Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Prvý rok života - dojcenie

dojcenie

od terez254 » Pon Sep 22, 2014 6:31 pm

Ahojte, dokedy si myslite,ze je vhodne ked mamicka dojci svoje dieta? Aj kvoli vyzive pre babatka a tiez preto ci je vhodne dojcit ako niektore matky dojcia deti, ked uz ma zuby a ma tri roky. ci to uz nie je divne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od veverka1 » Uto Sep 23, 2014 8:03 am

terez254 píše:Ahojte, dokedy si myslite,ze je vhodne ked mamicka dojci svoje dieta? Aj kvoli vyzive pre babatka a tiez preto ci je vhodne dojcit ako niektore matky dojcia deti, ked uz ma zuby a ma tri roky. ci to uz nie je divne.


som za dojčenie, ale tak s mierou. pokiaľ je to dieťa uže velke a chodi si k mame na prsnik ako po cukriky tak to už nie. to mi normalne už nepride.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: dojcenie

od keilayh » Uto Sep 23, 2014 12:42 pm

terez254 píše:Ahojte, dokedy si myslite,ze je vhodne ked mamicka dojci svoje dieta? Aj kvoli vyzive pre babatka a tiez preto ci je vhodne dojcit ako niektore matky dojcia deti, ked uz ma zuby a ma tri roky. ci to uz nie je divne.


Tak o tejto téme sa dá polemizovať a viesť dlhé debaty.
Neberiem kojenie ako niečo extra alebo niečo viac, ako poniektore matky :oops: Kojiť podla mňa tak pol roka až rok a potom keď dieťa už príjíma aj tuhu stravu, treba obmedziť. Nevidím dôvod kojiť dieťa do 3rokov keď už všetko jedáva. Už to nieje o tej potrebe, už je to skôr o tom, že tá dotyčná sa chce hrať na super matku, alebo skôr je to jej potreba. Len žiaľ potom čítam samé, neviem ako odstaviť :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Uto Sep 23, 2014 2:24 pm

Ja som podobneho nazoru. Mne osobne pride dojcenie ako intimna zalezitost a tiez je trochu blbe, ked niektore matky dojcia dieta napriklad v hromadnej doprave a je to dost neprijemne pre ostatnych ludi.
Taktiez, ked fieta je uz vacsie, ma zubky, uz trochu aj viac chape a matka ho stale dojci, pride mi to zvlastne. A ci to ma take pozitivne ucinky aj v dvoch,troch rokoch neviem,ale myslim si,ze v tom obdobi je pre dieta dolezitejsie zvykat si na normalnu stravu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od Janka81 » Sob Sep 27, 2014 8:49 pm

Aj ja si myslí,že dojčenie je naj tak max do 1 roka,,ak ovšem dojčiť matka môže :wink: A vraj nedojčené deti sú slabé,chorľavé a snád im to aj nemyslí :lol: :lol: :lol: občas takéto veci čítam :wink:
Ja som prakticky ani nedojčila,lebo sa nedalo a môj synátor je od malička najvyšší a prakticky zdraví..za 12 rokov videl ATB len z rýchlika a myslí mu to max dobre :wink: :D takže pozitívum dojčenia je hlavne v tom,že materské mlieko obsahuje mnohé látky,ktoré dieťa udržujú pri zdraví,kým si nezíska vlastnú imunitu..inak to hodnotím iba ako doplnok stravy a napr, kyselinu laurovú viete doplniť aj kokosovým olejom,ktorý jej obsahuje cca 50% :wink: :D
A v dnešnej dobe má samozrejme dojčenie aj ďalšiu výhodu,že maminy ušetria,pretože už nevedia,čo za to mlieko v obchodoch pýtať :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: dojcenie

od melindi » Ned Sep 28, 2014 8:02 am

Do dvoch rokov. Dlhodobé dojčenie posilní aj jej duševné a fyzické zdravie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Ned Sep 28, 2014 8:45 am

Janka81 píše:Aj ja si myslí,že dojčenie je naj tak max do 1 roka,,ak ovšem dojčiť matka môže :wink: A vraj nedojčené deti sú slabé,chorľavé a snád im to aj nemyslí :lol: :lol: :lol: občas takéto veci čítam :wink:
Ja som prakticky ani nedojčila,lebo sa nedalo a môj synátor je od malička najvyšší a prakticky zdraví..za 12 rokov videl ATB len z rýchlika a myslí mu to max dobre :wink: :D takže pozitívum dojčenia je hlavne v tom,že materské mlieko obsahuje mnohé látky,ktoré dieťa udržujú pri zdraví,kým si nezíska vlastnú imunitu..inak to hodnotím iba ako doplnok stravy a napr, kyselinu laurovú viete doplniť aj kokosovým olejom,ktorý jej obsahuje cca 50% :wink: :D
A v dnešnej dobe má samozrejme dojčenie aj ďalšiu výhodu,že maminy ušetria,pretože už nevedia,čo za to mlieko v obchodoch pýtať :roll:




A tvojim nazorom suhlasim. Optimalne je dojcit maximalne do jedneho roka, ale ked to niektorym mamimackam vyhovuje dlhsie tak budis. V obchodoch su mlieka naozaj velmi drahe,cize mas pravdu,ze ich mozno k tomu motivuje aj to,ze usetria. Ako si vsak spominala, niektore mamicky mlieko nemaju tak dojcit nemozu.
Uzivas alebo su uzivala kokosovy olej ty alebo ho davas svojmu dietatu? :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od terez254 » Ned Sep 28, 2014 8:45 am

melindi píše:Do dvoch rokov. Dlhodobé dojčenie posilní aj jej duševné a fyzické zdravie.



Ty si dojcila do dvoch rokov svoje male?
Ako to myslis,ze to posiluje dusevne zdravie? :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od keilayh » Ned Sep 28, 2014 10:52 am

Čo vidím, tak kojené deti su ovela viac choré ako tie, čo vyrástli na umelom mlieku :wink: Takže určite nesúhlasím s tým, že kojenie je na imunitu alebo niečo podobné.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: dojcenie

od Janka81 » Ned Sep 28, 2014 1:15 pm

keilayh píše:Čo vidím, tak kojené deti su ovela viac choré ako tie, čo vyrástli na umelom mlieku :wink: Takže určite nesúhlasím s tým, že kojenie je na imunitu alebo niečo podobné.



Možno tie látky v materskom mlieku stačili deťom v minulosti..no zjavne v dnešnej dobe plnej somarín je potreba dopĺňať minerály a vitamíny aj pri kojení :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: dojcenie

od Janka81 » Ned Sep 28, 2014 1:19 pm

terez254 píše:
Janka81 píše:Aj ja si myslí,že dojčenie je naj tak max do 1 roka,,ak ovšem dojčiť matka môže :wink: A vraj nedojčené deti sú slabé,chorľavé a snád im to aj nemyslí :lol: :lol: :lol: občas takéto veci čítam :wink:
Ja som prakticky ani nedojčila,lebo sa nedalo a môj synátor je od malička najvyšší a prakticky zdraví..za 12 rokov videl ATB len z rýchlika a myslí mu to max dobre :wink: :D takže pozitívum dojčenia je hlavne v tom,že materské mlieko obsahuje mnohé látky,ktoré dieťa udržujú pri zdraví,kým si nezíska vlastnú imunitu..inak to hodnotím iba ako doplnok stravy a napr, kyselinu laurovú viete doplniť aj kokosovým olejom,ktorý jej obsahuje cca 50% :wink: :D
A v dnešnej dobe má samozrejme dojčenie aj ďalšiu výhodu,že maminy ušetria,pretože už nevedia,čo za to mlieko v obchodoch pýtať :roll:




A tvojim nazorom suhlasim. Optimalne je dojcit maximalne do jedneho roka, ale ked to niektorym mamimackam vyhovuje dlhsie tak budis. V obchodoch su mlieka naozaj velmi drahe,cize mas pravdu,ze ich mozno k tomu motivuje aj to,ze usetria. Ako si vsak spominala, niektore mamicky mlieko nemaju tak dojcit nemozu.
Uzivas alebo su uzivala kokosovy olej ty alebo ho davas svojmu dietatu? :)



Hej,ja i syn papáme kokosový olej :wink: Synátor mal už 12 a nebol vôbec kojený a má už 176cm :lol: :wink:
Kokosový olej pridávam do teplého mlieka,či kakaa,pretože sa to tak dobre pije a nikomu to neprekáža,kedže ten olej sa pekne v mlieku rozpustí,,potom ho dávam do koláčov namiesto normálneho oleja,alebo na ňom smažím cibuľku,ked idem na nej potom dusiť mäso..no a rovnako aj smažím palacinky,či lievance na ňom :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: dojcenie

od melindi » Ned Sep 28, 2014 2:50 pm

Ja som nevedela dojčiť. Musela som kúpiť od začiatku BEBA HA. Viac ako 20 eur stojí jedna krabica. Moja dcéra má aj kvôli tomu slabu imunitu. Keď ešte raz budem rodiť, budem urobiť všetko, aby som si vedela min. rok dojčiť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Ned Sep 28, 2014 3:47 pm

Janka81 píše:
terez254 píše:
Janka81 píše:Aj ja si myslí,že dojčenie je naj tak max do 1 roka,,ak ovšem dojčiť matka môže :wink: A vraj nedojčené deti sú slabé,chorľavé a snád im to aj nemyslí :lol: :lol: :lol: občas takéto veci čítam :wink:
Ja som prakticky ani nedojčila,lebo sa nedalo a môj synátor je od malička najvyšší a prakticky zdraví..za 12 rokov videl ATB len z rýchlika a myslí mu to max dobre :wink: :D takže pozitívum dojčenia je hlavne v tom,že materské mlieko obsahuje mnohé látky,ktoré dieťa udržujú pri zdraví,kým si nezíska vlastnú imunitu..inak to hodnotím iba ako doplnok stravy a napr, kyselinu laurovú viete doplniť aj kokosovým olejom,ktorý jej obsahuje cca 50% :wink: :D
A v dnešnej dobe má samozrejme dojčenie aj ďalšiu výhodu,že maminy ušetria,pretože už nevedia,čo za to mlieko v obchodoch pýtať :roll:




A tvojim nazorom suhlasim. Optimalne je dojcit maximalne do jedneho roka, ale ked to niektorym mamimackam vyhovuje dlhsie tak budis. V obchodoch su mlieka naozaj velmi drahe,cize mas pravdu,ze ich mozno k tomu motivuje aj to,ze usetria. Ako si vsak spominala, niektore mamicky mlieko nemaju tak dojcit nemozu.
Uzivas alebo su uzivala kokosovy olej ty alebo ho davas svojmu dietatu? :)



Hej,ja i syn papáme kokosový olej :wink: Synátor mal už 12 a nebol vôbec kojený a má už 176cm :lol: :wink:
Kokosový olej pridávam do teplého mlieka,či kakaa,pretože sa to tak dobre pije a nikomu to neprekáža,kedže ten olej sa pekne v mlieku rozpustí,,potom ho dávam do koláčov namiesto normálneho oleja,alebo na ňom smažím cibuľku,ked idem na nej potom dusiť mäso..no a rovnako aj smažím palacinky,či lievance na ňom :D



kokosovy olej som aj ja pouzivala urcitu dobu, ale nie na konzumaciu,ale ako ako kozmeticky pripravok. citala som nan same chvaly,ze je dobry na plet,na vlasy, proste na vsetko. Dokonca,ze sa z neho aj chudne a je velmi zdravy.
Ked na nom pripravujes jedla nevadila ti o zaciatku jeho chut, kedze normalny olej ma neutralnu chut a tento chuti po kokose cize trosku zmeni povodnu chut jedla? :)

Tvoj syn ma 176 cm a 12 rokov? :shock: to je poriadne vysoky :D
ty s manzelom si tiez vysoka ci po kom to ma? :o
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od terez254 » Ned Sep 28, 2014 3:48 pm

melindi píše:Ja som nevedela dojčiť. Musela som kúpiť od začiatku BEBA HA. Viac ako 20 eur stojí jedna krabica. Moja dcéra má aj kvôli tomu slabu imunitu. Keď ešte raz budem rodiť, budem urobiť všetko, aby som si vedela min. rok dojčiť.


Ako myslis,ze si nevedela dojcit? nemala si mlieko ci dietatko malo problemy s dojcenim?
tvoja dcerka ma teraz kolko rokov?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od Janka81 » Pon Sep 29, 2014 12:08 pm

Ja mám cca 173 a môj ex mal cca 198 :wink: no rozum nikde,ale to našťastie syn po ňom nezdedil :lol: :lol: :lol:

Ja sa tiež celá natieram kokosom,je výborný na elasticitu kože a proti vráskam :wink:

Na varenie používam olej,ktorý je bez vône a chuti po kokose,ale vraj sa pri vysokých teplotách táto chuť a vôňa aj sama stratí :wink: a aj do mlieka si dávam ten bez vône,ale aj klasický sa tak dobre pije :wink: :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť