Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

O portáli BabyBazar.sk - fejky s nastriekaným logom známej značky

Témy týkajúce sa nášho portálu. Čo vylepšiť? Čo Vám tu chýba, vadí?

fejky s nastriekaným logom známej značky

od peterke » Ned Okt 19, 2014 9:03 pm

už som sa to tu raz pýtala,ale nikto nereagoval....teda sa spýtam ešte raz : vám prevádzkovateľom BB nevadí,že niekto ako napr. užívateľ s logom "milan546" si kľudne predáva rôznu lacnú čínsku obuv či už detskú alebo pre dospelých s nastriekaným logom známych značiek ako Adidas ,Nike...kde mnohokrát je zboku napr. detskej sandalky štítok s nápisom HYUNGYONG alebo niečo podobné? A na vrchnej lepke suchého zipsu nástrek cez šablonu že "NIKE" !? :evil: Ved je to otras !!! Na MK,MNB či MMB takéto "značkovej fejky nenájdete a tu si nejaký darebák zvesela predáva šmejdy v hodnote možno 1€ za 25€ ako značkové?! V kamennej predajni by si aké niečo nedovolil vystaviť,ale predaj cez bazár na nete je ťažko stíhateľný,na FB sa také niečo ustrážiť nedá ,ale tu by ste takéto podvody mali zastaviť,tak ako na iných bazároch. Tu máte len jeden príklad z ponuky tohto predajcu: snehule zn. Feline od predajkyne z MMB a v jeho ponuke už s nastriekaným logom Adidas : http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=17629818&tab=14 http://www.babybazar.sk/damske-obleceni ... 48410.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pon Mar 03, 2008 1:00 am

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od sandras » Pon Okt 20, 2014 6:43 am

Ved to vidno na prvý pohlad, že to je fake, ale kde je dopyt, tam je aj ponuka.
Síce sa tomu veľmi čudujem, no niektorým ludom to nevadí, hlavne že je "značkové" a kúpia .... ale že to nevadí ani polícii :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od peterke » Pon Okt 20, 2014 9:45 am

tam je zrejme jediný kontakt či možnosť vypátrať ho podľa č.u. v banke....čo je ale obtiažne,ako sa to ukázalo aj v prípade Gašpercovej a spol., predpokladám,že pri posielaní balíkov dáva odosielateľa aj adresáta jednu osobu a to je adresát,komu to posiela. Pošta to akceptuje,už sa mi stalo práve tu cez BB ,že mi prišiel balík a odosielateľ aj adresát som bola ja. Ano,dopyt je,aj ked tých ľudí nechápem,ved je to len nastriekaná farba...ale,že to nekontroluje vedenie BB,tak ako na MK alebo na MMB,to sa čudujem :shock: . A tým pádom vlastne podporujú predaj takýchto šmejdov a zárobok podvodníkov.Ja ked som cez MMB dala na predaj nosenú značkovú bundu, do týždňa ma admin kontaktoval,že si prosí zblízka odfotiť etikety na potvrdenie pôvodu bundy ! Pokiaľ by nebola pravá,inzerát musím stiahnuť...čo je logické
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pon Mar 03, 2008 1:00 am

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od keilayh » Pon Okt 20, 2014 11:54 am

peterke píše: Na MK,MNB či MMB takéto "značkovej fejky nenájdete a tu si nejaký darebák zvesela predáva šmejdy


Ja nebudem s tebou súhlasiť. Možno pozeráš iba adidas a nike, ktorému sa napr. ja vôbec nevyznam, lebo také nekupujem ALE napr. na MK hneď po otvorení bazaru je koooopa fejkov a nikdy som nezaznamenala, že by to tam niekto riešil :roll:
Len tak na ukážku, táto značka je velmi drahá, kabelka stojí 350€ a peňaženka okolo 100€. A kebyže chcem tak nájdem fejky aj na mmb :wink:
http://www.modrykonik.sk/shops/kabelky- ... bjednavku/
http://www.modrykonik.sk/shops/kabelky- ... azenka-mk/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od admin » Pon Okt 20, 2014 1:47 pm

Už tu táto téma bola niekoľko krát rozoberaná, pokúsim sa Vám vniesť do toho trochu svetla a niektorým možno aj otvoriť oči. Neviem ako na iných portáloch, ale v našich Všeobecných obchodných podmienkach je predaj falzifikátov samozrejme zakázaný. Ak niekto predáva falzifikát ako originál je to uvádzania kupujúceho do omylu, čo myslím, že je podľa platnej legislatívy SR trestný čin.

My ale nie sme tovaroznalci a preto nevieme posúdiť, či sa jedná o originál alebo o falzifikát. Verte, že ak aj niektorý portál tvrdí, že to rieši nemá ako. Máme pýtať od predávajúcich faktúry od tovaru kde ho kúpili? OK pošlú nám faktúru vyrobenú vo Photoshope, upravenú podľa potreby - aké jednoduché. Proste nemáme šancu to zistiť. Veľa krát sme na podnet SOI poskytovali údaje a to je práve tá organizácia, ktorá to má za úlohu riešiť a rieši. Buďte si istý, že na každom jednom portáli nájdete falzifikáty tovaru.

Pri kúpe cez internet treba rozmýšľať vlastným rozumom - prečo je v značkovom obchode cena za tenisky napr 75 € a ja som tie isté našiel niekde na internete za 25 €. Proste je nejaká cena za ktorú to majiteľ značky predáva maloobchodu, na to on si dá určitú maržu a koniec. Ak je cena podozrivo nízka treba VŽDY rozmýšľať prečo.

Niekto tu spomínal značkové kamenné obchody - nevravím že všetky ale verte, že sú také ktoré určitú časť kúpia od oficiálneho zastúpenia značky a ďalšiu nemalú časť kúpia od dodávateľov z 3-tích krajín. Stále málo? Nedávno sme videli obchod, ktorý sa tvári ako "luxusný" značkový butik, ktorý predáva aj cez internet tovar renomovanej talianskej značky a tovar mal odfotený tak, že v pozadí bolo vidieť maďarské nápisy z veľkoskladu - urobte si názor sami.

Preto buďte opatrní, za aký tovar dáte svoje peniaze, lebo dostať ich späť už nemusí byť také jednoduché.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 187
Registrovaný: Pia Jan 26, 2007 1:00 am

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od peterke » Pon Okt 20, 2014 5:52 pm

keilayh píše:
peterke píše: Na MK,MNB či MMB takéto "značkovej fejky nenájdete a tu si nejaký darebák zvesela predáva šmejdy


Ja nebudem s tebou súhlasiť. Možno pozeráš iba adidas a nike, ktorému sa napr. ja vôbec nevyznam, lebo také nekupujem ALE napr. na MK hneď po otvorení bazaru je koooopa fejkov a nikdy som nezaznamenala, že by to tam niekto riešil :roll:
Len tak na ukážku, táto značka je velmi drahá, kabelka stojí 350€ a peňaženka okolo 100€. A kebyže chcem tak nájdem fejky aj na mmb :wink:
http://www.modrykonik.sk/shops/kabelky- ... bjednavku/
http://www.modrykonik.sk/shops/kabelky- ... azenka-mk/


tak toto som prehliadla,som prekvapená, keby napísali že v štýle MK ,tak to beriem,ale rovno MK ,to je hanba teda. Pozerala som len obuv a tam som nevidela tieto "podivné" adidasy či nike ako tu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pon Mar 03, 2008 1:00 am

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od peterke » Pon Okt 20, 2014 6:04 pm

admin píše:Už tu táto téma bola niekoľko krát rozoberaná, pokúsim sa Vám vniesť do toho trochu svetla a niektorým možno aj otvoriť oči. Neviem ako na iných portáloch, ale v našich Všeobecných obchodných podmienkach je predaj falzifikátov samozrejme zakázaný. Ak niekto predáva falzifikát ako originál je to uvádzania kupujúceho do omylu, čo myslím, že je podľa platnej legislatívy SR trestný čin.

My ale nie sme tovaroznalci a preto nevieme posúdiť, či sa jedná o originál alebo o falzifikát. Verte, že ak aj niektorý portál tvrdí, že to rieši nemá ako. Máme pýtať od predávajúcich faktúry od tovaru kde ho kúpili? OK pošlú nám faktúru vyrobenú vo Photoshope, upravenú podľa potreby - aké jednoduché. Proste nemáme šancu to zistiť. Veľa krát sme na podnet SOI poskytovali údaje a to je práve tá organizácia, ktorá to má za úlohu riešiť a rieši. Buďte si istý, že na každom jednom portáli nájdete falzifikáty tovaru.

Pri kúpe cez internet treba rozmýšľať vlastným rozumom - prečo je v značkovom obchode cena za tenisky napr 75 € a ja som tie isté našiel niekde na internete za 25 €. Proste je nejaká cena za ktorú to majiteľ značky predáva maloobchodu, na to on si dá určitú maržu a koniec. Ak je cena podozrivo nízka treba VŽDY rozmýšľať prečo.

Niekto tu spomínal značkové kamenné obchody - nevravím že všetky ale verte, že sú také ktoré určitú časť kúpia od oficiálneho zastúpenia značky a ďalšiu nemalú časť kúpia od dodávateľov z 3-tích krajín. Stále málo? Nedávno sme videli obchod, ktorý sa tvári ako "luxusný" značkový butik, ktorý predáva aj cez internet tovar renomovanej talianskej značky a tovar mal odfotený tak, že v pozadí bolo vidieť maďarské nápisy z veľkoskladu - urobte si názor sami.

Preto buďte opatrní, za aký tovar dáte svoje peniaze, lebo dostať ich späť už nemusí byť také jednoduché.


ved ano,ale keby to aspoň boli "napodobeniny" vzhľadom ,ale drvivú väčšinu z tých druhov či typov topánok Adidas,či Nike ani nevyrába ...a myslím ,že napr. tu je jasné o aké "adidasy" ide,že?! http://www.babybazar.sk/detske-obleceni ... 78527.html asi nová "značka" Adidas Mountain :lol: niet čo dodať :shock:
Naposledy upravil peterke dňa Pon Okt 20, 2014 6:06 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pon Mar 03, 2008 1:00 am

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od sandras » Pon Okt 20, 2014 6:05 pm

ja myslím, že keď to ludia kupujú na internete, velmi dobre vedia, čo kupujú a že je to šmejd s logom známej firmy. Stačí totiž trošku poklikať, keď už sedím pri počítači a rýchlo človek zistí, že také topánky sa ani nenachádzajú v kolekcii danej značky.
Osobne to v tomto konkrétnom prípade nechápem, že si niekto ide ničiť zdravie topánkami za cenu, za ktorú kúpi v pohode originál v outlete, pritom úplne inej kvality.
Ja adidas a nike objednávam z anglickej stránky Sportsdirect, ceny v pohode a ešte aj poštovné sa pri vyššej objednávke neplatí (alebo len nejaké 4 eurá)
Inak, aj toto som tu vela videla, že nakúpia tam a presne tie isté veci, ešte aj s ukradnutými fotkami sa na BB predávajú za raz také ceny :shock: :? ... proste si urobí pár podnikavcov biznis z ludskej nevedomosti. Smutné no ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od peterke » Pon Okt 20, 2014 6:07 pm

sandras píše:ja myslím, že keď to ludia kupujú na internete, velmi dobre vedia, čo kupujú a že je to šmejd s logom známej firmy. Stačí totiž trošku poklikať, keď už sedím pri počítači a rýchlo človek zistí, že také topánky sa ani nenachádzajú v kolekcii danej značky.
Osobne to v tomto konkrétnom prípade nechápem, že si niekto ide ničiť zdravie topánkami za cenu, za ktorú kúpi v pohode originál v outlete, pritom úplne inej kvality.
Ja adidas a nike objednávam z anglickej stránky Sportsdirect, ceny v pohode a ešte aj poštovné sa pri vyššej objednávke neplatí (alebo len nejaké 4 eurá)
Inak, aj toto som tu vela videla, že nakúpia tam a presne tie isté veci, ešte aj s ukradnutými fotkami sa na BB predávajú za raz také ceny :shock: :? ... proste si urobí pár podnikavcov biznis z ludskej nevedomosti. Smutné no ...


presne sportdirect to istí :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pon Mar 03, 2008 1:00 am

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od sandras » Pon Okt 20, 2014 6:09 pm

Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od peterke » Pon Okt 20, 2014 7:32 pm




a to ešte po zľave :shock: hold treba zarobiť :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pon Mar 03, 2008 1:00 am

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od KOTUHA2 » Pon Okt 20, 2014 9:09 pm

ja od pana Milana nakupujem,nikdo ma nenuti ,nevnucuje jednoducho som s tovarom spokojna ,nie je problem z vratenim tovaru alebo penazi,prijemny pristup a je mi absolutne jedno ci to je fejk ked sa mi tovar paci kupim a neriesim..nikoho nenuti tovar kupovat a je to na kazdom z nas ..je to kazdeho slobodne rozhodnutie takze nie je co riesit...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Jún 30, 2009 9:00 pm

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od KOTUHA2 » Pon Okt 20, 2014 9:11 pm

este mi neda -pan Milan ma same kladne referencie takze to hovori aj samo za seba..a nema ich tam malo
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Jún 30, 2009 9:00 pm

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od keilayh » Pon Okt 20, 2014 9:26 pm

KOTUHA2 píše:ja od pana Milana nakupujem,nikdo ma nenuti ,nevnucuje jednoducho som s tovarom spokojna ,nie je problem z vratenim tovaru alebo penazi,prijemny pristup a je mi absolutne jedno ci to je fejk ked sa mi tovar paci kupim a neriesim..nikoho nenuti tovar kupovat a je to na kazdom z nas ..je to kazdeho slobodne rozhodnutie takze nie je co riesit...


Presne o tomto to je. Pokiaľ to ludia chcú, tak sa to bude predávať. Keď to nebude tu, tak to kúpia niekde inde.
Už som čítala aj také, že decká v puberte tieto "značkove" veci chcú a jednoducho keď na to rodičia nemajú tak kúpia aj takéto a obe strany su spokojné. Decká že majú značku a rodič, že ušetril. Aj keď samozrejme to by sa dalo rozobereť, že ako ušetril :)

A ešte keď sa môžem vyjadriť k tomu kontrolovaniu. Tiež som bola vyzvana na mmb aby som nieže preukázala pravosť, ale doložila faktúru :roll: Tovar bol nosený, bol detailne nafotený, mala som ho pár rokov, a doklad som nemala. Tak som im napísala, že nech si pozru štítky, že to mam všetko nafotené a keď sú takí znalci, že to musia vidieť že to originál je.
Ukončenie? NEVEDELI to rozoznať a ani sa mi viac neozvali a inzerát mi nepovolili. A nestalo sa to len mne, presne toto iste sa stalo kamaratke, tovar noseny, štitky pofotene a pytali fakturu :roll: ach jaj, buzerácia navyšieho stupňa. A dosť trápne z ich strany keď sa hrajú na niečo, čo niesu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: fejky s nastriekaným logom známej značky

od sandras » Pon Okt 20, 2014 9:46 pm

keilayh píše:
KOTUHA2 píše:ja od pana Milana nakupujem,nikdo ma nenuti ,nevnucuje jednoducho som s tovarom spokojna ,nie je problem z vratenim tovaru alebo penazi,prijemny pristup a je mi absolutne jedno ci to je fejk ked sa mi tovar paci kupim a neriesim..nikoho nenuti tovar kupovat a je to na kazdom z nas ..je to kazdeho slobodne rozhodnutie takze nie je co riesit...


Presne o tomto to je. Pokiaľ to ludia chcú, tak sa to bude predávať. Keď to nebude tu, tak to kúpia niekde inde.
Už som čítala aj také, že decká v puberte tieto "značkove" veci chcú a jednoducho keď na to rodičia nemajú tak kúpia aj takéto a obe strany su spokojné. Decká že majú značku a rodič, že ušetril. Aj keď samozrejme to by sa dalo rozobereť, že ako ušetril :)


no takéto veci raz môžu byť veľmi draho zaplatené, a to zdravím vlastného dieťaťa ... rôzne vyrážky neznámeho pôvodu, ekzémy, či poškodené nohy sú to najmenšie zlo proti tomu, že tie veci nikto nekontroluje a bohvie aké farbivá, plasty a lepidlá obsahujú
a k tej značke, podla ma pubertiaci majú prehľad a vedia veľmi dobre, čo je fake a čo nie ... a ak ma niekto napodobeninu, je to ešte väčší trapas, ako keby mal "neznačkové".

Osobne síce nechápem načo niekto kupuje takéto veci, ked može mať za tú istú cenu ovela kvalitnejšiu vec, kludne aj originál danej značky. Ale tak, každého vec...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť