Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Tehotenstvo - 1.trimester- ako robiť všetko správne?

1.trimester- ako robiť všetko správne?

od Tasija » Pon Sep 08, 2014 7:49 pm

Začiatok tehotenstva... čo jesť, nejesť, piť, nepiť, čo sa smie, čo sa nesmie, aký liek si možno dať, aký určite nie, čo máte vyskúšané?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: 1.trimester- ako robiť všetko správne?

od keilayh » Uto Sep 09, 2014 10:26 am

Osobne si myslim, že toto netreba absolutne riešiť. Poniektore ani nevedia, že su tehu prve mesiace. Je lepšie neriešiť to, ako sa stresovať každou blbinou :oops:
Samozrejme na lieky davať pozor, možno tak paralen ine nie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: 1.trimester- ako robiť všetko správne?

od melindi » Str Sep 10, 2014 4:57 am

Ja počaš tehotenstva som používala len homeopatické lieky. Pila som len minerálku Magnezia. Solené veci, som vobec namala rada. Klobás,šunku nie. Banán, vyživu, jablko som jedla.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: 1.trimester- ako robiť všetko správne?

od Tasija » Štv Sep 11, 2014 1:41 pm

keilayh píše:Osobne si myslim, že toto netreba absolutne riešiť. Poniektore ani nevedia, že su tehu prve mesiace. Je lepšie neriešiť to, ako sa stresovať každou blbinou :oops:
Samozrejme na lieky davať pozor, možno tak paralen ine nie.


čo káva napríklad? ani to si neriešila?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: 1.trimester- ako robiť všetko správne?

od keilayh » Štv Sep 11, 2014 3:29 pm

Tasija píše:čo káva napríklad? ani to si neriešila?


Kavu som pila tiež a to ti aj doktor povie, že káva ti neuškodí. Ak teda nebudeš piť piatich turkov za deň. Nesca s mliekom je uplne v pohode :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: 1.trimester- ako robiť všetko správne?

od Tasija » Štv Sep 11, 2014 3:47 pm

keilayh píše:
Tasija píše:čo káva napríklad? ani to si neriešila?


Kavu som pila tiež a to ti aj doktor povie, že káva ti neuškodí. Ak teda nebudeš piť piatich turkov za deň. Nesca s mliekom je uplne v pohode :wink:


No neviem, na nete píšu všeličo ... doktora som sa nepýtala :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: 1.trimester- ako robiť všetko správne?

od melindi » Pia Sep 12, 2014 8:45 am

Radšej opýtaj od lekára. Ja som s ženou na nemocnice, ktrorá počas tehotenstva fajčila. Narodila mu zdravé dievčatko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: 1.trimester- ako robiť všetko správne?

od Tasija » Pia Sep 12, 2014 7:15 pm

melindi píše:Radšej opýtaj od lekára. Ja som s ženou na nemocnice, ktrorá počas tehotenstva fajčila. Narodila mu zdravé dievčatko.


No narodiť sa mohlo zdravé, otázka je, čo to prinesie časom...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: 1.trimester- ako robiť všetko správne?

od Tasija » Uto Nov 11, 2014 3:42 pm

V 1. trimestri je všetká orgánotvorba, takže tam sa môže proste stať čokoľvek ... všetky poškodenie vznikajú tam ... tak ja myslím, že aspoň toľko, koľko môžeme ovplyvniť my a nie príroda, toľko by sme mali.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: 1.trimester- ako robiť všetko správne?

od sandras » Str Nov 12, 2014 7:35 am

ja si myslím, že nič netreba preháňať ... v 1. trimestri som určite nepila alkohol, nefajčila som nikdy, kávu tak jednu za deň .... ale inak, ked som bola tehotná s 1. dcérou v 10.tt som bola na dovlenke v Egypte, jedla všetko, potápala sa so šnorchlom v Červenom mori, viezla sa džípom do púšte, jazdila na ťave ... no teraz by som to všeto určite zvážila :lol: :lol: :lol: ale vtedy som to neriešila. Dcéra je zdravá, šikovná, len trošku príliš športovo aktívna ... žeby to mala z toho? :mrgreen:
Pri synovi som si davala ovela viac pozor, asi aj preto, že už som mala vyšší vek a on bol take vytúžené bábo. Ale tiež som zasa nepodriadila všetko len tehotenstvu a snažila sa fungovať normálne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: 1.trimester- ako robiť všetko správne?

od keilayh » Str Nov 12, 2014 11:44 am

Ja zas opačne, na začiatku som si aj víno dopriala :D ale tak nevedela som, že som tehu. Taktiež spomínanú kávu som pila. Neobmedzovala som sa, ale ani som nepreháňala. Malý je zdravý a až moc aktívny :lol: Ja si myslím, že skôr je horšie ak žena vela priberie, lebo veď čaká dieťa musí jesť za dvoch a podobné :roll: :roll: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: 1.trimester- ako robiť všetko správne?

od Tasija » Pia Nov 14, 2014 9:39 pm

No presne, ono je rozdiel asi aj v tom ako žena k tomu dieťaťu príde ... sú ženy, ktoré sa s otehotnením trápia a potom je to tehotenstvo pre nich taká vážna a posvätná vec a sú ochotné spraviť čokoľvek, len aby dobre spravili ... kdežto ženy bez problémov majú aj to tehotenstvo akési kľudnejšie, pohodovejšie ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť