Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Očkovanie - Povinné a nepovinné očkovanie

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Ned Sep 21, 2014 1:01 pm

Priateľka mi hovorila, že v Nemecku očkovanie je odporúčané, a nie je povinné. To znamená, že rodič sa rozhoduje, aké očkovanie a kedy jeho dieta podstupi. Očkuje sa spravidla pri pravidelnej prehliadke a lekári majú povinnosť Vás poučiť o nežiaducich učinkoch aj dôsledkoch, aké bude mať choroba, ktorú nedávaš očkovať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od Janka81 » Ned Sep 21, 2014 7:24 pm

melindi píše:Priateľka mi hovorila, že v Nemecku očkovanie je odporúčané, a nie je povinné. To znamená, že rodič sa rozhoduje, aké očkovanie a kedy jeho dieta podstupi. Očkuje sa spravidla pri pravidelnej prehliadke a lekári majú povinnosť Vás poučiť o nežiaducich učinkoch aj dôsledkoch, aké bude mať choroba, ktorú nedávaš očkovať.



Jasne,každá krajina má svoje pravidlá..niektorá má prísnejšie,iná voľnejšie :wink: Len na tie vážnejšie choroby je vhodné dať dieťa očkovať :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Pon Sep 22, 2014 7:27 am

Áno. V Francuzsku je povinný len tetanus polio a diphteria. Aj v Rakusku je očkovanie nie je povinné, len odporučané. Minule bol u nás povinný aj očkovanie proti TBC. Tvoj syn ešte dostal?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od Janka81 » Pon Sep 22, 2014 8:35 am

melindi píše:Áno. V Francuzsku je povinný len tetanus polio a diphteria. Aj v Rakusku je očkovanie nie je povinné, len odporučané. Minule bol u nás povinný aj očkovanie proti TBC. Tvoj syn ešte dostal?



On už nemusel isť na TBC :wink: asi tá choroba už nie je v našich krajinách taká hrozba..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Str Sep 24, 2014 7:59 am

Čítala som sa, že hlavné nevýhody tohto očkovanie patrili reakcie niektorých detí na látku, ktorú obsahovalo.Preto bojovali organizácie rodičov proti povinnému očkovaniu.
Zatiaľ čo u niektorých jedincov šlo iba o mierne zväčšenú a sčervenalú bodku na ruke, iné detičky sa museli vysporiadať s väčšími ťažkosťami. Tými najčastejšími prejavmi bolo hnisavé ložisko v oblasti vpichu, ktoré sa v niektorých prípadoch muselo odstraňovať pomocou injekčnej ihly.
Inak vakcíny proti TBC nie sú, ale choroba nezmizla.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Štv Sep 25, 2014 3:04 pm

Už buduci týžden ideme na očkovanie. Už sme rozdhodli nedáme jej očkovnie proti ovčie kniahne. Dufam, že sme rozhodli dobre.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od Janka81 » Štv Sep 25, 2014 6:21 pm

melindi píše:Už buduci týžden ideme na očkovanie. Už sme rozdhodli nedáme jej očkovnie proti ovčie kniahne. Dufam, že sme rozhodli dobre.



Dobre ste sa rozhodli :wink: ona ich dostane zjavne niekedy v predškolskom veku a spraví si protilátky sama :wink: :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Pia Sep 26, 2014 6:33 am

Včera som čítala veľmi veľa zlé veci o tejto očkovaní. Dúfam, že mi nebudeme mať problemy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od Janka81 » Pia Sep 26, 2014 8:44 am

melindi píše:Včera som čítala veľmi veľa zlé veci o tejto očkovaní. Dúfam, že mi nebudeme mať problemy.



Hej,bolo niečo aj v telke,ale to bola vakcína takej šarže,čo u nás nie je a nie je ani potvrdené,že boli problémy kvôli nej..mysli pozitívne a nstresuj :wink: :wink: :wink: je to len klasické očkovanie,čo podstúpili skoro všetky deti a sú tu-zdravé a usmiate :wink: :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Pon Okt 06, 2014 7:14 am

Dúfam, že všetko bude poriadku. Dneska ideme. Už mám prichystané kúp Paralen.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od Janka81 » Pon Okt 06, 2014 5:23 pm

melindi píše:Dúfam, že všetko bude poriadku. Dneska ideme. Už mám prichystané kúp Paralen.



No ako,v pohode všetko? :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Str Okt 08, 2014 4:04 am

Zatiaľ áno. Ani neplakala. Lekárka hovorila, že chceli týždeň musíme jej sledovať horúčku.
Dostala do ruky. Ja som myslela, že dostane do nohy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od Janka81 » Str Okt 08, 2014 8:58 pm

[quote="melindi"]Zatiaľ áno. Ani neplakala. Lekárka hovorila, že chceli týždeň musíme jej sledovať horúčku.
Dostala do ruky. Ja som myslela, že dostane do nohy.[/quote

No super :wink: každé dieťa reaguje inak,ale verím,že to bude v poriadku :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť