Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Športovanie a koníčky - bojove sporty a deti

bojove sporty a deti

od terez254 » Pon Nov 10, 2014 5:20 pm

Ma niektora mamicka skusenosti s konickami pre deti v oblasti bojovych umeni? Odreaguju sa tam deti a potom nemaju tolko energie na bitky v skole alebo mimo nej?
Za informacie dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: bojove sporty a deti

od keilayh » Uto Nov 11, 2014 10:54 am

terez254 píše:Ma niektora mamicka skusenosti s konickami pre deti v oblasti bojovych umeni? Odreaguju sa tam deti a potom nemaju tolko energie na bitky v skole alebo mimo nej?
Za informacie dakujem


Môj si teraz vymyslel, že chce chodiť na thai box. Zatiaľ je spokojný, alebo aj nadšený? :D
Neviem či je dobré to brať, že sa vyventiluje a potom sa nebude biť v škole. Deti tieto športy aj tak beru, že super budeme sa tam mlátiť :roll: Ibaže to to tak nieje. Na týchto športoch sa učí hlavne disciplína, deti sa musia naučiť počúvať trénera aby vedeli zaujať postoj, aby vedeli všetky pravidlá boja atď.
My sme chceli aby si našiel nejaký šport, ktorý ho bude baviť, a hlavne aby tam mal pohyb aby bol tréner prísny, aby to syn neflákal. A tuna to vyzerá, že to je zatiaľ ideálne. Tréning majú 3x týždenne, vždy su tam take pohybove zostavy, aby aj vedeli držať telo a všetko okolo toho.
Viem o chlapcovi, čo si vybral karate, lebo veď budem sa biť, ale ako začal chodiť a zistil, že daný krúžok nieje o bitke ale o technike, poslušnosti a vytrvalosti aj tam prestal chodiť.
Takže odporúčam asi ísť popozerať, nemusíte sa hneď zahlasovať a uvidíš. Možno syna niečo nadchne a začne ho to baviť :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: bojove sporty a deti

od terez254 » Uto Nov 11, 2014 3:53 pm

keilayh píše:
terez254 píše:Ma niektora mamicka skusenosti s konickami pre deti v oblasti bojovych umeni? Odreaguju sa tam deti a potom nemaju tolko energie na bitky v skole alebo mimo nej?
Za informacie dakujem


Môj si teraz vymyslel, že chce chodiť na thai box. Zatiaľ je spokojný, alebo aj nadšený? :D
Neviem či je dobré to brať, že sa vyventiluje a potom sa nebude biť v škole. Deti tieto športy aj tak beru, že super budeme sa tam mlátiť :roll: Ibaže to to tak nieje. Na týchto športoch sa učí hlavne disciplína, deti sa musia naučiť počúvať trénera aby vedeli zaujať postoj, aby vedeli všetky pravidlá boja atď.
My sme chceli aby si našiel nejaký šport, ktorý ho bude baviť, a hlavne aby tam mal pohyb aby bol tréner prísny, aby to syn neflákal. A tuna to vyzerá, že to je zatiaľ ideálne. Tréning majú 3x týždenne, vždy su tam take pohybove zostavy, aby aj vedeli držať telo a všetko okolo toho.
Viem o chlapcovi, čo si vybral karate, lebo veď budem sa biť, ale ako začal chodiť a zistil, že daný krúžok nieje o bitke ale o technike, poslušnosti a vytrvalosti aj tam prestal chodiť.
Takže odporúčam asi ísť popozerať, nemusíte sa hneď zahlasovať a uvidíš. Možno syna niečo nadchne a začne ho to baviť :)


Myslim si,ze tieto sporty ucia deti sebadisciplinu. Tiez si myslim,ze je dobre, ked trener je prisnejsi, zas, ale nemyslim,aby deti sikanovali,ale proste vedeli,co mozu a nemozu. Viem,ze na zaciatku sa podpisuje aj taky dokument,ze clovek(ci uz dieta alebo dospely) nemoze pouzivat tieto techniky mimo treningov iba v pripade sebaobrany a ak sa trener o tom dozvie tak moze byt vyluceny z daneho kruzku.
Thai box vyzera byt skvely? Bavi to syna?
Ja osobne som nad thaj boxom rozmyslala kvoli sebe,nie dietatu :D najma kvoli nadobudnutiu sily,kondicke a tiez postave :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: bojove sporty a deti

od keilayh » Uto Nov 11, 2014 4:03 pm

terez254 píše:Myslim si,ze tieto sporty ucia deti sebadisciplinu. Tiez si myslim,ze je dobre, ked trener je prisnejsi, zas, ale nemyslim,aby deti sikanovali,ale proste vedeli,co mozu a nemozu. Viem,ze na zaciatku sa podpisuje aj taky dokument,ze clovek(ci uz dieta alebo dospely) nemoze pouzivat tieto techniky mimo treningov iba v pripade sebaobrany a ak sa trener o tom dozvie tak moze byt vyluceny z daneho kruzku.
Thai box vyzera byt skvely? Bavi to syna?
Ja osobne som nad thaj boxom rozmyslala kvoli sebe,nie dietatu :D najma kvoli nadobudnutiu sily,kondicke a tiez postave :lol:


U nás sa nepodpisuje nič, ale tak je to krúžok pre deti, tušim od 7-8rokov. Viem, že je také nepísané pravidlo, že bojové umenie sa nemôže použiť len tak. Dokonca aj keby sa použilo v sebaobrane by mohol mať dotyčný problem. Takže neviem ako to naozaj je :|
Môjho to zatiaľ baví, uvidíme že dokedy :D ale tak dúfam, že aspoň tuna zostane dlhšie.
Inak vraj tam chodia aj mlade kočky tak 16-18rokov takže myslím si, že môže chodiť hocikto.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: bojove sporty a deti

od terez254 » Uto Nov 11, 2014 4:05 pm

keilayh píše:
terez254 píše:Myslim si,ze tieto sporty ucia deti sebadisciplinu. Tiez si myslim,ze je dobre, ked trener je prisnejsi, zas, ale nemyslim,aby deti sikanovali,ale proste vedeli,co mozu a nemozu. Viem,ze na zaciatku sa podpisuje aj taky dokument,ze clovek(ci uz dieta alebo dospely) nemoze pouzivat tieto techniky mimo treningov iba v pripade sebaobrany a ak sa trener o tom dozvie tak moze byt vyluceny z daneho kruzku.
Thai box vyzera byt skvely? Bavi to syna?
Ja osobne som nad thaj boxom rozmyslala kvoli sebe,nie dietatu :D najma kvoli nadobudnutiu sily,kondicke a tiez postave :lol:


U nás sa nepodpisuje nič, ale tak je to krúžok pre deti, tušim od 7-8rokov. Viem, že je také nepísané pravidlo, že bojové umenie sa nemôže použiť len tak. Dokonca aj keby sa použilo v sebaobrane by mohol mať dotyčný problem. Takže neviem ako to naozaj je :|
Môjho to zatiaľ baví, uvidíme že dokedy :D ale tak dúfam, že aspoň tuna zostane dlhšie.
Inak vraj tam chodia aj mlade kočky tak 16-18rokov takže myslím si, že môže chodiť hocikto.


ja som tiez chodila na bojovy sport istu dobu, ale uz v dospelom veku. su aj take specialne kurzy sebaobrany pre zeny.
Tento kruzok maju v skole ci v nejakom mimoskolskom zariadeni?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: bojove sporty a deti

od keilayh » Str Nov 12, 2014 11:50 am

terez254 píše:ja som tiez chodila na bojovy sport istu dobu, ale uz v dospelom veku. su aj take specialne kurzy sebaobrany pre zeny.
Tento kruzok maju v skole ci v nejakom mimoskolskom zariadeni?


Je to centrum volneho času tušim :) V škole maju krúžky tiež, ale to v rámci družiny a väčšinou iba 1x do týždňa. Viem že tam je futbal, badminton, pohybové hry. Ale zas to nieje take precízne keďže je tam naraz veľa detí. A je aj iné keď ich to má triedna učiteľka a keď chodia na krúžok chlapovi, ktorý si dá záležať na disciplíne :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: bojove sporty a deti

od terez254 » Str Nov 12, 2014 3:29 pm

keilayh píše:
terez254 píše:ja som tiez chodila na bojovy sport istu dobu, ale uz v dospelom veku. su aj take specialne kurzy sebaobrany pre zeny.
Tento kruzok maju v skole ci v nejakom mimoskolskom zariadeni?


Je to centrum volneho času tušim :) V škole maju krúžky tiež, ale to v rámci družiny a väčšinou iba 1x do týždňa. Viem že tam je futbal, badminton, pohybové hry. Ale zas to nieje take precízne keďže je tam naraz veľa detí. A je aj iné keď ich to má triedna učiteľka a keď chodia na krúžok chlapovi, ktorý si dá záležať na disciplíne :wink:


Tie kruzky v skole su o nicom, respektive tie v centrach su kvalitnejsie, lebo ked ich to uci triedna ucitelka,ktora mozno nikdy nehrala badminton tak sa toho az tak nenaucia, ale ak ich skutocne zaujima ten sport tak je lepsie zvolit tu druhu moznost. Ty si chodila na nejake kruzky v detstve?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: bojove sporty a deti

od keilayh » Pia Nov 14, 2014 11:17 am

terez254 píše:Tie kruzky v skole su o nicom, respektive tie v centrach su kvalitnejsie, lebo ked ich to uci triedna ucitelka,ktora mozno nikdy nehrala badminton tak sa toho az tak nenaucia, ale ak ich skutocne zaujima ten sport tak je lepsie zvolit tu druhu moznost. Ty si chodila na nejake kruzky v detstve?


Nechodievala som nikam. Čo si pamätám, tak väčšinou bývala iba hudobná, ani veru neviem, že by ine deti chodili takto na športy a kružky ako je to teraz :)
Ale tak zas, keď si to vezmem, že my sme boli denne vonku a lietali sme, tak je to ine ako terajšie deti, ktore len sedia na zadkoch pri tv a pc. Teraz treba tie krúžky o 100% viac
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: bojove sporty a deti

od terez254 » Pia Nov 14, 2014 5:01 pm

keilayh píše:
terez254 píše:Tie kruzky v skole su o nicom, respektive tie v centrach su kvalitnejsie, lebo ked ich to uci triedna ucitelka,ktora mozno nikdy nehrala badminton tak sa toho az tak nenaucia, ale ak ich skutocne zaujima ten sport tak je lepsie zvolit tu druhu moznost. Ty si chodila na nejake kruzky v detstve?


Nechodievala som nikam. Čo si pamätám, tak väčšinou bývala iba hudobná, ani veru neviem, že by ine deti chodili takto na športy a kružky ako je to teraz :)
Ale tak zas, keď si to vezmem, že my sme boli denne vonku a lietali sme, tak je to ine ako terajšie deti, ktore len sedia na zadkoch pri tv a pc. Teraz treba tie krúžky o 100% viac



Urcite je lahsie najst si kruzky teraz ako kedysi. Ale ti vrcholovi sportovci urcite na nejake specialne treningy chodili :D
inak s tymi detmi to je hroza. Ja mam pocite,ze vacsina z nich je zavisla na pocitacoch.
To za mojich cias tak nebolo. Nechapem tomu,ze ziju takymto vrtualnym zivotom.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: bojove sporty a deti

od sandras » Pia Nov 14, 2014 5:23 pm

spolužiaci môjho syna chodia na bojové umenia (každý na čosi iné), v škole si to ukazovali, aké výkopy a chmaty vedia a došlo úrazu ... ja myslím, že na 1. stupni je o s takýmito krúžkami ešte priskoro, deti to nechápu, že to je na obranu, ani tú filozofiu ešte dokonale nepochopia. Poznám viacerých, čo hovorili, že sa im začal chalan potom biť. Ale možno je o o celkovom prístupe, napr. ak otec taé niečo robí a edie k tomu syna, ale sa o tom aj rozprávajú, že je to pre radosť z pohybu a na obranu, potom je to iné, ako keď tam rodičia strčia dieťa, len aby si "vybil energiu" a ďalej neriešia ...

Náš chodil na futbal, ale sme to museli zrušiť, lebo stále im menili časy tréningov a potom to bolo náročné stíhať. Chodil aj na plávanie, ale už sa plávať naučil a nechcel tam viac chodiť (bol to vyslovene krúžok, nie plavecký šport). Teraz sa dosť vybehá v družine, každý den sú vonku, hrajú futbal, ping-pong, skáču cez švihadlo ... tak mu aj stačí.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: bojove sporty a deti

od terez254 » Pia Nov 14, 2014 6:59 pm

sandras píše:spolužiaci môjho syna chodia na bojové umenia (každý na čosi iné), v škole si to ukazovali, aké výkopy a chmaty vedia a došlo úrazu ... ja myslím, že na 1. stupni je o s takýmito krúžkami ešte priskoro, deti to nechápu, že to je na obranu, ani tú filozofiu ešte dokonale nepochopia. Poznám viacerých, čo hovorili, že sa im začal chalan potom biť. Ale možno je o o celkovom prístupe, napr. ak otec taé niečo robí a edie k tomu syna, ale sa o tom aj rozprávajú, že je to pre radosť z pohybu a na obranu, potom je to iné, ako keď tam rodičia strčia dieťa, len aby si "vybil energiu" a ďalej neriešia ...

Náš chodil na futbal, ale sme to museli zrušiť, lebo stále im menili časy tréningov a potom to bolo náročné stíhať. Chodil aj na plávanie, ale už sa plávať naučil a nechcel tam viac chodiť (bol to vyslovene krúžok, nie plavecký šport). Teraz sa dosť vybehá v družine, každý den sú vonku, hrajú futbal, ping-pong, skáču cez švihadlo ... tak mu aj stačí.



Vazne to takto prebiehalo? Lebo,co som tam ja chodila ta to bolo zmiesane,ze aj deti aj dospeli tam boli a deti boli velmi disciplinovane. Treneri nam aj im prizvukovali,ze to je len na obranu, len tak to nemozeme pouzivat kedze to je nebezpecne a niektorymi uchopmi mozes cloveka zabit.
Viem,ze treneri casto spominali,ze tam chodia aj skolkari a maju to rozdelene tak,ze chmaty ktorymi cloveku mozes naozaj ublizit az ich usmrtit ukazuju len starsim detom,aby nedoslo k urazu. Tiez tie deti si to velmi pochvaluju, boli velmi disciplinovane.
Ked chces zacat s nejakym sportom profesionalne tak je najlepsie zacat v co najskorsom veku. Napriklad ak chce byt nejaky chlapec trenerom alebo ziskat cierny pas a podobne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť