Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Manželstvo, partnerstvo a rodina - druh a družka?je tu niekto taky kto sa v tom vyzna?

druh a družka?je tu niekto taky kto sa v tom vyzna?

od zuzana241285 » Str Okt 15, 2014 4:10 pm

žije niekto v takomto vztahu ake sú stoho ýhody?na nete je málo informácií
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Ned Okt 12, 2014 9:15 pm

Re: druh a družka?je tu niekto taky kto sa v tom vyzna?

od keilayh » Str Okt 15, 2014 4:38 pm

zuzana241285 píše:žije niekto v takomto vztahu ake sú stoho ýhody?na nete je málo informácií


Neviem, osobne tam žiadne vyhody nevidim :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: druh a družka?je tu niekto taky kto sa v tom vyzna?

od sandras » Str Okt 15, 2014 6:00 pm

nie je v tom žiadna výhoda, snáď len to, že ak je matka "slobodná mamička", môže mať za určitých okolností dlhšiu materskú dovolenku, nesmie však oficiálne s otcom dieťaťa žiť v spoločnej domácnosti
prináša to však aj veľa nevýhod, predovšetkým žena v takomto vzťahu nie je nijako chránená, najmä na materskej má vlastne len svoj príjem a dala by som si oficiálne vypláca od otca dieťaťa výživné

Poznám v svojom okolí prípad, ked dvaja žili spolu "nadivoko" v jeho byte, čakali dieťa, otec dieťatka však tragicky zahynul a dieťa, kedže nepochádza z manželstva a on ho už oficiálne uznať nemôže, nemá po otcovi nič, ani meno ... a z bytu sa musela tiež vysťahovať, lebo nebol jej. Po frajerovi sa totiž nededí, len po manželovi... a ani vdovský a sirotský dôchodok nemá šancu vybaviť.

manželstvo nie je "len papier" ako sa to dnes proklamuje ... toto môže povedať len hlupák http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rad ... ml?print=1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: druh a družka?je tu niekto taky kto sa v tom vyzna?

od melindi » Ned Okt 19, 2014 1:46 pm

Ja žijem už štyri roky v takomto vzťahu. Máme 1,5 dievčatko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: druh a družka?je tu niekto taky kto sa v tom vyzna?

od zuzana241285 » Pon Okt 20, 2014 8:23 am

a ste zapísaný tak aj na úrade?lebo my spolu žijeme 6rokov bez ničoho.chcela by som to možno zmeniť len koli tomu keby sa jednemu s nás niečo stalo to som chcela vedieť ké sú tam nároky ale ako vidím tak žiadne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Ned Okt 12, 2014 9:15 pm

Re: druh a družka?je tu niekto taky kto sa v tom vyzna?

od melindi » Pon Okt 20, 2014 8:34 am

Nie. Ani to som nevedela, že existuje také. Nechcete svadbu?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: druh a družka?je tu niekto taky kto sa v tom vyzna?

od melindi » Pia Jan 09, 2015 3:57 pm

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rad ... ruzky.html

Dneska som našla tento zaujímavý článok.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť