez254 píše:Takze je normalne, ked dieta v skolke prve dva tyzdne place? lebo povacsine ten druhy den byva este horsi ako prvy, lebo dieta vie,ze tam zostane celkom dost dlho. :shock:
Podobne postupy si aplikovala aj pred prvym dnom do skoly? :wink:


jasne ze to je normalne ze decka revu. a nie len dva tyzne. uz som videla aj take co prerevali pol roka. no chudata ucitelky. ja neviem preco si tie matky tie deti na seba tak uvezuju. chapem ze ked su neni dobre vztahy v rodine nenarobime nic, ale tak ked sa da, dat dieta babkam, dedkom, sestram, ujom, aj kamoska sem tam moze postrazit a potom tie deti nebudu take vyjavene ked nastupia do skolky
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: prvý deň v škôlke

od terez254 » Str Sep 03, 2014 3:07 pm

Suhlasim s tym,ze niektore matky si prilis priputavaju deti k sebe,ze to je az trochu nezdrave.
Dieta by malo byt urcitym sposobom samostatne, avsak zavisi aj od tempreramentu a povahy dietata, niektore su dost tvrdohlave.
Poznam jednu matku, ktora musi svoje 7-rocne dieta drzat v noci stale za ruku inac nezaspi. Myslim si, ze toto je uz velka upätost dietata na matku
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: prvý deň v škôlke

od keilayh » Str Sep 03, 2014 9:36 pm

v škôlke kde chodil môj maly bol jeden chlapec a ten plakal ráno, že nechce isť do škôlky a poobede plakal, že nechce isť zo škôlky :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: prvý deň v škôlke

od terez254 » Štv Sep 04, 2014 8:39 am

Tak to mal ten maly dobre vymyslene :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: prvý deň v škôlke

od gombicka1 » Sob Sep 06, 2014 11:49 am

keilayh píše:v škôlke kde chodil môj maly bol jeden chlapec a ten plakal ráno, že nechce isť do škôlky a poobede plakal, že nechce isť zo škôlky :lol: :lol: :lol:


no sikovny, co tie decka nenapadne. a potom rozmyslajte ze co, ked ony takto :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: prvý deň v škôlke

od terez254 » Sob Sep 06, 2014 1:15 pm

deti su velmi vynaliezave, ked chcu, ale samozrejme len vo svoj prospech :)
Po kolkych dnoch/tyzdnoch si vase deti zvykli na skolku?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť