Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zuby - sladkosti

Re: sladkosti

od Jajus345 » Str Sep 10, 2014 6:46 am

keď má 15 mesiacov...už jej pomaly môžeš dávať sladké...ale keď si nepýta, tak nedávaj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: piškótky s jabĺčom....banany....hrušky to môžeš dávať v pohode :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: sladkosti

od Janka81 » Str Sep 10, 2014 5:11 pm

Len nech ju na sladké neučí vôbec..načo preboha :?: :idea: ..ked si nepýta,nemusí mať :wink: aj ovocie je sladké a určite zdravšie..a ked už,tak koláče domáce :D :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: sladkosti

od keilayh » Str Sep 10, 2014 5:58 pm

Tiež nechápem načo chcete dávať 15mes. dieťaťu sladkosti. Nebolo by lepšie ovocie? banan, jablčko? Veď take male dieťa ani nemusi vedieť čo to sladke je a dobre dlho. Velmi lahko sa to da ustrážiť. A žuvačky a take, už vôbec nie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: sladkosti

od Janka81 » Str Sep 10, 2014 7:13 pm

keilayh píše:Tiež nechápem načo chcete dávať 15mes. dieťaťu sladkosti. Nebolo by lepšie ovocie? banan, jablčko? Veď take male dieťa ani nemusi vedieť čo to sladke je a dobre dlho. Velmi lahko sa to da ustrážiť. A žuvačky a take, už vôbec nie.


Samozrejme..len dnes si ešte 3/4 národa neuvedomujú,že cukor je tichý zabijak :roll: :roll: :?
Ja som napr. šťastná,že môj malý nejak špeciálne neje sladkosti..ja síce kupujem,aby som aj ja mala,ked príde chuť :lol: :lol: ale radšej upečiem niečo domáce,ako tieto dnešné desy plné chemikálií..... :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: sladkosti

od veverka1 » Štv Sep 18, 2014 4:23 pm

určite by som tak malym deťom nedávala dobrovolne sladkosti. Načo? a ešte k tomu každý den?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: sladkosti

od Janka81 » Štv Sep 18, 2014 5:31 pm

veverka1 píše:určite by som tak malym deťom nedávala dobrovolne sladkosti. Načo? a ešte k tomu každý den?



Samozrejme :wink: ved človek sa nerodí s chuťou na sladké :wink: a načo zbytočne priúčať,ked cukor je bežne aj v iných potravinách..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: sladkosti

od jarka9 » Ned Okt 05, 2014 10:42 am

Ja sa pripojím , lebo máme dve rozdielne deti ....syn 16 rokov , nevypije čistu vodu ani náhodou , sladkosti by zjedol na kvantá,zeleninu ani nahodou a z ovocia len banán, ma krásne zubky bez kazu !!! to ešte odmieta umyvať večer zuby !!!dcerka 7 rokov , pije len čistu vodu , sladkosti nemá rada , občas si da gumove ovocné, je ovocie a zeleninu bez problemov a od malička má kazové zubky? :(ako 4 ročnej jej museli trhať v CA lebo mala hnisave ložiska na celej hornej časti 4 predne museli isť von !!!!už ma aj trvalu 6 pokazenu -pombovanu dokonca mrtvy zub !!!!! mliečne sa jej kazili .... a kazia , zubarka mi povedala že to zložením slín....a že tým že som ju dlho kojila-...zaspavala so sladkým mliekom v puse .....takže asi tak..... a neviem ako jej pomôcť... niekedy som zufala ked u zubarky bojujeme , fak to nieje len sladkosťami
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 8:22 am

Re: sladkosti

od Janka81 » Pon Okt 06, 2014 5:34 pm

jarka9 píše:Ja sa pripojím , lebo máme dve rozdielne deti ....syn 16 rokov , nevypije čistu vodu ani náhodou , sladkosti by zjedol na kvantá,zeleninu ani nahodou a z ovocia len banán, ma krásne zubky bez kazu !!! to ešte odmieta umyvať večer zuby !!!dcerka 7 rokov , pije len čistu vodu , sladkosti nemá rada , občas si da gumove ovocné, je ovocie a zeleninu bez problemov a od malička má kazové zubky? :(ako 4 ročnej jej museli trhať v CA lebo mala hnisave ložiska na celej hornej časti 4 predne museli isť von !!!!už ma aj trvalu 6 pokazenu -pombovanu dokonca mrtvy zub !!!!! mliečne sa jej kazili .... a kazia , zubarka mi povedala že to zložením slín....a že tým že som ju dlho kojila-...zaspavala so sladkým mliekom v puse .....takže asi tak..... a neviem ako jej pomôcť... niekedy som zufala ked u zubarky bojujeme , fak to nieje len sladkosťami



Fúúha..tak toto je ťažká nespravodlivosť :? Ale tak toto je jasný príklad toho,že ked má človek dobrú imunitu,tak aj kazy ho obchádzajú zjavne...
Má zlé zloženie slín?? Tak to som ešte nepočula :idea: :idea: :idea: Musím si to niekde naštudovať..
A majú deti rovnakého otca??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: sladkosti

od jarka9 » Pon Okt 06, 2014 7:21 pm

ANO deti majú rovnakého otca :) syn má vraj hrozne husté sliny a celé jeho zloženie je vraj dobreé, a dcerka ma vraj nie dobre zloženie, neviem ani ja ......vraj je to dané ......neviem čím to je .....syn je chory ZTP a užíva kopu liekov od 6 rokov takže už 10 rokov ....a ani nebyva chorý čo sa týka infekcií !!!
Dcerka zas stačí že má plný nos a z pusy jej páchne ..... no nenormálne ....pritom nemá momentalne pokazený zubok ....ja neviem už som sa pytala či by som jej nemala davať nejake tab...ako sme my ako detiu žívali fluoridové, ....každu nedelu to robime elmex geléé..... a aj tak je to na pp :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 8:22 am

Re: sladkosti

od vladkaPD » Uto Okt 07, 2014 8:09 am

jarka9 píše:Ja sa pripojím , lebo máme dve rozdielne deti ....syn 16 rokov , nevypije čistu vodu ani náhodou , sladkosti by zjedol na kvantá,zeleninu ani nahodou a z ovocia len banán, ma krásne zubky bez kazu !!! to ešte odmieta umyvať večer zuby !!!dcerka 7 rokov , pije len čistu vodu , sladkosti nemá rada , občas si da gumove ovocné, je ovocie a zeleninu bez problemov a od malička má kazové zubky? :(ako 4 ročnej jej museli trhať v CA lebo mala hnisave ložiska na celej hornej časti 4 predne museli isť von !!!!už ma aj trvalu 6 pokazenu -pombovanu dokonca mrtvy zub !!!!! mliečne sa jej kazili .... a kazia , zubarka mi povedala že to zložením slín....a že tým že som ju dlho kojila-...zaspavala so sladkým mliekom v puse .....takže asi tak..... a neviem ako jej pomôcť... niekedy som zufala ked u zubarky bojujeme , fak to nieje len sladkosťami


inak toto je tiez pravda. ono ani tak nezalezi ako si zuby umyvame, ako casto ale ake celkovo su. co sme podedili. ja sladke dost jem a mam velmi dobre zuby (klop klop) ale zdedila som ich po otcovi, ale upozornujem ze nie vyberatelne :lol: :lol: :lol: a co mam znameho ten si umyva zuby po kazdom jedle a kvalita zubov teda nic moc :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: sladkosti

od Janka81 » Uto Okt 07, 2014 8:26 am

jarka9 píše:ANO deti majú rovnakého otca :) syn má vraj hrozne husté sliny a celé jeho zloženie je vraj dobreé, a dcerka ma vraj nie dobre zloženie, neviem ani ja ......vraj je to dané ......neviem čím to je .....syn je chory ZTP a užíva kopu liekov od 6 rokov takže už 10 rokov ....a ani nebyva chorý čo sa týka infekcií !!!
Dcerka zas stačí že má plný nos a z pusy jej páchne ..... no nenormálne ....pritom nemá momentalne pokazený zubok ....ja neviem už som sa pytala či by som jej nemala davať nejake tab...ako sme my ako detiu žívali fluoridové, ....každu nedelu to robime elmex geléé..... a aj tak je to na pp :evil:



A s ústnymi vodami ste ako na tom doma?
Inak elmex gél je dobrý,aspon podrží už aj začínajúce kazy na povrchu a neničia dalej zuby :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: sladkosti

od jarka9 » Uto Okt 07, 2014 9:47 am

SYN POUžíVA úSTNU VODU ELMEX BEZ ALKOHOLU
aj malej davam už ústnu vodu pre deti od 6 rokov
aj CURASEPT ADS 220, alebo 212 od Curaproxu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 8:22 am

Re: sladkosti

od keilayh » Uto Okt 07, 2014 10:34 am

Nam akurat zubárka odporučila elmex gel, no raz som sa jej pýtala na ústne vody a tie vraj su oničom :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: sladkosti

od Janka81 » Uto Okt 07, 2014 11:56 am

keilayh píše:Nam akurat zubárka odporučila elmex gel, no raz som sa jej pýtala na ústne vody a tie vraj su oničom :roll:



Tie sú skôr len asi ako doplnok a potlačiť zápach z úst po jedle atd :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť