Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Lekári a zdravie - Vírus ústa, ruka, noha

Vírus ústa, ruka, noha

od melindi » Uto Okt 28, 2014 9:12 am

Máte niekto skúsenosť s vírusom ústa,ruka,noha? Poraďťe čo zaberalo najlepšie a ako dlho to trvalo?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od keilayh » Štv Okt 30, 2014 5:33 pm

melindi píše:Máte niekto skúsenosť s vírusom ústa,ruka,noha? Poraďťe čo zaberalo najlepšie a ako dlho to trvalo?


Osobnu skusenosť nemam (klup klop) no treba dodržiavať nejaké pokyny.
-aby dieťa nebolo dehydrované
-udržiavať kožu čistú, umývať v hypermangane, prípadne použiť antibiotickú masť
-dostatočné množstvo nedráždivých chladných nápojov

Najlepšia prevencia je hygiena rúk.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od melindi » Pia Okt 31, 2014 7:04 am

Bohužial, už včera prišlo jej niečo na ruky. Neviem či je to štipanie komára, alebo tá choroba. Už dala som na to jej Fenistil. Ale horúčku nemá.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od mamina24 » Pia Okt 31, 2014 1:13 pm

Dobrý deň, podľa opisu je to choroba "špinavých rúk" pomáha na to picovit tabletky alebo sirup, malo by to prejsť po zvýšení dávky vitamínov, keď to škriabe tak buď fenistil, alebo tekutý púder. V ústach pomáha šalvia, buď čaj alebo kloktať odvar zo šalvie.
Monika
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Nov 14, 2012 10:57 am

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od melindi » Sob Nov 01, 2014 8:42 am

Ďakujem. Lekár k nám predpísal Fenistil kvapky. Včera večer už mala horúčku. Neviete koľko dni zvykne to trvať? V stredu musíme isť do neonatalickej kliniky na kontrolu. Dúfam, že vieme tam isť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od Roberta79 » Ned Nov 02, 2014 2:15 pm

ahojte,
dcera to zevraj tiez mala, ale ona to mala len v ustach a mali sme fenistil aby ju to neskriabalo a salviovy sprej do ust na dezinfekciu. Ale davala som aj echynaceu od firmy hanus na imunitu a cez vikend sme boli ok. nastastie :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Sob Nov 01, 2014 9:50 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od melindi » Uto Nov 04, 2014 7:56 am

Dneska kúpim, ten salviovy sprej. Má aj moja v ustách. Bohužial nechce kvôli tomu jesť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od melindi » Uto Nov 11, 2014 7:40 am

Môže dostať naspäť dieťa túto chorobu?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od gombicka1 » Uto Nov 11, 2014 8:59 am

melindi píše:Môže dostať naspäť dieťa túto chorobu?


Myslim si ze ano, hore je pisane ze to je choroba spinavych ruk, takze je to mozne zrejme :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od melindi » Uto Nov 11, 2014 9:23 am

Vyzerá tak, že zase dostala moja dcérka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od vladkaPD » Str Nov 12, 2014 6:58 pm

melindi píše:Vyzerá tak, že zase dostala moja dcérka.


ono asi pri liecbe treba vsetko aj vydezinfikovat nie? nehovorila ti doktorka? ma to mala naozaj zase?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od Barborka0212 » Štv Nov 13, 2014 1:09 am

Už to má aj moja malá a veľmi je z toho unavená. Včera ju boleli aj nohy-klby, dnes už nie, ale ma to len v ústach bez teploty. Môže to dostať aj dospelý od nej?
Ráno utekám kupovať šalviový sprej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Okt 02, 2009 10:09 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od keilayh » Štv Nov 13, 2014 1:12 pm

Barborka0212 píše:Už to má aj moja malá a veľmi je z toho unavená. Včera ju boleli aj nohy-klby, dnes už nie, ale ma to len v ústach bez teploty. Môže to dostať aj dospelý od nej?
Ráno utekám kupovať šalviový sprej.


Myslím si, že možné je všetko. :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od melindi » Pia Nov 14, 2014 8:57 am

Áno, dostala tú chorobu zase. Teraz máme aj horúčku. Má vyrážky na dlaniach.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Vírus ústa, ruka, noha

od melindi » Uto Nov 25, 2014 8:54 am

Toto som našla na internete o tejto chorobe. Je to veľmi zaujímavý článok.

Ak sa vaše dieťa „vysype“ okolo úst, na dlaniach a na chodidlách, pravdepodobne sa nakazilo práve vírusom spôsobujúcim syndróm ústa-ruka-noha. Ochorenie obvykle sprevádza mierne zvýšená teplota, nechutenstvo a apatia. Aj keď pohľad na pokožku dieťaťa nie je práve vábny, je to bežná detská choroba, ktorá je pomerne neškodná. Netreba podávať antibiotiká a prijímať zvláštne opatrenia. Dieťatko by však určite nemalo chodiť do kolektívu, lebo choroba je vysoko infekčná. Tiež je vhodné poumývať hračky, s ktorými sa dieťa hralo, ako aj celú domácnosť s pridaním dezinfekčného prostriedku.

Najčastejšie sa deti touto chorobu nakazia v lete na ihrisku, na kúpalisku, v herniach, obchodných domoch, v kine a na podobných miestach, kde sa zdržuje viac ľudí. Kým v zime je nákaza týmto ochorením netypická, na jar a v jeseni sa s ňou môžete stretnúť tiež, aj keď menej často ako v lete. Šíri sa kvapôčkovou infekciou, prostredníctvom špinavých rúk, ktoré si dieťa neumyje napríklad po použití toalety či po hre na verejnom pieskovisku a priamym stykom s nakazeným. Inkubačná doba je pomerne krátka – tri až šesť dní. Pôvodcom sú enterovírusy, najčastejšie je to Coxsackie A16. Nákaza sa nevyhýba ani dospelým a je možné, že keď sa prejaví u detí, výsev sa objaví aj u ich rodičov či iných dospelých, ktorí sú s nimi v kontakte. Najčastejšie ňou však trpia batoľatá a predškoláci.
Príznaky
Najskôr sa zvyčajne objaví zvýšená teplota, dieťa môže mať bolesti v krku, prestane mu chutiť jesť, sťažuje sa na bolesti brucha a celkovo je malátnejšie a apatickejšie ako obvykle. Ako prvé sa objavia vyrážky okolo úst, na perách alebo v ústach v podobe bolestivých áft. Nasledujú drobné vyrážky na dlaniach a chodidlách, ktoré dosť svrbia a bolia. Choré dieťa tiež cíti ako mu ruky či nohy brnia.
Liečba
Ochorenie trvá 7 až 10 dní a nepodávajú sa pri ňom žiadne špeciálne lieky. Je potrebné zvýšiť dávky vitamínu B a C. Svrbenie pokožky je vhodné tlmiť antihistamnikami (Fenistil) a na svrbiace miesta prikladať studené obklady, ľad alebo natierať jemným hydratačným krémom. Niektorí lekári odporúčajú tiež použitie tekutého púdru. Dbajte na zvýšený príjem tekutín a dostatok ovocia a zeleniny v strave. Dieťa by sa malo úplne vyhýbať slnku a viac oddychovať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť