Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - ako s ucenim???

ako s ucenim???

od wewa96 » Str Okt 01, 2014 11:29 am

Prosim vseky mamicky neviem ako mam svojho prvacika priviest k tomu aby mu bolo ucenie hrou, vobec ho to doma nebavi spravi len ked musi. Pomoooc..poradte prosim;)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: ako s ucenim???

od keilayh » Str Okt 01, 2014 11:59 am

tuna je podobna diskusia, skus prečítať problemy-s-ucenim-t5870.html

Ono je to asi u všetkych deti rovnako, ako tak sledujem :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: ako s ucenim???

od wewa96 » Str Okt 01, 2014 12:03 pm

Noprave v skole sa uci pretoze musi a ako nahle pride domov nic nechce robit u vseho co mu nejde zacne plakat;) neviem ze ako ho naaucit tak aby ho to bavilo nejake tipy?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: ako s ucenim???

od sandras » Str Okt 01, 2014 6:29 pm

Neviem, ako to máte zariadené, či chodí do školského klubu, či nechodí napr. domov už neskoro a unavený a tiež koľko tých DÚ mávate. A či sú to nudné veci typu ešte raz to isté, čo bolo v škole, 10x čítať ten istý text a podobne.
Prechod zo školky do školy je stras a trvá aj niekoľko mesiacov, kým sa dieťa adaptuje. V podstate každý prvák prejde niekedy v 1. ročníku istými problémami. Niekedy sa objavia hneď, niekedy až po čase, keď opadne prvé nadšenie. U našej staršej (dnes už ôsmačka) to bolo až po vianociach, že sme mali takú krízu.

V prvom rade si treba vyhradiť čas a miesto, kde bude tie DÚ písať. Snaž sa ty osobne byť v čo najlepšej pohode, aj ked mu nejde všetko tak, ako by malo. S prvákom by mal písať úlohy rodič, aspoň nejaký čas. (Viem, je to ťažké, aj ja som neraz predýchavala na chodbe a priznám sa, aj keď nerada, k občasnému zvyšovaniu decibelov v domácnosti ... :oops: ). Učenie doma sa musí stať istým spôsobom rituál, nenechaj ho vyjednávať a odsúvať úlohy.
Skús zaviesť odmenový systém, že napr. za každú DU urobenú bez frflania bude 1 bod a za 10 bodov nejaká malá odmena (15 minút na PC, telka, výlet, cukrík, nálepka ... môže to byť hocičo, čo ho poteší).

Do školy sa tešil?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: ako s ucenim???

od wewa96 » Str Okt 01, 2014 7:48 pm

To ano tesi sa ked uz je tam ale to skor na kamaratov chodi do druziny o stvrtej pride domov tak prve co musi prezliect sa najest a ideme spolu na ulohy a hned u prezliekani vyjednava...Cize spravi to ale s nervami a ked mu to nejde tak sa rozplace .vsetko robim s nim ale pride jak kebyze som moc mekka na nho lebo vie ze do terad som mu skoro vsetko dovolila a zrazu nastupi do skoly a je to zmenna.chcela by som aby ho to bavilo;)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: ako s ucenim???

od sandras » Str Okt 01, 2014 8:35 pm

no, povedzme si úprimne, že tie prvé čiary teda extra zábavné nie sú. Ani šlabikár na začiatku neprekypuje zábavnosťou. Ale je to ako so všetkým, každý začiatok je ťažký, ale keď sa prehryziete cez tie oblúky a čiary, začne písať zmysluplne, bude si môcť prečítať nejakú rozprávku, tak sa to snáď rozbehne.

Deti potrebujú v škole láskavý prístup, ale zároveň dôslednosť. Časom zistí, že mu tie náreky a nervičky aj tak nepomôžu a hádam si dá povedať. Držím palce.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: ako s ucenim???

od wewa96 » Štv Okt 02, 2014 9:07 am

Hadam ano mate sstarsie deticky cize urcite viete o com pisete u Vas sa to kedy rozbehlo ?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: ako s ucenim???

od sandras » Štv Okt 02, 2014 2:36 pm

syn vedel čítať a počítať už pri nástupe do školy, take sa prvé mesiace v škole strašne nudil. Doma sme ho nebiflili voped nič, prose sa to sam akosi naučil. Písať nevedel, tak aspon to mal ako novinku a písal vcelku rád. No na hodine ho to nebavilo, mal neustále problémy so správaním, ktoré sa vyriešili až po prechode na inú školu, ked majú alternatívny program vzdelávania a tam sa učia v podstate to isté, čo bežní žiaci, no inými metódami, v niektorých predmetoch idú aj rýchlejšie, ak vidia, že deti to vedia. No a tam sa našiel, jeho strašne baví objavovať veci, skúmať, riešiť problémy, všeliaké projektíky robia. Takže s ním je radosť sa učiť.

Staršia bola iná, o školu sa do nástupu nezauímala, nevedela pri nástupe nič. Prvé mesiace to akosi šlo, potom prišiel zlom, kríza ... aj sme odplakali úlohy, aj všeliako bolo. Ale potom si tam našla kamošky, začali preberať zaujímavejšie veci, ked už vedeli čítať, tak prešli na čítanku a knižky a potom to už bolo fajn. Matika ju bavila, ale to asi všetky deti v 1. triede ... tá matika je akosi menej náročná a zábavnejšie, ako čítanie a písanie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: ako s ucenim???

od wewa96 » Štv Okt 02, 2014 4:43 pm

Ako ste potom riesily tu krizu s cerou? Ci aj to sa vyriesilo samo? Moj syn neni hlupy on je zkorej lenivy nic sa mu nechce..nechce sa sam zahrat nechce robit nic sam vsetko len so mnou..cize mam tomu nechat volny priebeh, ono sa to samo urovna?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: ako s ucenim???

od sandras » Štv Okt 02, 2014 6:34 pm

musela som sa jej viac doma venovať, v škole som sa dohodla s učiteľkou, aby aj ona dohliadala viac na nu, ked napr. nepracuje. Potom nakoniec sedela sama, lebo ju všetko rozptylovalo. Stanovili sme si isté pravidlá, najskor DU a potom ostatné veci. Ona vtedy už chodila na krúžky, ak som povedala, že ked nebude stíhať, zrušíme krúžky ... a to samozrejme nechcela. No a ked sa jej niečo podarilo, tak som jej občas kupila niečo za odmenu, ale takú vec, ako knižku, alebo nejaký hlavolam, skladačku. Nie už vyslovene sladkosti a hračky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: ako s ucenim???

od wewa96 » Štv Okt 02, 2014 7:14 pm

To ste dobre poriesila s tymi DU to robim tak isto aj ja len mensi ten furt ho rozptiluje ;) to co robi vetsi tak mensi opakuje cize jich musim zabavat oby dvoch;)
Zkusim tak jak pisete..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: ako s ucenim???

od sandras » Štv Okt 02, 2014 7:29 pm

Naš malý mal pol roka, ked dcera nastupovala do školy, tak som to mala tak, že písala vždy počas jeho popoludnajšieho spánku, aby mala pokoj.
No a pri synovi už je to tak, že ja chodím do roboty, tak sme si tiež v . triede našli čas na DU. teraz už píše sám, oni ani DU nemaju klasicky, ale formou týždenných zadaní, takže si to robí v tie dni, ked nemá hudobku. Na víkend si nechávame len diktát, alebo nejakú drobnú úlohu, lebo to zvyčajne nie sme velmi doma.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: ako s ucenim???

od wewa96 » Štv Okt 02, 2014 7:50 pm

Moj maly ked spi tak vetsi Samko se este v skole potom ho musim budit a ideme prre Samka do druziny takze prideme o 4 tej domov a ideme sa prezluekat najest sa a na ulohy. A tie robime 2 hodiny spolu minimalne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am

Re: ako s ucenim???

od sandras » Štv Okt 02, 2014 9:11 pm

fúha, tak to je skutočne veľa, dieťa na 1. stupni by malo zvládnuť úlohy do hodinky ... ale chápem, že ak štrajkuje, čas učenia sa predlžuje
možno aj toto mu treba vysvetliť, že čím viac naťahuje čas, tým menej má potom času na príjemné veci
Ja som dcére jeden čas aj ukazovala na hodinách, koľko času má približne na danú úlohu. Čas ešte poriadne nepoznala, ale normálne na ručičkových som jej ukázala, kolko asi času na to má ... oni toho mávali dosť veľa, stranu písať, stranu matika + čítanie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: ako s ucenim???

od wewa96 » Štv Okt 02, 2014 9:31 pm

On by to mozno aj spravil rychlejsie ale to by bolo velmi naskrabane.pretoze ked viem ze neni hlupy a vie to spravit pekne tak chcem aby to tak bolo. Takze vela gumujeme ;)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 11:59 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť