Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Financie, Sociálne dávky - dôchodok

dôchodok

od Jajus345 » Pon Okt 27, 2014 1:05 pm

čaute baby, sporíte si do dôchodku? alebo ste zástancom toho, že mať popri ruke na horšie časy...zvýši sa vám mesačne si niečo odložiť? :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: dôchodok

od keilayh » Pon Okt 27, 2014 6:37 pm

Jajus345 píše:čaute baby, sporíte si do dôchodku? alebo ste zástancom toho, že mať popri ruke na horšie časy...zvýši sa vám mesačne si niečo odložiť? :wink: :wink: :wink: :wink:


Lepšie je si odkladať bokom, tak máš istotu, že čo si odložíš to aj budeš mať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: dôchodok

od sandras » Pon Okt 27, 2014 6:49 pm

šetrím si, mne to príde samozrejmé, že neminiem všetko, čo zarobím
mám aj tzv. tretí pilier, tam mi prispieva niečo aj zamestnávatel, a niečo si odkladám aj inde
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: dôchodok

od Jajus345 » Pon Okt 27, 2014 7:05 pm

Tak ja na dôchodkové si vôbec nesporim,možno sa ho ani nedozijem a ja tým pilierom vôbec neverim..detom vkladam mesačné po 20 eur na knizku...mam stavebne sporenie...a nikdy nie som na tom tak,aby som šla do minusu...a deťom sporite?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: dôchodok

od sandras » Pon Okt 27, 2014 9:39 pm

áno, deťom sporím tiež, niečo na poistke, niečo na stavebnom ...

o výške dôchodku od štátu si ilúzie nerobím, to bude tak na prežitie, takže ak chcem aj potom trošku žiť, treba mať asi svoje zdroje
myslím, že peniaze sa vždy zídu, bud budú pre mna na prilepšenie a ak sa ja nedožijem, ostanú deťom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: dôchodok

od sandras » Pon Okt 27, 2014 9:47 pm

Jajus345 píše:ja tým pilierom vôbec neverim.
ten tretí pilier je vlastne v komerčnej banke také sporenie, že ja si dávam 10eur a k tomu mi prispieva aj zamestnávateľ nejakých 6 eur, preto to je výhodné. Inak by som tie peniaze navyše od zamestnávatela nedostala. Oni mi to sťahujú priamo z výplaty, takže o tých peniazoch akoby ani neviem, nemám ich fyzicky v rukách, takže mi ani nechýbajú :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: dôchodok

od Jajus345 » Uto Okt 28, 2014 9:21 am

a kedy ti vyplatia tie peniaze? až v dôchodku alebo môžeš vybrať aj skôr???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: dôchodok

od sandras » Uto Okt 28, 2014 3:38 pm

http://www.poistenie.sk/doplnkove-docho ... eti-pilier tu je to tak zhrnuté v kocke

od 1.1.2014 sa menil zákon a teraz je tam dokonca danová úlava, musíms a na to spýtať, či to platí aj pre mna, lebo ja som to zakladala minulý rok.

Čos a týka výberu, dás a to aj zrušiť, prípadne zmeniť výška príspevku ... ale ta ja toto zatial neriešim, vyberať to predčasne nemienim, ja už nemám 20 rokov a treba myslieť aj na zadné vrátka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: dôchodok

od Jajus345 » Uto Okt 28, 2014 4:17 pm

a chceš mi povedať, že ti tie peniaze dajú, aj keby si to predčasne zrušila? hoci nemáš ešte dôchodkový vek? :oops: :oops: :oops: :oops: tomu sa mi nechce veriť....nerozumiem sa do tých vecí, ale akosi im ani neverím...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: dôchodok

od sandras » Uto Okt 28, 2014 4:46 pm

myslím, že áno ... kedysi sa platilo tzv. odstupné, čo predstavovalo 20% z úspor, lenže tento poplatok od januára zrušili
No i tak sa to mnohým oplatilo, vo velkých firmách zamestnávatelia prispievali zamestnancom viac ako 20% a teda, aj ak to predčasne zrušili, stále dostali viac ako do toho osobne dali - teda na to zarobili.
Neviem, či nebolo potrebné sporiť nejaký čas kym sa to dalo zrušiť. Ja si teraz dávam len 10 eur mesačne, lebo platím aj nejakú pôžičku. Ak to splatím a bude dobrá situácia, možno si to zvýšim časom.

No ja myslím, že ked si zakladám sporenie, tak to nerobím vopred so zámerom to predčasne rušiť. To si potom radšej treba odkladať len na nejaký sporiaci účet ... lenže osobne viem, že ak mám k peniazom volný prístup, tak vždy sa nájde niečo "ukrutne dôležité", čo treba kúpiť, a nenašetrila by som nikdy nič :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: dôchodok

od Jajus345 » Str Okt 29, 2014 9:06 am

presne tak, viem že mám voľný prístup k sporeniu pred nedávnom mi do cesty prišlo, že som dosť súrne potrebovala peniaze...tak ako prvé som siahla na sporenie....lenže nie som určite zástancom toho, že všetko odkladať lebo prídu horšie časy, to počúvam dennodenne....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: dôchodok

od vladkaPD » Str Okt 29, 2014 9:47 am

Jajus345 píše:čaute baby, sporíte si do dôchodku? alebo ste zástancom toho, že mať popri ruke na horšie časy...zvýši sa vám mesačne si niečo odložiť? :wink: :wink: :wink: :wink:


takto ti poviem jajus, neni sme taky bohaty aby sme mohli davat bokom :lol: nie ze by to bolo na smiech, ale tak je to v celku pravdive. nesetrim mimo, nemam ziadne stavebne sporenia, vyplatu nerozflakam mam co si zarobim. dochodok vobec neriesim, uz teraz sa ide do dochodku dost neskoro, a pokial pojdem ja tak to budem mať urcite ale 70rokov :roll: cize nebudem cely zivot niekomu pchat moje peniaze aby som si ich potom uzila co 5rokov? mozno ani to nie. mozno bude jednoduchsie si kupit pistol :| jedine ze by som to brala, ze peniaze ktore nasetrim dam potom detom. ale ako aj teraz vidim, ti co su na dochodkoch stale pracuju, ked maju nahodou svoje firmy tiez pracuju a za dochodky veru po dovolenkach nikto nechodi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: dôchodok

od Jajus345 » Str Okt 29, 2014 10:45 am

no veď to, ktovie či sa vôbec dožijem, ale keď počúvam tú staršiu generáciu, že si máme odkladať lebo príde zlá doba, tak ma ma šľak trafiť....a načo....mať niečo popri ruke, nevravím...a niečo odkladám deťom...ale inač to neriešim, žijem len raz.... :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť