Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Lekári a zdravie - Aké probiotiká

Aké probiotiká

od Tasija » Uto Sep 02, 2014 3:28 pm

Dievčatá aké probiotiká dávate deťom? Čo je výhodný pomer cena/kvalita? Ja si v lekárni vždy pýtam a dajú mi 3-4 na výber a teda fakt neviem podľa čoho si vybrať ... Keďže deti mi málokedy berú atb, tak to moc nekupujeme a nie som v tom zorientovaná ... Ďakujem za rady ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Aké probiotiká

od keilayh » Uto Sep 02, 2014 4:21 pm

Probiotika som si kupovala iba sebe sem-tam, no tiež som si vyberala podla popisu na krabičke z tych čo mali. Aj keď som potom objavila take ktore mi vyhovovali, zahodila som krabičku a na druhykrat som už nevedela ake to boli :lol: čiže zase som kupovala ine.
Neviem veru sama, podla čoho vyberať
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Aké probiotiká

od Janka81 » Uto Sep 02, 2014 5:37 pm

Probiotiká sa nemajú užívať len popri užívaní ATB,,dnes už bežne sa odporúča,aby sa užívali aj preventívne,nakoľko dopomáhajú k dobrej imunite :wink: ktorá začína už v črevách :P
Podľa čoho vyberať?? Treba zistiť obsah tých tabletiek,aby mali čo najviac kvalitných kmeňov dobrých baktérií :wink:
No nie vždy je vo vnútri tablety aj to,čo je udávané na krabičke žiaľ :roll: :? Toto som našla cca pred rokom na nete,tak mrknite::

http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/ve ... klamu.html

Moja lekárka mi odporúča od Swiss,no podľa tohto testu moc dobre nedopadli :roll:
Mne sa skor pozdávajú Lactobacillus acidophilus ND :wink: :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Aké probiotiká

od Tasija » Uto Sep 02, 2014 8:27 pm

keilayh píše:Probiotika som si kupovala iba sebe sem-tam, no tiež som si vyberala podla popisu na krabičke z tych čo mali. Aj keď som potom objavila take ktore mi vyhovovali, zahodila som krabičku a na druhykrat som už nevedela ake to boli :lol: čiže zase som kupovala ine.
Neviem veru sama, podla čoho vyberať


veď toto, ja podobne :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Aké probiotiká

od Tasija » Uto Sep 02, 2014 8:28 pm

Janka81 píše:Probiotiká sa nemajú užívať len popri užívaní ATB,,dnes už bežne sa odporúča,aby sa užívali aj preventívne,nakoľko dopomáhajú k dobrej imunite :wink: ktorá začína už v črevách :P
Podľa čoho vyberať?? Treba zistiť obsah tých tabletiek,aby mali čo najviac kvalitných kmeňov dobrých baktérií :wink:
No nie vždy je vo vnútri tablety aj to,čo je udávané na krabičke žiaľ :roll: :? Toto som našla cca pred rokom na nete,tak mrknite::

http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/ve ... klamu.html

Moja lekárka mi odporúča od Swiss,no podľa tohto testu moc dobre nedopadli :roll:
Mne sa skor pozdávajú Lactobacillus acidophilus ND :wink: :D


áno, jasné, viem, že podľa kmeňov, pre nás dospelých máme vybraté, my si vždy kúpili Lactobacilus 5 tak nejako sa to volá, viem podľa krabičky :D
len pre deti som chcela vedieť, čo máte odskúšané, lebo malému ja zvyknem dávať Probiofix, keď má problémy, ale malá mi to neprehltne, tak som chcela nejaké, že kúpim jedny, ktoré môžem dávať obom :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Aké probiotiká

od Janka81 » Uto Sep 02, 2014 8:34 pm

ja som naposledy kupovala malému Biopron,,je aj pre malé detičky..ked si naklikáš na nete,tak je ho niekoľko druhov :wink: na tomto linku je ich hned niekoľko....


http://www.valosun.com/sk/produkty.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Aké probiotiká

od Tasija » Ned Sep 07, 2014 8:48 pm

Janka81 píše:ja som naposledy kupovala malému Biopron,,je aj pre malé detičky..ked si naklikáš na nete,tak je ho niekoľko druhov :wink: na tomto linku je ich hned niekoľko....


http://www.valosun.com/sk/produkty.html


dík :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Aké probiotiká

od melindi » Ned Sep 14, 2014 3:10 pm

Moja dcéra má nutrolin B. To som dostala v nemocnice, spolu s antibiotikumom. A teraz mi odporučila lekárka na sľabú imunitu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Aké probiotiká

od Janka81 » Ned Sep 14, 2014 7:25 pm

melindi píše:Moja dcéra má nutrolin B. To som dostala v nemocnice, spolu s antibiotikumom. A teraz mi odporučila lekárka na sľabú imunitu.



Samozrejme..dávaj jej stále probiotiká,nie len vtedy,ked má antibiotiká.,uvidíš,že sa jej polepší :) :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Aké probiotiká

od Tasija » Str Nov 05, 2014 12:24 pm

Čo hovoríte na Arko defenses? Máte skúsenosti?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Aké probiotiká

od melindi » Štv Nov 06, 2014 3:48 pm

Ja nepoznám.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Aké probiotiká

od Tasija » Pon Nov 10, 2014 3:06 pm

melindi píše:Ja nepoznám.


http://arkodefenses.sk/ pozri si
Je to aj pre deti aj dospelých, poradila mi kamoška, čo s tým má dobré skúsenosti a tiež alergologička mi to dala, že skôr než začnem brať atb, mám to skúsiť, že to naštaruje imunitu a veru na atb nedošlo ... Takže za mňa môžem len odporúčať
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Aké probiotiká

od melindi » Uto Nov 11, 2014 6:53 am

Ďakujem. Vyskúšam to.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Aké probiotiká

od Tasija » Uto Nov 11, 2014 2:10 pm

melindi píše:Ďakujem. Vyskúšam to.


Stojí to okolo 10e, nie je to najlacnejšie, ale mne sa to fakt pozdáva ... ja som dala obom deťom pred 2 týždňami a o 2 týždne zopakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť