Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Prvý rok života - dojcenie

Re: dojcenie

od terez254 » Pon Sep 29, 2014 12:50 pm

Janka81 píše:Ja mám cca 173 a môj ex mal cca 198 :wink: no rozum nikde,ale to našťastie syn po ňom nezdedil :lol: :lol: :lol:

Ja sa tiež celá natieram kokosom,je výborný na elasticitu kože a proti vráskam :wink:

Na varenie používam olej,ktorý je bez vône a chuti po kokose,ale vraj sa pri vysokých teplotách táto chuť a vôňa aj sama stratí :wink: a aj do mlieka si dávam ten bez vône,ale aj klasický sa tak dobre pije :wink: :D



takze su dva druhy kokosoveho oleja? jeden s vonou a druhy bez vone, ak som to dobre pochopila? :D


ja som sa po tom kokosovom oleji citila mastna, ked som sa s nim natrela. aku znacku si pouzivala?

198 cm??? to bol teda vysoky :D :D :D aj ty si vysoka,ale mat skoro 2 metre tak to je uz sila :)
kezde ste obaja vysoky tak pravdepoodbne bude aj syn :D :D
ale ja by som tiez par cm navyse privitala :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od Janka81 » Pon Sep 29, 2014 1:23 pm

Značku kokosového oleja?? BIO :lol: :wink:

Ja kupujem rôzne,hlavne v akcii,lebo niektorí ho dávajú na nekresťanské ceny..A áno,sú dva druhy--ten na varenie je v takom kýbliku,alebo vo veľkom sáčku ako napr. náplň do mydla..je tam cca 1KG :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: dojcenie

od terez254 » Pon Sep 29, 2014 2:58 pm

Janka81 píše:Značku kokosového oleja?? BIO :lol: :wink:

Ja kupujem rôzne,hlavne v akcii,lebo niektorí ho dávajú na nekresťanské ceny..A áno,sú dva druhy--ten na varenie je v takom kýbliku,alebo vo veľkom sáčku ako napr. náplň do mydla..je tam cca 1KG :wink:



ja som mala tento, od saloos
http://www.jvnatur.sk/bio-kokosovy-olej ... -1623.html

ty si mala ten isty? :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od Janka81 » Pon Sep 29, 2014 7:09 pm

Ja som mala ako prvý tento::

http://www.biolinka.sk/product.php?id_product=77

a varím na tomto::

http://www.kokosovysvet.sk/?5,SK_kokoso ... osovy-olej

ten prvý som kupovala priamo z toho linku a ten na varenie u nás v bio-obchodíku
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: dojcenie

od keilayh » Pon Sep 29, 2014 8:05 pm

melindi píše:Ja som nevedela dojčiť. Musela som kúpiť od začiatku BEBA HA. Viac ako 20 eur stojí jedna krabica. Moja dcéra má aj kvôli tomu slabu imunitu. Keď ešte raz budem rodiť, budem urobiť všetko, aby som si vedela min. rok dojčiť.


Kôly čomu? že si nekojila? tak tomu never. :wink: V umelom mlieku je úúúplne všetko čo dieťa potebuje, kdežto v tom materskom neviem neviem.
Nedávate mlieko malej predpisovať u Dr. na lekársky predpis? My sme tak mali.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: dojcenie

od Janka81 » Pon Sep 29, 2014 9:17 pm

melindi píše:Ja som nevedela dojčiť. Musela som kúpiť od začiatku BEBA HA. Viac ako 20 eur stojí jedna krabica. Moja dcéra má aj kvôli tomu slabu imunitu. Keď ešte raz budem rodiť, budem urobiť všetko, aby som si vedela min. rok dojčiť.


Tiež si myslím,že zrovna to nebola príčina nízkej imunity u Tvojej malinkej..moj nebol absolútne kojený a za jeho 12 a pol roka teda nejak výnimočne chorý nebýval :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: dojcenie

od melindi » Uto Sep 30, 2014 6:23 am

Nefrologička to hovorila. Nie. Dozvedeli sme to neskoro, že dá sa predpisovať. U nás predpisujú len do 10 mesiaca dieťa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Uto Sep 30, 2014 4:25 pm

keilayh píše:
melindi píše:Ja som nevedela dojčiť. Musela som kúpiť od začiatku BEBA HA. Viac ako 20 eur stojí jedna krabica. Moja dcéra má aj kvôli tomu slabu imunitu. Keď ešte raz budem rodiť, budem urobiť všetko, aby som si vedela min. rok dojčiť.


Kôly čomu? že si nekojila? tak tomu never. :wink: V umelom mlieku je úúúplne všetko čo dieťa potebuje, kdežto v tom materskom neviem neviem.
Nedávate mlieko malej predpisovať u Dr. na lekársky predpis? My sme tak mali.




ty si tiez nekojila,ked si si davala predpisovat mlieko alebo si to robila az potom neskorsie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od keilayh » Uto Sep 30, 2014 6:21 pm

terez254 píše:ty si tiez nekojila,ked si si davala predpisovat mlieko alebo si to robila az potom neskorsie?


Maly bol narodeny predčasne, ale mlieko nam začali predpisovať trochu neskôr. Neviem už presne kedy, no zo začiatku mal obyč nutrilon, no potom mal aj reflux, tak preto sa to riešilo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Uto Sep 30, 2014 9:41 pm

keilayh píše:
terez254 píše:ty si tiez nekojila,ked si si davala predpisovat mlieko alebo si to robila az potom neskorsie?


Maly bol narodeny predčasne, ale mlieko nam začali predpisovať trochu neskôr. Neviem už presne kedy, no zo začiatku mal obyč nutrilon, no potom mal aj reflux, tak preto sa to riešilo.



maleho mas narodeneho predcasne?
ako dlho trvalo kym dohnal so vsetkym ine deti? hovori sa,ze dieta vtedy moze byt mensie,slabsie a chorlave. mali ste taketo problemy?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od keilayh » Str Okt 01, 2014 10:57 am

terez254 píše:maleho mas narodeneho predcasne?
ako dlho trvalo kym dohnal so vsetkym ine deti? hovori sa,ze dieta vtedy moze byt mensie,slabsie a chorlave. mali ste taketo problemy?


ano v 34tt. On v podstate nejako nezaostával vôbec, dohnal všetkych rychlo aj ich prebehol napr. vo vyške a tak. Našťastie sme žiadne problemy nemali, ale tak samozrejme vojtovku sme cvičiť museli a ten reflux ani nepočítam, lebo ten majú aj deti narodené na čas.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: dojcenie

od melindi » Str Okt 01, 2014 1:12 pm

Aj my sme chodili na cvičenie Vojto.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Str Okt 01, 2014 2:09 pm

keilayh píše:
terez254 píše:maleho mas narodeneho predcasne?
ako dlho trvalo kym dohnal so vsetkym ine deti? hovori sa,ze dieta vtedy moze byt mensie,slabsie a chorlave. mali ste taketo problemy?


ano v 34tt. On v podstate nejako nezaostával vôbec, dohnal všetkych rychlo aj ich prebehol napr. vo vyške a tak. Našťastie sme žiadne problemy nemali, ale tak samozrejme vojtovku sme cvičiť museli a ten reflux ani nepočítam, lebo ten majú aj deti narodené na čas.



inak to pocujem casto,ze deti, ktore su narodene predcasne potom prerastu rovesnikov alebo sa im rychlo vyrovnaju :)
ako tak pocuvam mate vsetky vysoke deti :D

ako dlho si cvicila tieto cviky s malym?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od keilayh » Str Okt 01, 2014 3:56 pm

terez254 píše:inak to pocujem casto,ze deti, ktore su narodene predcasne potom prerastu rovesnikov alebo sa im rychlo vyrovnaju :)
ako tak pocuvam mate vsetky vysoke deti :D
ako dlho si cvicila tieto cviky s malym?


9mesiacov mal keď sme prestali a potom ustal aj daný reflux. Čiže mne to vychádza, že ten reflux bol skrz to cvičenie a tých stresov :x
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Str Okt 01, 2014 5:10 pm

keilayh píše:
terez254 píše:inak to pocujem casto,ze deti, ktore su narodene predcasne potom prerastu rovesnikov alebo sa im rychlo vyrovnaju :)
ako tak pocuvam mate vsetky vysoke deti :D
ako dlho si cvicila tieto cviky s malym?


9mesiacov mal keď sme prestali a potom ustal aj daný reflux. Čiže mne to vychádza, že ten reflux bol skrz to cvičenie a tých stresov :x



na vojtovku si s nim chodila najprv na sepcialne cvicenia a potom doma? Aj tvoj maly pri cviceni plakal?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť