Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - V koľkých rokoch by ste dieťaťu kúpili mobil ?

V koľkých rokoch by ste dieťaťu kúpili mobil ?

od VerVaKa » Štv Okt 02, 2014 1:08 pm

Zaujímalo by ma kedy je tá správna doba kúpiť dieťaťu telefón. Keďže myslím, že doba je tak vpredu, že už neslúži len na telefonovanie a písanie, ale hlavne u školákov slúži k postaveniu, tým myslím že kto nemá telefón musí byť automaticky vyradený z kolektívu.
Skúsenosť so synom mojej známej, ktorý má 12 a mobil z ruky nepustí, jedine ak ho vymení za tablet, ktorý dostal k sviatku, je pre mňa desivá, pretože okrem hier nemá žiadne iné záujmy. Dokonca vie o aplikáciách o ktorých som ešte ani nepočula...
V meste sme sa boli pozrieť na koníky a keď sme sedeli v koči tak pozeral len do telefónu... Takéto deti stretávam bežne a preto chcem od Vás radu, kedy je vhodné kúpiť prvý mobil. Viem, že ide aj o bezpečnosť, nikdy neviete čo sa môže stať, ale zase chcem aby moja dcérka vyrastala v podobnom duchu ako ja :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str Okt 01, 2014 12:21 pm

Re: V koľkých rokoch by ste dieťaťu kúpili mobil ?

od keilayh » Štv Okt 02, 2014 4:24 pm

My sme dali keď išiel do druhej triedy, ale dali sme starši čo nam zostal. Samozrejme nič nepočúvam, len kupte mi dotykový telefon, ale tak telefon v podstate nepotrebuje vôbec, takže novy určite nedostane 8) Inak záleží od rodičov ako sa k tomu postavia, môj by tiež bol cely čas s telefonom a na tablete, ale jednoducho mu to nedovolíme. Treba určiť hranice, veď ani ten 12r. nepotrebuje byť na telefone nonstop.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: V koľkých rokoch by ste dieťaťu kúpili mobil ?

od melindi » Pia Okt 03, 2014 7:05 am

Moja 16 mesačná dcérka, už teraz keď uvidí mobil, zoberie do ruky, a urobí akoby telefonovala. Neviem čo bude ďalej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: V koľkých rokoch by ste dieťaťu kúpili mobil ?

od sandras » Pia Okt 03, 2014 3:39 pm

v 1. triede, tiež starší, čo mi zostal
ale žiadne take, že cely den v rukách a na hry ... tie som odtial najskor všetky vymazala. Telefon maju na telefonovanie, ked niekam išli sami (do ZUŠ napríklad), aby sme boli v kontakte.
Synov už je asi rok v šuflíku, nepoužíva vôbec. Má tablet na hranie, ale limit na polhodinku denne maximum a to musí byť naučený, izba uprataná.
Dcera ma od 7. triedy starší smartfon, ona si ním ale skor fotí a prehráva hudbu, prípadne občas zavolá kamoške, aby sa dohodli do školy, o DU, alebo ak niekam idú. Ona chodí zo športového klubu často aj na súťaže, aj do zahraničia, takže to je už aj pre nás potrebné, aby mala telefon.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: V koľkých rokoch by ste dieťaťu kúpili mobil ?

od keilayh » Sob Okt 04, 2014 10:49 am

melindi píše:Moja 16 mesačná dcérka, už teraz keď uvidí mobil, zoberie do ruky, a urobí akoby telefonovala. Neviem čo bude ďalej.


Ale to je všetko iba o výchove. Pokiaľ jej ho dáš a dovolíš, bude ho pýtať stále.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: V koľkých rokoch by ste dieťaťu kúpili mobil ?

od melindi » Ned Okt 05, 2014 7:12 am

Keď mi zavolá priateľ z roboty, zvyknem jej dať telefón, aby niečo hovorila k otcovi. Ona zvykla na to. Mám telefónu zvieraciu hrou. Ona z toho naučila aký zvuk vydáva pes, had, krava. Tie už vie hovoriť sama.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť